Skocz do zawartości
imperator

Wybory do Europarlamentu - Oddaj głos tutaj !

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W związku z tym, że zbliżają się wybory do Europarlamentu proponuję zabawę w głosowanie.

Ciekawe, na ile sondaże przedwyborcze pokrywają się z rzeczywistością.

Tutaj nikt nie będzie manipulował głosami (mam nadzieję).

Są też ogólne pytania o stosunek do Unii Europejskiej i tego czy nam się polepszyło czy nie po wstąpieniu do UE.

Głosy będą anonimowe - miłej zabawy !

Ankieta zakończona - cisza wyborcza.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że masz nowa stopkę pozwolę sobie odpisać na nią .A jutro oddam głos ok?!

A to artykuł dla ciebie spodoba ci się.

http://www.wykop.pl/ramka/1814888/urzednicy-ze-skarbowki-i-zus-zabijaja-gospodarke-zegnaj-polsko-list/

Jak przeczytasz warto sobie zadać pytanie:

-Co się dzieje z pieniędzmi przedsiębiorców i podatkami? - bo im więcej ktoś zarabia tym jest bardziej karany.

-Dlaczego rząd zamiast tak wspierać nie może w końcu się odczepić od mniejszych i średnich Polskich przedsiębiorców?

Dla mnie to jedno wielkie pendolino pod stołem.A ja bojkotuje i kupuje to co lepsze bo walcze o swoje zamiast wyjeżdżać :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego potrzeba konkretnych zmian a jako jednostki możemy tego dokonać na kilka sposobów.

Pierwszy z nich to pójście do głosowania i oddanie głosu na tych, co chcą zmian a nie tylko karmią nas kiełbasą wyborczą.

Bojkot wyborów jest najgorszą z możliwych opcji, kiedyś dziadkowie nasi ginęli za to, żebyśmy mieli to co mamy a przez naszą bierność i zachłanność w ciągu 25 lat mamy obecnie 4 rozbiór Polski (najgorszy). Elity rządzące sprzedały polski przemysł, handel, banki obcemu kapitałowi napychając sobie kieszenie. Aktualnie wyprzedawane są polskie grunty i nieruchomości a zdolne jednostki opuszczają to bagno, bo praktycznie w każdym europejskim kraju jest lepiej niż u nas. Polska tylko z nazwy jest suwerennym krajem, ale pewnie wkrótce i to się zmieni. Kolejnym etapem będzie kolonizacja naszego kraju zarządzającą kadrą kierowniczą z Europy a Polak, Ukrainiec czy Chińczyk będą pracowali w niewolniczych warunkach dla obcego właściciela.

Co się dzieje z pieniędzmi z podatków? Są konsumowane przez aparat urzędniczy, który ma się lepiej z roku na rok.

Czy ktoś słyszał o zwolnieniach grupowych dotyczących urzędników, bo ja nie.

Idą po części na emerytury i wojsko ale w większości oddajemy już Unii to co nam pożyczyła, spłata długów zagranicznych ale spora większość na bezsensowne inwestycje, z których rządzący mają prowizję dla siebie.

I tak wybudowaliśmy na kredyt stadiony, autostrady a w tym czasie zlikwidowano setki tysięcy zakładów pracy.

Tyle, że autostrada nikogo nie zatrudni i mimo że z naszych pieniędzy zbudowane to i tak będziemy musieli płacić drugi raz za każdy przejechany kilometr.

W obecnym parlamencie mamy więcej Żydów niż w Izraelskim Knesecie - to jest czyjś cytat, który najlepiej oddaje kto nami rządzi. Jak w takim razie Ci ludzie mają dbać o dobro Polski? Cały rząd jest do natychmiastowej dymisji - to zrobili Islandczycy i Islandia była pierwszym krajem, który zwalczył kryzys wymieniając skorumpowany rząd, co zostało skutecznie wyciszone przez cenzurę w całej Unii Europejskiej i reszcie świata. Bułgarzy zresztą też odwołali swój rząd a polaczek-cwaniaczek leniwy, nawet nie chce mu się iść zagłosować więc jak tu ma być lepiej? Większość krajów arabskich i Ukraina obaliła rządy tyranów ale przed nimi jeszcze długa droga do normalności.

