Skocz do zawartości
erem88

ReefMax Erem'a - ROCZEK !

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za info mam nadzieje że zacznie się dzielić, wygląda bardzo zdrowo. I to jeden z moich ulubionych korali wiec jestem dobrej myśli ;)

Pterapogon jest już u mnie praktycznie 2 tygodnie i nadal dzielnie nosi ikrę (miał ją przed wpuszczeniem do baniaka) może uda mi się wypatrzyć moment i uda mi się odłowić jakąś młodzież...

Dodaje też fotkę mojego Esceniusa, który przy świetle nocnym przyjął ciekawe barwy :)

post-23519-0-39920800-1409771376_thumb.jpg

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku i twardziele jeszcze w reefmaxie no podziwiam na prawdę..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nawet z przyrostami ! ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nawet z przyrostami ! ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Teraz to juz zazdroszcze ;-)

Oby tak dalej!

Ja tez mialem dwie szczepki, pieknie rosly potem cossie pochrzanilo do dzisiaj nie wiem co jedna zgubila tkanke i poplynela na wieczna rafe a druga sie trzyma jeszcze ale brazowa i brzydka :-(

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co bedzie dalej, póki co leje Ballinga, pilnuje parametrów. Jedynie Seriatopora trochę chorowała od zbyt niskiego KH, ale już Ballingiem podciagnołem na właściwe wartości. Musze po obcinać czubki które zbrązowiały i powinna przeżyć ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam z pterapogonami? Uchowało się coś? No i poproszę aktualną fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ladyjj aktualizacja. Korale trochę po obrażanie bo dziś była podmianka, zdjęcia robione w aktynice więc nie ma takiego efektu jak bym chciał. Jeżeli chodzi o Pterapogony to mają się bardzo dobrze i jak to bywa w młodym małżeństwie muszą się trochę "dotrzeć' póki co samiec nie jest gotowy na potomstwo, czekam na następne tarło :) Kostka Aquaela już dojrzewa... Samica je każde mrożonki jak wściekła, za to samiec ma bardziej wysublimowany smak, je jak mu się podoba a jak nie to nie... Korale zdrowe, ładnie się pompują. Jedynie lekko cyjano na piasku robi sobie biwak :) ale odsysam je co podmianę i póki co to wystarcza. Leje Ballinga i pilnuje parametrów. Dołożyłbym jakiegoś bezkręgowca, ale nie wiem gdzie i jakiego... Ryb starczy ! Z nowości odkryłem dzikiego kraba Porcelanowego ma około 2cm bardzo ładny !

Nie wiem co się dzieje, ale nie mogę dodać zdjęć.

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do barw Escenius, zmienia się jego barwa i równomierność gdy jest zestresowany lub też zaniepokojony....


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też gdy idzie spać, w nocy też jest w cętki


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jestem zaszczycona :blushing: Szkoda, że nic nie wyszło z maluchami, ale tak jak piszesz, muszą się nauczyć. Kosteczkę oczywiście też już obserwuję. Mam odnośnie kostki kilka pytań, ale napiszę na pw, żeby nie zaśmiecać. Zazdroszczę Ci krabika, są piękne! A ze zdjęciami się nie pali.I tak dzięki za dobre chęci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem o co chodzi, zdjęcia mam pomniejszone 800x600. Każde po około 200kb. I wyświetla mi się komunikat " Limit załączników został wyczerpany" Może jakiś Wódz forum zobaczy mój post i zaradzi :)

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akwarium bardzo ładne widać , że dużo czasu mu poświęcasz. Ja mam w planie RM ale 80 litrów nie wiem ile Ty masz bo nigdzie nie pisze. Obecnie mam 30 Aquela cudo takie ale już za małe hi hi,mam w nim

Ecsenius bicolor którego lubię bo jest bardzo ciekawski, przysiada sobie na skałce i mnie obserwuje kiwając głową. Wieczorem z otchłani wystawia tylko głowę z białymi rogami i wąsami . No cudak jeden. Dokupiłam mu (bo wyczytałam na forum) Nemateleotris magnifica i wspaniale się uzupełniają -Ten siedzi a Ta pływa i śpią razem

Może też pomyślisz o takim duecie .

