Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

jaki aprat cyfrowy do 2000zł jest najlepszy ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w związku że nie wiem jaki aprat cyfrowy do 2000zł kupić mam do Was pytanie jaki wziąść jaki możecie polecić. Aparat ma ten służyć oczywiście do fotografowania akwarium , wyjazdy zagranicę , imprezki oklicznościowe itp.Nie znam sie zbytnio na tym wszystkim ale powinien on męc różne regulacje zarówno manualne jak i automatyczne(lampka błyskowa itd.) powinien być jak najbardziej funkcjonalny. Moją uwagę zwrócił aparat Sony DSC-H1 ktoś może coś o nim powiedzieć?? Jaki aparat wy polecilibyście mi??

Proszę o propozycje


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Sony DSC-V3 bylem zachwycony. H1 ma chyba ta sama matryce tylko inna optyke i brak holofocusa.

Jesli chcesz do fotografowania akwa to sprawdz z jakiej odleglosci makro mozesz robic.

Niestety swojego sonego wymienilem na olympusa C-7070 i juz nie jestem tak zadowolony, ale musialem z powodu fotografii podwodnej


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam NIKON COOPLIX 5700 i sadzę że niczego mu nie brakuje choć chcę kupić D70 też NIKONA


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj olimpusa e300 (lustrzanka) ostatnio body + kitowy obiektyw widziałem właśnie za 1999 zł, a lustro to jednak lustro a nie kompakt czy hybryda.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab ma racje .. tylko lustrzanka, reszta to cierpliwosc... mozliwosc zgubienia (male gabaryty :p), szumy matrycy.. implikujace jej wielkosc fizyczna, brak wymiennych szkiel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz wydać 2000 to moim zdaniem nic innego oprócz lustra nie wchodzi grę, choć musisz zdawać sobie sprawę że sam aparat (a szczegolnie lustrzanka) nie zrobi za ciebie dobrego zdjęcia. Polecam Nikosia D50, Canona 350, Minoltę 5D.

Rozumiem że skoro kładziesz na stół 2k pln to masz pewne fotograiczne ambicje, bo jeżeli nie to szkoda kasy i po prostu kup coś kopmaktowego za 1000pln.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ertman_176 ...to Twoja dziewczyna kupiła trzy takie same ?????

:p:P


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do D50 ....(mazy mi się D70)....ale na 50 kę może nie starczyć mu 2000 , chyba że body


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, mam wspomnianego CP 5700 i stwierdzam ze to moj pierwszy i ostatni Nikon. Brakuje mu jednej powaznej rzeczy - niezawodnosci. Mysle o lustrze i chyba wybiore cwanona, Nikonow mam dosc.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica między 70 i 50 jest niewielka (sam posiadam 70S), śmiem twierdzić że nawet z czasem nie będzie to miało znaczenia, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na obiektywy. Optyka to serce aparatu fotograficznego, nie żadne piksele, gigabajty, monitorki, filmiki...


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież D50 i 70 to NIKONY i LUSTRA

To mi zabiłeś Cwieka @alex ....myślałem że D70 jest o klasę lepszy niż 50 -ka , ale ja jestem laik i skoro Ty tak mówisz (przynajmniej mój GURU foto) to wezmę 50-kę ale skoro radzisz to podaj jeszcze jaki mam do tego kupić obiektyw ???? czy obiektywy


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem guru tylko amatorem, twierdzę tylko że większą rolę odgrywa w tym układzie obiektyw niż puszka. Kup samo bodu D50 i przeryj sieć w poszukiwaniu dobrego obiektywu dla ciebie. Zadaj sobie najpierw pytanie do czego będziesz go używał, a potem szukaj. Możesz zacząć poszukiwania na

http://forum.nikon.org.pl/


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki taki fotoamotor jak Ty może być tylko GURU dla takiego lamera jak ja :p

dzięki za link

Co do czego ma słuzyc to tak sobie myślę że kupię porządny do akwa i życia w nim a do pleneru z rodzinką wezmę od analogu EOS Canon , chyba że się okaże że nie pasuje , to wtedy kupię drugi


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzol- jakbyś wyłuskał ze 2850 to proponowałbym ci Olympus E-500 z dwoma obiektywami w kicie, dobrze oceniane http://www.dpreview.com/reviews/olympuse500/. Fakt, że na szkła do lustrzanki wydaje się kilka razy więcej niż na body, a tu możesz mieć już ze szkłami, które na potrzeby amatorskie będą idealne.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olypus promuje swój system 4/3 i nie wiadomo czy przyjmie się on na rynku. Sam aparat podobno nie jest zły no i te dwa obiektywy...Alternatywa godna polecenia


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic właśnie zrobił lustrzankę w systemie 4/3, Sigma zrobiła obiektywy do tego systemu. Chyba się ten system będzie rozwijał.

