Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas nie zaglądałam na forum. Samo życie...

To takie ledy jak z linku. Używam ich tylko po zgaszeniu głównego światła do obserwacji fluo. Ale osobiście uważam, że są takie sobie. Pewnie gdyby mieć kilka pasków efekt byłby lepszy :)

Do mojej obsady zamiast magnifiki dołączył pseudochromis flavivertex. I na tej ślicznej rybce kończę do czasu, aż kiedyś, kiedyś ktoś zwolni miejsce.

Jeśli chodzi o sprzęt to jest to low-tech.

Kaskada fzn3,lampa uv (nie używana już dłuuugi czas),grzała tetry,falownik hydor i nieszczęsny resun 300. Oświetlenie 2X24W białe plus aktynika. I ledy na nocne obserwacje.

Edytowane przez Wake Skadi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Porosło wszystko ładnie:)

Zmieniłaś światło bo jakoś się wydaje jaśniej teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

To tamto zdjęcie wyszło ciemno. To dodane teraz mniej więcej oddaje rzeczywistość :)

W tej chwili mam Koralię 900 nano. Niektórzy lubią więcej wiatru. Dla mnie jest wystarczajaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 sztukę korali 900?? Ja chcialem 1 sztukę tunze 6015 i sie zastanawialem czy nie za mało, ale ostatecznie odpalę chyba na jvp 200, pozniej zmienie na rw-4 lub 8.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem nad tunze 6015, ale stwierdziłem że wezmę koralię 900 + 1600 żeby owiewało skałę. Do tego zrobię rurkę przelewową + powrót wody (jeszcze nie wiem jakiej mocy).

Jaka obsada jest w zbiorniku/jaką planujesz?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obsadzie zmiany. Jest gobi citrinus, żagiewka,dwa błazny, pseudochromis flavivertex i escenius lineatus. Hexatenia została odsprzedana, ponieważ ganiała mi bezlitośnie żagiewkę, gdy tylko ją przerosła. Do tego kreweta debelius, krabik czerwony, wężowidło i kilka ślimaków.

I manadaryn :p

Co do falowników to każdy zbiornik jest inny i każdy powinien dobierać pod siebie ;)

Edytowane przez Wake Skadi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.