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Nana.

ReefMax ma 105 litów brutto to pewnie będziesz miała taki sam:)

Co do Esceniusa to bardzo ciekawa rybka i śmiało mogę powiedzieć że moja ulubiona !

Co do Nemateleotris magnifica też mi się podoba, ale mam już 6 rybek w ReefMaxie i muszę sobie ją niestety darować.

Pozdrawiam.

A co z nowości:

Doszły 2 szczepki Pavona oraz Montipora Czerwona :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Damian, jutro zrobię jakieś zdjęcia, bo póki co Monti jest obrażona i mało polipuje :)

A jak u Ciebie szkiełko?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak żebyś później nie żałował że za małe :) jaki planujesz litraż?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend byłem poza domem. Na początku tygodnia nadrobię fotorelacje :)

Póki co wkurza mnie Cyjano nie jest go jakoś dużo, ale wraca...

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend byłem poza domem. Na początku tygodnia nadrobię fotorelacje :)

Póki co wkurza mnie Cyjano nie jest go jakoś dużo, ale wraca...

U mnie po 9 miesiącach cyjano w małych ilościach też się pojawia. Twardziele też trochę kuleją. Pogodziłem się już, że reefmax nie nadaje się do spsów. Wszystko poza nimi ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :)

Wszystko póki co ma się dobrze, no może poza Montiporą czerwoną którą ostatnio dokupiłem w ogóle nie polipuje... coś jej chyba u mnie nie pasuje. Montipory talerzowe mają przyrosty i wszystko z nimi OK, reszta SPSÓW też rośnie więc ogólnie na +

Caluastera się dzieli, Euphilie mało nie pękną.

Ryby też ok, samiec Pterapogona stracił górną płetwę, chyba była jakaś awantura. Ale przyjmuje pokarm i pływa, mam nadzieje że mu ta płetwa odrośnie bo słabo to wygląda :)

Kostka 30L już dojrzała i czeka na młode Pterapogony, ale rodzicom się nie śpieszy do potomstwa :)

Póki co będę pakował do niej miękasy i zrobię sobie jakieś kolorowe ZOArium :)

izzGiR.jpg

CeBtna.jpg

cPpfpt.jpg

pR0i7t.jpg

xscmWM.jpg

q455ZY.jpg

1xgAyb.jpg

MlwLIp.jpg

4rTLAf.jpg

EFNVg9.jpg

uWEfs9.jpg

onv8JG.jpg


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! Bardzo ładnie wszystko rośnie, najbardziej zazdroszczę kondycji caulastreii. Ale czy coś kombinowałeś z tłem? Dziwnie wygląda, zwłaszcza na zdjęciu całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! Bardzo ładnie wszystko rośnie, najbardziej zazdroszczę kondycji caulastreii. Ale czy coś kombinowałeś z tłem? Dziwnie wygląda, zwłaszcza na zdjęciu całości.

Jeżeli chodzi o tło to ma trochę przebarwień, niestety jest to używany ReefMax i jak go odebrałem to czyściłem panel i chyba za dużo włożyłem w to siły i trochę pościerałem niebieskiej farby...

Caulastera ma się dobrze i dokarmiam ją raz w tygodniu czerwonym planktonem, który podaje jej prosto do pyska strzykawką z zamocowaną rurką. Niby prosty mechanizm a działa ;) Dziś właśnie był dzień karmienia, i tak wygląda najedzona:

Kupiłem ją jak miała 4 główki a teraz ma 7 i dzieli się następna :)

post-23519-0-54144900-1414090512_thumb.jpg

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.