Skocz do zawartości
Bartłomiej

Nurkowanie w Grecji ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar wybrać się do Grecji lub na wyspy greckie(może Rodos) i mam pytanie gdzie najlepiej pojechać aby troszke zobaczyc podwodnego świata i ponurkowac?? Może ktoś mi pomoże wybrac ciekawe miejsce Pozdrawiam :p


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na Rodos to kilkanaście km od miasta Rodos jest taka miejscowość Faliraki. Plaża jest skalista, ale można tam fajnie ponurkować. Dno składa się jakby z takich wielkich połamanych i porozrzucanych płyt. Dużo ryb, nawet ośmiornicę widziałem. W ogóle warto tą wyspę zaliczyć, a samą fortecę to można wielokrotnie oglądać. Generalnie jeśli na Rodos, to jeśli nie w samym mieście to najlepiej mieszkać, gdzieś w najbliższej miejscowości.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że nikt mi juz więcej nie pomoże :p


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nurkowania to ciezko cos powiedziec jednym sie podoba a innym nie jedni ide sie smarzyc na plazy i wykapac a inni lataja po knajpach i podrywaja laski

a sasiada pletwonurka co ma szkole tutaj i jezdzi i nurkuje spotkac teraz niemoge ale jak cos to dam znac

gdzie warto pojechac i ponurkowac

pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem kokino nero, generalnie zasada jest łatwa unikaj piasku :p


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze w Grecji trzeba dosc gleboko zanurkowac zeby zobaczyc cos ciekawego, prawda to?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co rozumiemy za cos ciekawego kiedys wezme aparat i porobie zdjecia w porcie tam gdzie jezdze powedkowac tyle ciekawych zwierzat mozna zobaczyc ze szok slizgi ukwialy krewetki kraby jakies dziwolagi i to bez wchodzenia do wody tak ze tam gdzie sa skaly to raczej wszystko jest plytko i nietrzeba sie wysilac zeby obejzec jakiegos stwora tymbardziej osmiornice raczej plytko mozna spotkac

pozd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qbab a co tam sie w tym piasku kryje zeby go unikac? :p


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz piasek to występują raczej ryby pelagiczne i żadko spotyka sie ciekawe rybki.natomiast przy skałach oprucz ciekawych ryb możesz spotkać kraby, krewetkii całą reszte.dzisiaj byłem u znajomego i ogladałem jego troche zaniedbane aqwa i byłem w szoku..nemo pływał w końskim ukwiale z chorwacji.w aqwa była coś ala galaxsea przywieziona z chorwacji miała bżydki kolor ale żyła!!jak chcecie to może sie z aparatem wybiore bo pewnie niewiele z was widział koral z morza śrudziemnego i to w dodatku twardy.facet ma w 80l chyba 6kg żywej a reszte skały wygladającej jak koralowa też z chorwacji , odpieniacz ten mały maxsi jet i dolewa wode raz po 5l, rok bez podmianki!!


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do nurkowania w grecji to nurkowałem na krecie, tasos i jeszcze koło salonik, widziałem ośmirnice, mureny,sporo ryb, koniki, krewetki ale tylko palaemon, kraby p[ustelniki, montwy , nawet kałamarnice , iglicznie i ostatnio na tasos nawet raje z bardziej egzotycznych ryb które zasiedlają tamte wody to talasomy (2 gatunki) jest sporo ukwialów końskich i podobnych do heteractis cypri.ładne rozgwiazdy i całkiem sporo pełzatka który w dość szybkim tempie zarasta morze śrudziemne (znalazł sie tam prawdopodobnie z oceanarium (przy wylewaniu zuzytej wody) chyba we francji.wypiera naturalnie rosnącą trawe morską.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pol

Czy ty krabiki musisz kupowac czy po prostu idziesz po nie nad wode ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem 2 elegans wpierw jeden drugiego zezar a potem zdech:(

wlasnie na jutro umowilem sie z kumplami po pracy ze skoczymy ponurkowac i polapac ryby i osmiornice na kusze to sobie przy okazji zlapie jednego i zobacze co on bedzie zjadal w akwa jak glony to zostanie a jak bedzie sie tylko szwendal to zwroce mu wolnosc :wink

jak cos jutro wkleje fotke jak juz bedzie w akwa:D

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabika sobie zlap, ale osmiorniczkom daj spokoj :)

Swoja droga to zazdoszcze - nie ma jak male nurkowanie po pracy, ech :)

Pozdrawiam !


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w Polsce też można się wybrać na nurkowanie po pracy - a w czerwcu nawet może i podlodowe bo słyszałem dziś w radio że w tatrach śnieg spadł i -2 jest :)

A ja nie wierzyłem naszym drogowcom jak mówili że drogi są u nas gorsze niż w niemczech bo to inna strefa klimatyczna - teraz się okazuje że mówili prawde :) Boże daj nam w końcu lato!

