Skocz do zawartości
Siwusek

Kostka 55x55x55 proszę o pomoc na start

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Sprawa wyglada nastepujaco - Siedząc na necie znalazlem sprzęt z zlikwidowanego akwa morskiego. Za darmoche dostalem szafke,akwa, pokrywę, odpieniacz, sump-raczej do odnowy, troche elementów do hydrauliki. Akwa ma komin w rogu. Jest w nim grzebień i podobno jest szczelne. Mam ochotę uruchomic akwa morskie. Na 100 % zajmnie mi to troche czasu. Mam do was proźbe. Od czego zacząć z takim sprzetem? Jak ten temat ogarnąć. Od paru tygodni szukam info na trn temat- info jest troche za dużo i się w tym już całkiem potraciłem. Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i znow trafilo na mnie... :)

1. Popraw bledy

2.z jakim sprzetem (zdjecia, opis, link)

3. Od czego zaczac? Zacznij od czytania na nowo...

Ps. Wiecej nie jestem w stanie pomoc (koledzy chyba tez)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Sprawa wyglada nastepujaco - Siedząc na necie znalazlem sprzęt z zlikwidowanego akwa morskiego. Za darmoche dostalem szafke,akwa, pokrywę, odpieniacz, sump-raczej do odnowy, troche elementów do hydrauliki. Akwa ma komin w rogu. Jest w nim grzebień i podobno jest szczelne. Mam ochotę uruchomic akwa morskie. Na 100 % zajmnie mi to troche czasu. Mam do was proźbe. Od czego zacząć z takim sprzetem? Jak ten temat ogarnąć. Od paru tygodni szukam info na trn temat- info jest troche za dużo i się w tym już całkiem potraciłem. Pozdrawiam Adam

DZIAŁ DLA NOWICJUSZY - polecam


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i znow trafilo na mnie... :)

1. Popraw bledy

2.z jakim sprzetem (zdjecia, opis, link)

3. Od czego zaczac? Zacznij od czytania na nowo...

Ps. Wiecej nie jestem w stanie pomoc (koledzy chyba tez)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki sprzętu zobaczymy co tam masz i będziemy myśleć jak to ugryżć.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz z tego co widziałem to samoróbka. Sump jak już pisałem- raczej do odnowy-więc moge go dostosować do takich warunków jakie powinny być spełnione. Fotki jutro będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dla Ciebie znaczy...sump raczej do odnowy? Skoro chodził w tym akwarium to chyba z nim wszystko ok?...wstaw zdjęcia tego co masz...i nie szukaj wszędzie tylko skup się na głównym dziale dla początkujących... Bo nawet jak dostaniesz gotowe odpowiedzi to i tak nie będziesz wiedział o co kaman...;-)...

Od czego zacząć?...od sprawdzenia szczelności....;-);-)...i zalewaj.....:-D;-)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump do naprawy lub przerobienia. Tak o tym myślę z tego powodu ze miesci sie w nim tyljo odpieniacz i pompa. Brak mirjsca na filtracje. Podczas szukania infa na temat sumpa widzialem że sa dosyć rozbudowane. Wieczorem postaram sie wciepnąć fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump dwu komorowy spokojnie Ci wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka pompa musi byc mocna by tą przefiltrowana wodę wypompowac z odpowiednią mocą z sumpa do akwa. I jaką pompe wybrać do odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki odpieniacz?...myślę że coś na igłe poszukaj

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boszee tamat masakra każdy wróży z fusów...napisz po pierwsze jakie to akwarium ma wymiary (sorry znalazłem 55,55,55 ale i tak dopiz resztę doliczając SUMP) bądź litraż,później napisz na jakiej wysokości stoi zbiornik żeby można było dobrać pompę obiegową zeby miała moc podnoszenia na odpowiednią wysokosć,potem napisz co chcesz tam trzymać zeby można było dobrać sprzęt pozostały,typu odpieniacz lampę cyrkulację.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki, fotki, fotki!

Każdego elementu, najlepiej z naklejkami znamionowymi.

Przy Twoich brakach w wiedzy taka dyskusja nie ma sensu...


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem fotki tego co mam w mojej galerii. Wysokosc szafki wynosi 80 cm. Wiem że musze sie wiele dowiedzieć o temacie akwa morskiego. Ale w takich podstawach jaki sprzęt dobrać to myśle że możecie pomóc. Z zwierząt jakie bym chciał miec w akwa to na pewno Błazenka i krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troszke inaczej dziala, my ci nie wyszukujemy sprzetu. to robisz ty a my ewentualnie doradzamy czy na pewno ok, czy moze za glosny, za slaby itd. No troszke inwencji z Twojej strony a nie tylko zrobcie mi a ja kupie blazenka.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Musisz się jeszcze zastanowić jakie pieniądze chcesz przeznaczyć na powyższy sprzęt. Cena zwykle idzie w parze z niezawodnością, akustyką i wydajnością. Temat rzeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dopytaj o detale osobe od ktorej kupiles sprzet i akwarium, na pewno Ci wyjasni kilka spraw na start. Potem doczytaj aby uzupelnic braki w wiedzy (dzial dla nowicjuszy to kopalnia wiedzy) i zalewaj zbiornik. Samo dazenie do celu tez moze byc przyjemnoscia - powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siwusek zajrzy do mnie w weekend wszystko mu objaśnię, mam nadzieję że łyknie bakcyla :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mari00sh i tak to się właśnie robi. Siwusek za miast narażać się na takie komentarze, że się nie znasz itd., a następnie wrzucisz zdjęcia i znajdzie się dziesięciu z dobrymi radami które doprowadzą Cie do wymiany połowy sprzętu i bólu głowy. To lepiej poszukaj sobie w okolicy kolegi albo dwóch którzy co ważne maja ładne akwarium i poproś o pomoc. W morszczyźnie jest bardzo fajnie, ludzie są ciekawi i bardzo pomocni. Tak jak dawno temu w słodkich akwariach co w sklepach nie wiele było. Przy okazji może uda Ci się i dostaniesz coś na start i zawsze będziesz miał kogoś do pomocy w razie jakiegoś wypadku. Potem trzymaj się rad tej jednej osoby i nadrabiaj wiedze czytając forum i inne. Będziesz w ten sposób miał zdecydowanie łatwiej i taniej.

Pozdrawiam

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu - święte słowa, dobrze radzi :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.