Skocz do zawartości
pepe87

akwarium szerokie na 80 cm

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o takim akwarium 110 x 80 x 60.

fajna możliwość aranzacji ale czy ma to sens robienia takiego szerokiego czy lepiej zostać przy 70 cm.

Obawiam sie czy nie bedzie to wyglądało zbyt kwadratowo.

Jestem w trakcie przemysleń nad nowa solniczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz możliwość postawić więcej niż 110 ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120x80x60 :)

swoją drogą to też zależy od tego gdzie akw będzie stało


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie mam taką luke od okna do ściany jes 110 cm więc bym tam dal akwa teraz stoi tam trigon 350 ale chce wstawić coś większego, dlatego myslałem ze może 110 na 80 na 60.

Pierwszy projekt był na 120 ale wtedy wejdzie na duze okno balkonowe i nie sądze zeby to fajnie wyglądalo.

Narazie mysle i czekam na opinie jak wy myslicie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie super, długośč akwa ustawiaj pod świetlówki, dlatego nie 90, nie 120, nie 150, a minimum 100, 130 lub 160

Głebokosc 80 jestbidealna pod 8 x t5

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do 110 to 39 w bo 54w beda za duze. Ja jeszcze nad oświetleniem mysle chciałem kupić dwa radiony xr30w pro, ale opinie sa mieszane t5 są sprawdzone ale czy poradzą one sobie z SPS mi tego nie jestem pewny. no i ta wysokość 60 cm nei bedzie za duza dla t5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod 54W T5 długość 120 cm to długość lampy i jak najbardziej się nadaje ale jak nie masz tyle to daj 110 max i najlepiej z 10 x 39W T5 bo na 80 głębokości to 8 rur za mało być może. No chyba że korale na tył a przód lekko ciemny


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod 54W T5 długość 120 cm to długość lampy i jak najbardziej się nadaje ale jak nie masz tyle to daj 110 max i najlepiej z 10 x 39W T5 bo na 80 głębokości to 8 rur za mało być może. No chyba że korale na tył a przód lekko ciemny

A jak by dać na srodek led Ocean light Aqua madic i może 6 x 39 w. tam gdzie by były SPS dać nad nimi ledy a z przodu t5. czy lepiej same t5. tylko jak mi przyjdzei wymienić 10 lampek to po kiesdzeni pójdzie troszke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skała na środek i 8x39 ale bez led, zwłaszcza jak piszesz o sps-ach

i pamiętaj, wymieniasz 8 ryr to 2 to już nie duża różnica, nie słuchaj porad z forum że świetlówki wymieniamy co pół roku, bez problemu i 10 miechów poświecisz a dużej różnicy nie zauważysz na koralach jak cokolwiek zauważysz.

Widziałem baniaki kolegów z w-wy oświetlone rurami i do roku czasu i powala na kolana...!

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno bedą miekasy , LPS no I SPS bo ostatni zaczołem sie w nie zaglębiąć :)

Mówisz ze do SPS ledy nie pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledy i sps to pomyłka (przynajmniej na ledy dzisiejszych czasów). I nie mieszaj miękkie, lps i sps...jak chcesz sps to idz w to albo lps i miękkie. Co prawda ja tak mam ale jak jednym lepiej to drugie lecą itp....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa moze ma 120 cm, ale docelowo wiiekszosc daje korone, a wtedylampa juz nie wejdzie

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro 110 to T5 39w i w zależności od ułożenia skał x10 lub x 8 - powiesisz na odpowiedniej wyskości to i tak oświetli ładnie wszystko a i w koronie (jeśli planujesz) się schowa - nie zastanawiaj się teraz jakie dopóki nie będziesz wiedział co będzie w środku i najlepiej abyś jak najwięcej par świetlówek miał na niezależnych kablach aby nimi sterować

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myslisz 80 cm bedzie ładnie wyglądało przy dlugości 110 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie ładnie ale będzie bardzo ładnie pod 10x39W


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o ledach bo wydasz dwa razy kasę :)

p.s.

osobiście uważam że taka głębokość (80) przy 110 będzie za duża ale może się mylę

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój plan pokoju akwarium na niebiesko.

musze pomysleć. Bo strasznie ciągnie mnie do ledów. niewiem co zrobić.????

mój plan pokoju akwarium na niebiesko.

musze pomysleć. Bo strasznie ciągnie mnie do ledów. niewiem co zrobić.????