A wracając do topicu - do nurkowania w Grecji to niestety jeszcze nie miałem jeszcze okazji, ale biorąc pod uwagę nurkowania w innych miejscach w śródziemnym (sardynia, majorka, turcja) to jakoś mało interesująco mi się to jawi (choć na sardynii prześliczne gorgonie były). Ale piszcie co i jak bo jak tam we wrzesniu uda mi się wyskoczyc to musowo zabiore sprzecik do nurkowania.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk no wlasnie nielicz na nic ciekawego w porownaniu z miejscami w jakich byles to tutaj jest straszny smietnik no ale morze z butla mozna cos ciekawszego glediej zobaczyc ogulnie kupa roznego rodzaju slizgow niektore maja zadziwiajace kolory:wink

tak wracajac do nurkowania to jakos osmiornicy nikt nieupolowal za rybami nikomu niechcialo sie ganiac ale przynajmiej sie wykompalismy za cala zime woda zupa tzn. goraca niewiem oco chodzi ale cieplejsza jest teraz jak byla w tamtym roku w sierpniu po okolo 2 godzinnej taplaninie zaczelismy marznac:D

tak wiec przywiozlem kraby pustelniki duze slimaki kilka rodzaji

a to jeden z krabow :

981-cimg0498.jpg

trafil mi sie jeden dozo ladniejszy czerwonawo niebieski tylko jakos mi zdjecie niewyszlo jak zrobie lepsze to wkleje:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pol :

@tak wiec przywiozlem kraby pustelniki duze slimaki kilka rodzaji

a to jeden z krabow :

981-cimg0498.jpg

trafil mi sie jeden dozo ladniejszy czerwonawo niebieski tylko jakos mi zdjecie niewyszlo jak zrobie lepsze to wkleje:wink

Więc maiłem bardzo podobnego kraba (nawet dwa)

Były bardzo spokoje i małe - piękene nie były ale lubiałem je bardzo

jako jedyne chodziły i jadły w dzień przy pałnym świetle.

Niestety oba zostały zabite przez kraba dzikiego który trafił ze skałą.

kraby te kupowałem we Wrocławiu po 10 zł


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak cos to jesienia wysle ci kilka:wink jest fajne polaczenie z wroclawiem tak ze jak cos to sie przypomnij:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mozna tak? Ile trwa wysylka? Moze sie zczasnac razem, porobic zamowinia u pola zlozyc sie na przesylke i flaszke i...:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko mozna tylko ze niewiem czy dojada zywe troszke umnie goraco jesienia dadza rade przezyc zreszta popytam sie w sobote w biurze ile czasu jada teraz do polski i o ktorej sa w danym miescie i sie dogadamy {oczywiscie ja nic niechce za podawanie} a za paczke zaplaci odbierajacy przy odbiorze:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy nie bedzie problemow na granicy...bo to mi sie wydaje byc glowna bariera....


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu trzeba by sparwdzic jakie zwierzaki można a jakie nie i zrobic to zgodnie z przepisami i problemów nie bedzie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pol :

to jak cos to jesienia wysle ci kilka:wink jest fajne polaczenie z wroclawiem tak ze jak cos to sie przypomnij:D

Dzięki za propozycje

Ale mysle że koszt wysyłki by przekroczył nawet 5 takich krabików (tak jak pisałm po 10 zł/szt.)

Jak narazie nie mają bo było zimno ale teraz już cieplej w polsce wiec pewnie znowu będą

- mnie to by bardziej coś innego ciekawiło i interesowało.

Dużo tam u Ciebie jest muszli dla kabików ??

bo we Wrocku z tym nie jest ciekawie (chodzi mi o jakieś fajne muszelki jak ta co twój krabik ma na sobie)

Nie wiesz jakie sa koszty zwykłej wysyłki (np. listu)

@Qbab @Kataklizm oraz @nowo zarażony

Ja to bym sie podpytał o parametry jakie są w morzy greckim bo może być problem z przystowowaniem np. ukwiału czy inne zwierzaki.

Fakt że kraby sa bardzo wytrzymałe i myśle że by wytrzymały 24h w przesyłce ale reszta to juz może być problem.

Tak jak piszecie moga być problemu z granicą :)

Czas też dostawy jest ważny

jeszcze raz do

@Pol-a patrzyłem ja loty z Aten do Wrocławia są i myśle że droga lotnicza była by najlepsza (ale nie najtańsza)

Jak bym mieszkał tam gdzie Ty to bym sobie zrobił takie akwarium małe na "robaki" z morza.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwiał to moim zdaniem odpada - to może jest jednak zimne, wchodza w grę tylko zwierzaki które mozna legalnie przez granice transportować i dodatkowo zyjące w bardzo płytkiej wodzie (bo sie dobrze nagrzewa wiec i beda lepiej znosic temperature w akwarium


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przesylki to nawet wam sie w glowach niemiesci co ludzie przesylaja z i do polski tylko trzeba powiedziec kierowcy zeby dana paczke przysypal torbami lub poprostu schowal

Parametry wody sa takie same , co do ukwialow to niewiem ale takie ladne biale cos ala quadricolor spotykalem na malych glebokosciach albo tuz przy lustrze wody{np. pomost w porcie}w lato gdy bralem wode zeby sprawdzic zasolenie to woda miala 26 stopni

Samolot sie pytalem tak ze paczka bedzie szla tyle co autobus jedzie i nieoplaca sie bo tez drogo , chyba ze ktos bedzie lecial i wezmie przy okazji ale jak wiadomo to ciezko kogos wyprosic kazdy leci obladowany a za dodatkowe kilogramy to juz sa za duze koszta

Ja z polski mam zywa skale 2 razy odbieralem i niebylo zadnego problemu z przesylaniem

@Tynio muszelki to moze by sie znalazlo ale na targowisku bo w morzu to siedza w nich krabole albo jeszcze slimaki popytam po znajomych moze ktos ma niepotrzebne{dostali od kogos w prezecie}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.