Kiedy Usa i Unia Europejska przeżywa tzw. kryzys to Chiny i Korea Płd. notują okres swej największej świetności, ponieważ spływają do nich pieniądze z całego świata, bo nasza głupota każe nam wybrać tańsze towary czyli made in China. Chiny w 25 lat przegoniły nas o jakieś 100-200 lat w rozwoju - kto tam był to widział co tam się dzieje. Zarobki wzrosły tam 10x a u nas zmalały...

A wy dalej kupujcie pangi i chińszczyznę, to wasze dzieci i wnuki będą uczyć się wkrótce języka chińskiego jako urzędowego (mówię poważnie).

Jest kilka krajów w Europie, które przeciwstawiają się obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej ale tam jest świadome społeczeństwo.

Np. Francja, Niemcy - oni zawsze wolą kupić własne produkty, bo wiedzą że za tym idzie praca i bogactwo swoich rodaków.

Węgrzy - tam mądrzy ludzie wybrali partię Orbana, która nałożyła podatki na zachodnie banki i korporacje - już Węgrzy nas wyprzedzają a byliśmy przed nimi.

Wielka Brytania - mimo że jest w Unii nigdy nie zgodziła się na Euro i ma gdzieś wytyczne Unii Europejskiej - w Anglii na próżno szukać Carrefoura czy obcego Hipermarketu - jest trochę Lidli czy Wall-Mart (Asda) ale te sklepy są głównie na obrzeżach dużych miast a głownie Tesco tam rządzi wraz z Sainsburym. Ziemia, fabryki, banki mają własne i nie mają powodów żeby narzekać.

Jak patrzę na nasz kraj i rodaków w kraju to nie wiem czy mam żałować czy wstydzić się, ale rządzi u nas głupota i pospólstwo. Media zrobiły ludziom taką sieczkę z mózgu że wolimy oglądać tańce z gwiazdami zamiast wyjść na ulicę i obalić ten zakichany ustrój. Codziennie przyzwyczajają nas do patologii programami typu "Trudne sprawy" lansując kult biedy i nieróbstwa (Kiepscy) i tylko czekam aż zaczną puszczać niewolnicę Isaurę w TVN ;)

Co możemy zrobić? Wyjść na ulicę, powiedzieć że jest nam źle, demaskować afery, skorumpowanych urzędników, burmistrzów, prezydentów ale przede wszystkim kupować polskie produkty, o ile jeszcze takie są. Ostatnie dwie branże które ze względów logistycznych jakoś jeszcze trzymają się to budownictwo i przemysł spożywczy chociaż zachód i Unia dba o to, żeby je zniszczyć. Jeśli kupujesz jedzenie czy materiały budowlane kupuj tylko marki w 100% polskie od małych, polskich firm czy żywność na targach od rolników. Jak powstanie polski bank (na chwilę obecną wszystkie są własnością obcego kapitału) przenieś tam swoje pieniądze i kredyty.

Bojkotuj firmy, które mają siedziby poza granicami Polski w tzw. racjach podaktowych - one nie odprowadzają podatków.

Ale przede wszystkim idź do głosowania i powiedz NIE ludziom i partiom, którzy oszukali nas i sprzedali nasz kraj.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ankieta mało popularna no to ja zaczynam swoim głosem ;)


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej elektorat politycznie nie ogarnięty, Media bzdury pokazują a ludzie mają już "telewizorowe głowy"

Ankieta ruszy się, trzeba dać trochę czasu.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bojkotuj firmy, które mają siedziby poza granicami Polski w tzw. racjach podaktowych - one nie odprowadzają podatków.

Ale przede wszystkim idź do głosowania i powiedz NIE ludziom i partiom, którzy oszukali nas i sprzedali nasz kraj.

Właśnie ci co nie odprowadzają podatków są bogaci bo gdyby odprowadzali to by nie byli.

I jak tu produkt Polski ma konkurować z zagranicznym.

Ja do wyborów zachęcam tych co maja jakieś poglądy na życie,świat i polityke bo inni psuja sondaze tym co mają.