Tak alex, twoja cyfrowa lustrzanka zrobiła na mnie wrażenie i gdyby nie to, że kupiłem niedawno aparat, kupiłbym teraz lustrzankę, a ze względu na cenę i dwa obiektywy mocnym kandydatem byłby Olympus.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi alex podstawa to obietktyw. Ja mam Nikona D70S.

Na początku byłem wściekły że robi niedoświetlone zdjęcia. Okazało się Nikon dał trochę ciała. ALe wgranie nowych krzywych i po kłopocie.

Zdjęcia są obłędne. Ale teraz z duchem czasu wziął bym D50 z jednego porostego powodu: D50 jest mniejszy gabarytowo. D70S to czołg :p

rah oglądałęm fotki z tego olympusa. Nie są złe ale NIKON to......NIKON

@alex ostatnio kupiłem ten obiektyw: Tamron AF 28-300mm f/3,5-6,3 XR Di LD Asp IF MACRO ROBI NAPRAWDĘ SUPER FOTKI. POLECAM


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w tej cenie to olimpus ma najlepsze szkła jakościowo o taki zakresie ogniskowych (wychodzi w przeliczeniu 28-300mm) ma jedną wadę - mniejszą matrycę co powoduje większe szumy na wyższych iso. ale ma też przewagę nad nikonem - mierzy światło z obiektywami zapiętymi na przejściówce z M42.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "dla mnie " najleprzy jest canon S2.

Pozwala nakręcić film - czego nie zrobi cyfrowa lustrzanka (jak ktoś ma kamere to na to kicha)

Ma stabilizacje zdjeć czyli wypiera Olimpusy (niestety)

Ma dobty zoom optyczny

Jest jednym z najszybszych (oczywiście z nie lustrzanek)


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khamer są lustarzanki którę kręcą filmy. Podnosi się lustro i kręci :p


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
khmer :

Moim zdaniem "dla mnie " najleprzy jest canon S2.

Pozwala nakręcić film - czego nie zrobi cyfrowa lustrzanka (jak ktoś ma kamere to na to kicha)

Ma stabilizacje zdjeć czyli wypiera Olimpusy (niestety)

Ma dobty zoom optyczny

Jest jednym z najszybszych (oczywiście z nie lustrzanek)

Mam właśnie Canona S2 i jestem z niego zadowolony. Ma i zalety i wady, jak zresztą każdy aparat. Fakt, jest szybki, szybko się uruchamia, szybka gotowość do wykonania zdjęcia. Jednak zasada łapania ostrości w lustrzance i kompakcie jest zupełnie inna, co powoduje, że kompakt w pewnych warunkach będzie jej jeszcze szukał, a lustrzanka w tym czasie zrobi z 10 pięknych zdjęć. Tak to już jest.

Oczywiście super aparat to nie antidotum na piękne zdjęcia. Trzeba każdy aparat dobrze poznać i złapać bakcyla :p, jak w morszczyźnie i mieć jeszcze to coś, ten smak, to wyczucie, co warunkuje zrobienie zdjęcia nad którym większość ludzi wpada w zachwyt.

Zauważyłem, że niektórzy robią zachwycające fotografie kompaktami, jakby mięli w rękach najlepsze lustrzanki, a niektórzy właściciele lustrzanek robią zdjęcia, jakby w rękach mięli "Motorolke" z aparatem cyfrowym :p

Fakt jest taki, że do zdjęć naszych zbiorników cyfrowa lustrzanka nadaje się najbardziej. Praktycznie za każdym razem złapiemy prawidłową ostrość, a kompaktem... trzeba zrobić dziesiątki, jak nie setki zdjęć, żeby wybrać ostre i interesujące :p


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paweł(rah) masz absolutną rację, aparat jest tylko narzędziem i niech nikomu się nie wydaje że jak kupi lustro to piękne foty automatycznie będą wychodzić. Uważam, że przy przecietnej wiedzy o fotografii generalnie lustrem jest trudniej zrobić zachwycające zdjęcia, ale z drudiej strony jak ktoś już pozna o co w tym wszystkim chodzi, połknie bakcyla, to zaczną go irytować prostsze aparaty (głównie kompakty) że podejmuja decyzję o parametrach ekspozycji za właściciela.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.