Skocz do zawartości
S&D

Błękitna Laguna w 43litrach :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz serdecznie witamy!

Nasza szumnie nazwana Laguna to na razie bardziej lampka nocna :D

Akwarium kostka 35

Cyrkulator Wave Maker VP110, termometr, odpieniacz Hydor Slimskm, lampa Zetlight AQUA 1200 sprzęt za radą panów z Aquario, od nich tez słona woda

4,5kg żywego piachu, 4,200 suchej skały z e-rybki (od razu mówię, że to świadomy wybór, to był mój warunek postawienia nowego akwarium w domu, boję się wszelkich zwierząt mających w nazwie wąż/węż i innych wieloszczetów, a po lekturze forum wiem, iż się da bez LR, a nawet są plusy takiego akwa)

Na razie nic się nie dzieje, a my z wrażeniem oglądamy jak przesuwają się ziarenka piachu w naszej lampce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "węże" i tak możesz przynieść w skałkach z koralami. Do tego trzeba się przyzwyczaić:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym te wąże i węże... :evil: mogą się później okazać przydatne....one też spełniają jakąś rolę w naszych małych systemach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast oglądać przesuwające się ziarenka piasku to lepiej pooglądać węże , wężowidła i inne robale ;) One są naprawde ciekawe i pożyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły dwa miesiące od zalania akwarium.

Obsada:

krewetka

krabik czerwononogi

babylonia

2 ocellarisy

pachyclavularia

sarcophyton

capnella

xenia elongata

rurówka

zoa

sinularia

clavularia fluo

zdjęcie fatalne, z telefonu

post-23436-0-31807800-1404382977_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno Ci będzie przy takim ułożeniu to fajnie obsadzić...nie myślałaś zamiast o dwóch dużych głazach o kilku małych kawałkach i coś z nich skleić np stożkowatą centralnie umieszczoną górę pustą w środku? Zrobić kilka dziurek na wejście i zwierzaki miałyby raj a i całość byłaby lekka

Edytowane przez officer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie bryły i ich zlepienie zaproponowała nam pani w erybce, dopiero teraz kiedy zaczęłam je "obsadzać" widzę, że to może nie najszczęśliwsze ułożenie, ale wszystko mam posklejane cersanitem, jakoś to będzie trzeba zagospodarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

czy możecie pokazać możliwości waszej lampki? jak świeci w rożnych proporcjach kolorów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możecie pokazać możliwości waszej lampki? jak świeci w rożnych proporcjach kolorów.

sebmccane czy możesz sprecyzować pytanie, w jaki sposób Ci to pokazać? bo nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebmccane czy możesz sprecyzować pytanie, w jaki sposób Ci to pokazać? bo nie wiem o co chodzi

witam,

porostu zróbcie zdjęcia nocą przy zapalonym oświetleniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze coś pomogę z tą lampą. Ona jest fajna, ale tylko ze sterownikiem, bez niego nie ma możliwości sterowania światłem (ściemniania, pogłębiania danego koloru). Zrobienie zdjęcia to nie lada sztuka okazuje się. Z 90ciu właściwie żadne zdjęcie całości nie jest dobre, tylko zbliżenia korali dość fajnie wychodzą.

post-23436-0-49468800-1404942282_thumb.jpg

post-23436-0-10844800-1404942349_thumb.jpg

Edytowane przez S&D (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze coś pomogę z tą lampą. Ona jest fajna, ale tylko ze sterownikiem, bez niego nie ma możliwości sterowania światłem (ściemniania, pogłębiania danego koloru). Zrobienie zdjęcia to nie lada sztuka okazuje się. Z 90ciu właściwie żadne zdjęcie całości nie jest dobre, tylko zbliżenia korali dość fajnie wychodzą.

witam,

strasznie dużo niebieskiego światła, czy jest możliwość zmiany ustawień lampy bez sterownika?? Czy światło niebieskie na zdjęciach to efekt balansu bieli w aparacie??

pozdrawiam i dzięki za fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze coś pomogę z tą lampą. Ona jest fajna, ale tylko ze sterownikiem, bez niego nie ma możliwości sterowania światłem (ściemniania, pogłębiania danego koloru). Zrobienie zdjęcia to nie lada sztuka okazuje się. Z 90ciu właściwie żadne zdjęcie całości nie jest dobre, tylko zbliżenia korali dość fajnie wychodzą.

witam,

strasznie dużo niebieskiego światła, czy jest możliwość zmiany ustawień lampy bez sterownika?? Czy światło niebieskie na zdjęciach to efekt balansu bieli w aparacie??

pozdrawiam i dzięki za fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj sebmccane, zdjęcie nie obrobione, a to nie jest jeszcze 100% niebieskiego, jaki balans bieli to ja nie mam pojęcia, aparatu dopiero będę się uczyć. Starałam sie robić zdjęcie na wszystkich programach i nie było nic lepszego :blushing: gdzieś kiedyś natknęłąm się na forum jak robić zdjęcia muszę to odnaleźć i się podszkolić.

Bez sterownika ta lampa była do kitu, ale jak znajdę chwile to poodłączam i coś pstryknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko hula i coraz bardziej cieszy oko i serce :) Szczepki kupowane od forumowiczów: Debora, piniol, Artur85, Mark112 którym serdecznie dziękuję oraz w akwaświecie, gdzie sprawdzają mi przy okazji jakość wody. Wszystkie stworzonka dzięki mojej córce mają swoje imiona. Zaskakujące jest życie w tej małej kostce w porównaniu z kilkukrotnie większym spokojnym malawi. Ostatnio nasza babylonia vel Peryskop wyszła na spacer i gdyby nie ciekawski kot, który chciał się nią bawić to byśmy jej nie zauważyli. Niestety zauważyłam też ostatnio na przyniesionej szczepce małą aiptazję i z akwaświatu przywędrowała kukenthali, zobaczymy czy da radę. Pojawiło się też coś dziwnego taki białawy porost, czego nie potrafię zidentyfikować, jeśli ktoś coś doradzi będę wdzięczna

post-23436-0-52827300-1407159572_thumb.jpg

Edytowane przez S&D (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.