Skocz do zawartości
funior

marea czy tunze??

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jaka jest roznica pomiedzy tymi pompami(6000h/l oby dwie) wiadomo ze cena napewno:) choc tunze to tunze :)ale czy sa jakies niedociagniecia lub jakies roznice pomiedzy tymi pompami choc male? zastanawiam sie czy kupic marea za 400 czy tunze za 520?? wiadomo firma to raz a reszta ..........

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Tunze. Bezgłośna praca, trwałość, tak szczerze to nie słyszałem o poważnych problemach z tymi pompami. Minusem są dość pokaźne gabaryty. O Marea się nie wypowiadam bo ich na oczy nie widziałem :p


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj? cyrkulacj? obs?uguj? dwa rodzaje pomp i Tunze i Marea, ta druga firma jak to si? m?wi jest przeznaczona dla klient?w kt?rzy maja "mniejszy portfel" ale jest te? takie powiedzenie 'tanie mi?so psy jedz?"

Patrz?c na prac? tych dw?ch pomp nie s? widoczne kolosalne r??nice kt?re plasuj? Marea na drugim miejscu po Tunze, po prostu warto doda? oko?o 150 z? i mie? ..............

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Roman ale minusem tunze jest to że zaczynają się od 6000l/h. Do mniejszych baniaczków już się nie nadają a Marea robi od 2400l/h (oczywiśnie nie mówimy o Tunze POWERHEAD)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario-sz powiedz jakie masz akwa??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mialem marea6000 i teraz mam tunze 6100.

Kultura pracy obu pomp jest podobna. Marea ma troche szpecace mocowanie (duze) ale tunze bez magnesu wyglada podobnie. Ja bym Ci radzil tak. Jesli chcesz zwykla pompe bez falownika, wez marea bo jest tansza i rownie dobra. Jesli zalezy Ci na falowniku to bierz tunze...ale wtedy musisz wziac przynajmniej model 6000, a ten kosztuje 200euro wiec jest prawie 3x drozszy.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Marea 3200 i Tunze 6060, trudno mi więc ocenić wydajność ale Marea jest niesłyszalna a z Tunze wydobywa się jakiś warkot. Wciąż czekam aż się dotrze ale trwa to już dość długo. Marea ucichła po kilku dniach. Gdyby rozwiązać inaczej sposób mocowania Marea, o którym pisał harnaś to można pomyśleć o Marea. Dochodzi jeszcze kwestia zużycia prądu. Marea 3200 - 15W, Tunze 6060 -11W ale nie dla wszystkich ma to znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 x razy marea. 3200, 4400 i 6000 - wez Tunze.

W/g mnie Marea zbyt roznia sie jakoscia poszeczegolnych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze sie wcinam :p ale o co chodzi w tym linku? O cene?

Widac, ze Piotr to biznesmen i robi duzy obrot przy mniejszej marzy.

A miekki start to nie to samo co regulacja wydajnosci.

W Turbelle Stream regulacja wydanosci jest w serii pomp 6x00.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@funior: o co Ci chodzi ? Ze napisalem cene 200 euro za pompe 6000 ? Jesli tak to wyjasniam, ze mialem na mysli pompe model 6000 i wydajnosci 6000, sterowana elektronicznie i do falownika...Ty podales link do pompy model 6060 o wydajnosci 6000 ale bez sterowania elektronicznego...

jesli chcesz kupic pompe model 6060, to lepiej wez 2 marea za ta cene.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze sterownik mozna do kupic:):p:P:P

czy do marea jest wstanie podlaczyc sterownik(Tunze - Singlecontroller ) podłączyć rozgałęźnik i np. te dwie pompy pracowały synchronicznie

czy budowa marea nie jest przystosowana do takiej pracy ??

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@funior: pewnie, ze można ale nie będzie działał :wink

marea chodzi na 220V; tunze 6060 chodzi na 220V

sterownik Singlecontroler czy Mulit produkcji Tunze służy do sterowania pompami chodzącymi na 20V prądu stałego. To są pompy 6x00 (inne też, ale nie poruszane jak dotad w tym wątku)

także razem to nie zagra

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzbey kombinowania - w ciągu dóch miesięcy będzie w sprzedaży controller do pomp Marea - w pełni elektroniczny, regulowana wydajność w zakresie 30-100% - możliwość podłączenia do 4 pomp. Bawiłem się nim i zapowiada się naprawde super.

Widziałem w Norymberdze Marea 10.0000l/h - robi wrażenie, nieco większa od modelu 6000. Ida już do nas w dostawie :p

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu to bardzo apetycznie :p:P

a czy cenowo beda zblizone do tunze czy nieco tansze ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jaka cena??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Marea 10.000 to 480zł

Spadnie także cena Marea 6000 - do 360zł

Ceny kontorlera jeszcz enie znam -w tym tygodniu dostanę rozpiskę.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:p:P:P:):p

to się zapowiada :p 10.000 :]

jak by już była rozpiska :D:):p to prosił bym o wstępne ceny

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kiedy mozna sie spodziewac cos wiecej na ten temat??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.