Skocz do zawartości
RafalRadom

Radomskie 54l urosło do 132l :)

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz udowadniać sobie co chcesz, możesz się zamknąć na 10 lat w klatce 2x2m i po wyjściu twierdzić że jesteś zdrowy psychicznie, rób to ale na sobie a nie na zwierzętach. Mam Twojej filozofii i Ciebie serdecznie dość. Koniec tematu. I nie pozdrawiam.

PETRUS1 , jeśli masz serdecznie dość kolegi to po co sie tu wogóle udzielasz ??? Jeśli kolega jest niereformowalny i chce trzymać chelmona i białobrodego w tak małym akwarium to niech trzyma .... przecież nikt mu tego nie zabroni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą propozycje, jeżeli kogoś denerwuję ten temat ma mnie dość itd. wcale nie musi wchodzić na mój temat:) Ja jestem człowiekiem bezkonfliktowym i nienawidzę się kłócić:) chociaż wiem że ja tę kłótnie wywołałem. Tak jak wcześniej pisałem temat obsady i oświetlenia na razie jest zamknięty i nie będę odpisywał na żadne zaczepki.:)

Tak jak pisałem wcześniej doszły nowe korale, trochę się namęczyłem z ustawianiem ale w sumie wyszło fajnie :) Zwierzaki są zdrowe i pełne życia :)

Jedyny problem jaki mam to niestety tapeta, plamy nie chcą zejść, poczekam kilka dni podociskam, może się dobrze przyklei, jak nie to eksmisja do kosza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki mam to niestety tapeta, plamy nie chcą zejść, poczekam kilka dni podociskam, może się dobrze przyklei, jak nie to eksmisja do kosza :)

nie chciałbym Cię martwić ale z tej tapety nic nie będzie ,wygląda na to że kleiłeś na sucho ,te plamy to pęcherze powietrza ,możesz się próbować tego pozbyć ale nie sądzę aby się udało ,lepszym rozwiązaniem będzie przykleić jeszcze raz nową ale metodą na mokro

Edytowane przez mt4m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym Cię martwić ale z tej tapety nic nie będzie ,wygląda na to że kleiłeś na sucho ,te plamy to pęcherze powietrza ,możesz się próbować tego pozbyć ale nie sądzę aby się udało ,lepszym rozwiązaniem będzie przykleić jeszcze raz nową ale metodą na mokro

Kurde właśnie kleiłem żelem do włosów i jakoś nie wyszło;/ dałem cieniutką warstwę szpachelką wyrównałem zlikwidowałem pęcherze no widać jaki efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę kiepsko to wyszło ;) ja kleję zawsze na samej wodzie i chyba jest to najlepszy sposób ,nie zdarzyło mi się dawno aby został mi gdzieś pęcherz ,spróbuj tą metodą :thumbup:

Edytowane przez mt4m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki mam to niestety tapeta, plamy nie chcą zejść, poczekam kilka dni podociskam, może się dobrze przyklei, jak nie to eksmisja do kosza :)

odklei, weź płyn do szyb, zapryskaj dobrze szkło, potem folie i przy pomocy karty płatniczej/kredytowej ładnie powyciągasz płyn i nie będzie śladu


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ryby są piękne w dużych akwariach ,gdzie widac jak one pływają rozpędzają się a nie kreca sie w kółko ...

Nie zrozum mnie źle nie mam zamiaru krytykowac twojej decyzji co do ryb, które trzymasz w akwarium ,ale ja osobiście nie kupiłbym tych ryb do tak małego akwarium ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne pomysły co do przyklejenia tapety napewno skorzystam:)

Jarek35 i bardzo szanuję Twoje zdanie, każdy ma swoje odmienne, ale każde zdanie trzeba uszanować:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne pomysły co do przyklejenia tapety napewno skorzystam:)

tak się klei folie aby nie było śladów :) - to dobrze to oznacza że tak aby ściekało po szybie bo teraz już go nie położysz raczej :) a folie oczywiście od strony z klejem :) - i tak przynajmniej po tej operacji 24 H nie dotykać się żeby wszystko odparowało i klei związał


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek35 i bardzo szanuję Twoje zdanie, każdy ma swoje odmienne, ale każde zdanie trzeba uszanować :)

Rafale, to kwestia wystopniowania. Są ryby które mają szansę, a są i inne... Mówiąc obrazowo, czy nie zareagował byś widząć że ktoś np. podpala kotu ogon, żeby szybciej biegł ? Tutaj jest sytuacja analogiczna...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje odmienne, ale każde zdanie trzeba uszanować :)

Znam takich co uważają, że ukraść to jest w porządku - takie jest ich zdanie, inni uważają, że zabić - też jest ok - takie mają zdanie i uważasz, że powinniśmy to uszanować, siedzieć cicho i się nie odzywać, a może i przyklaskiwać ?

To nie jest tak do końca - owszem trzeba szanować zdanie innych - pod warunkiem ,że nie krzywdzą siebie i innych ...


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślicie że to coś pomoże...Chciał to kupił i raczej żaden z Nas Rafała nie przekona, bo takie ma podejście i tyle.

Szkoda, że nie chce posłuchać bardziej doświadczonych forumowiczów... :hope:


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już sobie siana z tym biadoleniem. Nie mam ochoty czytać co chwile waszych wywodów na temat błędów w doborze obsady. Kolega już wie jakie zdanie mają ludzie na ten temat i tyle, a zrobi jak będzie uważał!!!

Co do klejenia to faktycznie spróbuj na mokro ale na zwykłą wodę, nie radzę Ci używać płynów do szyb bo zawierają amoniak. Ja swojej żonie nie pozwalam nawet w pokoju gdzie jest akwarium myc stolika szklanego. Sam myje go octem.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądnie. Woda podobno zbiera wszelkie świństwa z otoczenia. Co nie przeszkadza mi czyścić akwarium takim płynem - czasem nawet rozpylając go w pokoju. Tyle że do klejenia tapety trzeba go naprawdę dużo - więc użyj wody.

Zastanów się nad tłem wewnętrznym z pvc (tworzywa sztucznego) - ja mam niebieskie, ale są i inne. Możesz wkleić je i teraz, spuszczając parę cm. wody, wkładając tło do środka i łapiąc silikonem u góry. Potem dolewasz wodę jak przyschnie.

Zaletą tego tła jest to, że w prosty sposób możesz je obsadzić miękkimi (ja mam xenię z tyłu i będę dosadzał inne) - koral na szpilkę i do tła.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Troszke długo nie pisałem ale rozkręcam firme i niestety dopadł mnie brak czasu.

Kilka rzeczy się zmieniło, mieliście rację co do Chelmona że jest trudną rybą,próbowałem wszystkiego nie chciał jeść i marniał w oczach dlatego wymieniłem go w sklepie za Apogona:), na dzień dziecka dostałem dwa błazenki:):) cała ekipa się zgrała:) za tydzień planuję kupić ukwiał, żeby maluchy czuły się komfortowo:) Dojrzewanie? Praktycznie żadnych oznak, kilka skupisk okrzemków które szybko się wycofują.

Tapeta z PCV jest chyba najlepszym pomysłem, jak tylko znajde trochę czasu wezmę się za to:) a tym czasem pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.