Sorki za prymitywny rysunek ale tak bedzie stało.

no własnie samsie boje czy to akwa bedzie spojne. czy lepiej troszke zwęzić?

post-21687-0-71971300-1402424305_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchaj rad za glebokie

Przy 80 cm dooiero masz 3d

110x80 bedzienbardzo git

Nie sluchaj dyrdymałów

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem u Przemka ze szczecina (użytkownik LLS - polecam) akwa o podobnych wymiarach 100x70x60 i uważam, że jest dużo możliwości zaaranżowania. wymiary 110x80x60 są podobne. tyle że do głębokości 70 i wysokości 60 ręką do końca akwarium już nie sięgnę :) oświetlenie zawsze jakieś się dobierze. obecnie mam akwa 120x40x50 i to jest tragedia... nic tu nie można postawić pokleić by jakoś to wyglądało....

Edytowane przez stefano (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele osób ciągnie do LED choć nie wiem czemu...efekt z nich jest żaden - wg mnie - koszt ... ile czasu musiałoby minąć aby się zwrócił ich koszt, efekt wizualny ... sorry ale jest tu paru kolegów z dużym stażem którzy wrócili do T5 po ledach lub przynajmniej musieli je zastosować bo korale jakoś się nie pokazywały jak trzeba oraz nie miały kolorów....

p.s.

a co do głębokości to jak pisałem - wg za głęboko - szczególnie jak pokazałeś jak będzie stało - tracisz to wszystko bo masz tylko dwie szyby widoczne

p.s.

na środku pokoju byłoby super :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem u Przemka ze szczecina (użytkownik LLS - polecam) akwa o podobnych wymiarach 100x70x60 i uważam, że jest dużo możliwości zaaranżowania. wymiary 110x80x60 są podobne. tyle że do głębokości 70 i wysokości 60 ręką do końca akwarium już nie sięgnę :) oświetlenie zawsze jakieś się dobierze. obecnie mam akwa 120x40x50 i to jest tragedia... nic tu nie można postawić pokleić by jakoś to wyglądało....

Masz moze jakies fotki twojego akwarium jak no wygląda. możesz mi na priv wyslać?

no własnie i tu moje mysli sie bija. z jednej strony fajny litraz możliwość zagospodarowania akwa. mozliwośc wiekszej ilości ryb niz mam teraz. ale czy to wszystko bedzie mialo jakiś wyglad jak bedzei stalo w kącie. Długo negocjowale z zona mozliwośc zmiany akwarium i powiedziala ze to jest ostatni na kilka lat :) bo dwa lat temu 190 później 350 i po półtora roku znowóż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek ma podobne wymiary. Poszukaj jego fotek. 80cm jeśli cię stać na doświetlenie i utrzymanie to efekt jeat super. Sam mam akwa 60x80 w podstawie gdzie obserwacja jest głównie po krótkim boku i głębia robi swoje :)

Edytowane przez krk_258 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz watek o akwa 90/90/50 i tez zaj...e wyglada,takze głabi nigdy dośc.No i 12xt5 39w,koszty utrzymania spore,ale LEDami takiego efektu nie da sie uzuskać.

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1909479


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek ma podobne wymiary. Poszukaj jego fotek. 80cm jeśli cię stać na doświetlenie i utrzymanie to efekt jeat super. Sam mam akwa 60x80 w podstawie gdzie obserwacja jest głównie po krótkim boku i głębia robi swoje :)

i taki chyba taki zostanie ale jak mi przyjdzie pogrzebać na 80 tym cm to bede musial chbya sie rozebrać :) bo rece za krótkie:)

ja stawia bym stawial 8 x 39 w chyba ze sadzicie ze by bylo bardzo mało to moze 10 x 39 w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 130x80x55 , wypas wymiar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.