Mnie już nawet mniej bolą koszty życia(drożyzna) innych pewnie bardziej ,mnie irytuje ograniczanie praw obywatelom, brak jakiekolwiek swobody, wiecznie człowiek jest szczuty miejskimi,drogówka,paragrafami,inwigilacja,durnymi ustawami, rząd ma coraz więcej praw a obywatel terroryzowany ma być posłuszny jak pies.

Niedługo strach będzie wyjść na ulice czy wsiąść do auta.

Wszystko jest tak stopniowe że nie każdy to pamięta czy zwraca na to uwagę.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 wyświetleń tematu i tylko 4 głosy... Na razie lipa, ale może rozkręci się.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie ładne, i troszkę tłumaczy ta sytuację


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myśli Cejrowski o Unii Europejskiej


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Unia tak dużo nam daje to czemu tak bardzo się zadłużyliśmy przez ostatnie 10 lat?

Co z tego ma szary Polak? Parę stadionów, kilka autostrad, które i tak będą płatne?

Zasada jest prosta - Unia dopłaca 33% do projektu ale na resztę czyli 66% trzeba wziąć kredyt.

Po 30 latach będziemy musieli oddać unijnym bankom kapitał czyli 66% oraz 66% odsetek (wariant optymistyczny, jeśli zdołamy je spłacić). Jak nie spłacimy (a raczej tak będzie, bo nie wydajemy na inwestycje tylko na konsumpcję i polepszenie jakości życia !!!) to po następnych 30 latach zrobi się 132% odsetek (a Unia "dała" nam tylko 33 %). Rozumiecie już o co tu chodzi z tymi dopłatami Unijnymi i czemu nie możemy mieć już swoich banków? Żeby pożyczać od zagranicznych ;)

Za towarzysza Gierka pożyczono 20 mld $ za co w latach 70-tych wybudowano wam 3 miliony mieszkań w blokach (ktoś mieszka w takim?) które potem można było wykupić na własność za parę złotych, 450 fabryk dających 3mln miejsc pracy, drogi, szkoły, zelektryfikowano polską wieś itp. Generalnie pieniądze poszły na inwestycje, dlatego po 40 latach !!! udało nam się spłacić ten dług. Obecne zadłużenie jest 15x większe !!!! i nie poszło na inwestycje a na KONSUMPCJĘ (stadiony, autostrady) żeby żyło się nam lepiej. Przy okazji zlikwidowane zostały (albo sprzedane obcemu kapitałowi) wszystkie fabryki, banki, handel a teraz czas przyszedł na lasy, ziemię i nieruchomości. Z czego w takim razie będziemy spłacać ten dług jak nic nie wytwarzamy ???? Grecja ma przynajmniej turystykę i jakoś się podniesie a co my mamy? Unia chce zamknąć nasze kopalnie a to głównie z eksportu węgla Polska spłacała tamten dług.

Nasze dzieci i wnuki nawet nam świeczki nie zapalą za to jaki żywot im zgotowaliśmy a sen Hitlera o wielkim państwie obejmującym większość Europy, gdzie Niemcy będą odgrywały rolę dominującą właśnie się spełnia.

(Pierwsza grafika to jak nas zadłużały kolejne rządy)

post-11401-0-54891400-1400808069_thumb.png

post-11401-0-64653300-1400808088_thumb.jpg

post-11401-0-67570600-1400808118_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, Węgrzy są mądrzejsi od nas. Zobaczcie co zrobili w swoim parlamencie


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Unia tak dużo nam daje to czemu tak bardzo się zadłużyliśmy przez ostatnie 10 lat?

Co z tego ma szary Polak? Parę stadionów, kilka autostrad, które i tak będą płatne?

Zasada jest prosta - Unia dopłaca 33% do projektu ale na resztę czyli 66% trzeba wziąć kredyt.

A w zamian musisz spełniać chore normy.

W pe zasiadają podobni ludzie jak na wiejskiej i nie są to żadni specjaliści a przewija się niesamowite lobby na którym cała europa traci.

Teraz niech sobie każdy wyobrazi co będzie jak Polska zacznie spłacać długi a jeszcze nie zacznie :) a co będzie jak nie zaczną spłacać a przez kolejne 10 lat dalej zaczną brać ? dalej zadłużą w miedzy czasie zrobią olimpiadę w Krakowie licząc na proste oklaski "demagogię" będzie bankructwo ale Unia sypnie pieniędzmi na kolejne lata zeby wprowadzić kolejne restrykcyjne przepisy a później się skończy i będą tłumaczyć drugim europejskim kryzysem w między czasie będzie wojna bo to dobre na kryzys.

Niektórzy zasmakują niebawem usług prawdziwego socjalu heeee.

Na krechę już żyła Grecja.

Będzie się działo oj będzie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliście Donka jak gó.... wszystkich obrzuca?

Wszyscy się nie nadają, tylko on jest rewelacyjny.

A Miller, jak po Po jedzie, a przecież razem grają!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, głosujcie, bo za 3 godziny cisza wyborcza i trzeba zdjąć sondaż.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Kaczyńskim czyli PIS dlatego że jestem patriotą .

Jestem za unią ,czemu ? Kupuję narzędzia bez cła ,sprzedaję towary do unii bez żadnych problemów .Ostatnio przekonałem się jak nie doceniałem tego faktu kiedy sprzedawałem towar do Norwegi . Niesamowity postęp w kraju dzięki funduszom.

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem patriotą i jestem za PO i nie wierzę Kaczyńskiemu. I co? Jestem zdrajcą czy nie? Kto ma prawo być prawdziwszym Polakiem? I kto ma prawo decydować kto jest a kto nie jest patriotą. Nie oglądam Lisa, Olejnik, Miecugowa.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postęp to był za Gierka, jak budowali fabryki. Teraz te fabryki są albo zlikwidowane albo przynoszą zysk obcemu kapitałowi. Kto jest za Unią niech odpowie na jedno jedyne tylko pytanie, z czego spłacicie Unijnym bankom dług 15x większy od Gierkowego, który spłacaliśmy w latach 1971-2011 kosztem zaciskania pasa, skoro nie mamy już nic oprócz ziemi i nieruchomości ??? LLS, wiem, że na kredycie to się fajnie żyje ale zrozumiesz jak zaczniemy spłacać i podatków zrobią 5x tyle co obecnie, ciekawe co wtedy powiesz.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę Donaldowi .Zawsze Kaczynski i jego św pamięci brat ,niestety oszołomów w PIS nie brakuje to fakt .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Kaczyńskim czyli PIS dlatego że jestem patriotą .

Traktat lizboński to utrata suwerenności na wiele lat. Prezydent Lech Kaczyński dopuścił się zdrady narodu.

pis ma ten sam program co po tylko trochę więcej kościoła i trochę więcej historii.

W niczym innym się nie różnią.Nie wiem jak można lubić Kaczyńskiego i nie lubić Tuska lub na odwrót ;) ale niech wam będzie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Unią jest taki, że z każdym rokiem członkostwa jesteśmy bardziej zadłużeni w ich bankach i coraz bardziej ograniczani.

Unia daje futro za darmo w zimie. Jak je weźmiesz to każe Ci go nosić też w lecie, prać co tydzień w ich pralni a co roku obowiązkowo wymieniać je na nowe w jej sklepie. Taki prezent po roku kosztuje Cię więcej niż jakbyś sam kupił je sobie w sklepie i jesteś z nim związany na zawsze.

A my głupi ciemnogród myślimi, że Unia to Święty Mikołaj i daje prezenty nie chcąc nic w zamian.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperator@ z tym futrem to tak jak z zegarkiem. Kupujesz go, zdajac sobie sprawe z ceny serwisu I tylko tam go serwisowac bedziesz, no chyba ze masz taki z myszka mickey ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak coś kupisz to jest Twoje i możesz wyrzucić w każdej chwili albo zrobić cokolwiek chcesz.

Darowizna z Unii wiążesz się dożywotnio - musisz pokazywać wszędzie oznaczenia unijne itd i robić wszystko według instrukcji z Unii.

Ps, ja kupiłem Seiko Kinetic - zapłaciłem sporo ale raz i do końca życia nie muszę się martwić o czas i jestem niezależny od baterii i serwisu.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.