Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wkoncu po negocjacjach z żoną i zakupie nowej sofy mogę zakupic akwarium 170 x 70 x 60 :)

W baniaczku beda miekasy LPS i jakieś łatwe SPS no i o rybkach nie moge zapomnieć :)

Teraz mam lekki problem z doborem sprzętu.

Pomożecie coś?

Nad cyrkulacja to myslałem albo

- Blau Wave Motion 13000 Sterowalna

- tunze turbelle Nanostream 6095

oswietlenie

Giesemann Matrixx II 1550 6x80watt

Plus jakieś ledy

Odpieniacz obecnie posiadam: deltes sc1455

ogrzewanie Jager 300w

Dolewka : Tunze Osmolator Nano 3152.000

Obiegowa pompa Newa 2300

Pomóżcie jaki sump zrobić?

Zapraszam do pomocy i dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła mało, odpieniacz za słaby, obiegówka również.

Lampy dobrze było by mieć 2 sztuki ale nie wiem jakie ma wymiary, czy wejdą obok siebie,

Odpieniacz zdecydowanie za słaby.

Obiegówka może Jebao DC 6000 albo coś mocniejszego.

Grzałka w zależności od klimatu w domu ;) może będzie w ogóle zbędna, jeśli masz zimno to jedna 300W będzie za mała.

Sumpa jak największego i bez kombinowania :) Duża komora na odpieniacz i jakiś filterek, może jakieś DSB/Refugium ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale zależy chyba jak światło umiejscowić, jeżeli dać świetlówki w jedno miejsce to chyba będzie ok ? ja mam 4x54 W na 330 l obecnie i nawet spsy mi rosną (chociaż są umiejscowione 15 cm od lustra wody). Sam za chwilę będę miał prawie identyczne akwa tj. 160x78x60h i się zastanawiam nad oświetleniem, tylko ja planuję (na razie dać 4x54W plus 2x80W w jedną częśc akwar i tam korale. Oczywiście na dłuższą metę to nie wystarczy, to wiem.

Obiegówkę to ja wziąłem red dragona 8000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale zależy chyba jak światło umiejscowić, jeżeli dać świetlówki w jedno miejsce to chyba będzie ok ? ja mam 4x54 W na 330 l obecnie i nawet spsy mi rosną (chociaż są umiejscowione 15 cm od lustra wody). Sam za chwilę będę miał prawie identyczne akwa tj. 160x78x60h i się zastanawiam nad oświetleniem, tylko ja planuję (na razie dać 4x54W plus 2x80W w jedną częśc akwar i tam korale. Oczywiście na dłuższą metę to nie wystarczy, to wiem.

Obiegówkę to ja wziąłem red dragona 8000.

Swiatło bedzie na srodku 6 x 80 w boki lekko nie doswietlone za lampom bedzie jeszcze albo dwa radiony xr30 albo Razor r420 .

co do obiegówki to mysle o Newa Jet 4500

A cyrkulacja która bedzie dobra??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obieg zazwyczaj się dobiera:

Pojemność akwarium x 10

W Twoim akwarium to tak między 6000 a 8000

Lepiej brać 8000;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 6-6.5k wystarczy na powrocie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa Newa 6500 pompa zamowiona.

Oswietlenie 2 x razor r420

Jak bedzie malo 4 x 80 w doloze.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale zależy chyba jak światło umiejscowić, jeżeli dać świetlówki w jedno miejsce to chyba będzie ok ? ja mam 4x54 W na 330 l obecnie i nawet spsy mi rosną (chociaż są umiejscowione 15 cm od lustra wody). Sam za chwilę będę miał prawie identyczne akwa tj. 160x78x60h i się zastanawiam nad oświetleniem, tylko ja planuję (na razie dać 4x54W plus 2x80W w jedną częśc akwar i tam korale. Oczywiście na dłuższą metę to nie wystarczy, to wiem.

Obiegówkę to ja wziąłem red dragona 8000.

Swiatło bedzie na srodku 6 x 80 w boki lekko nie doswietlone za lampom bedzie jeszcze albo dwa radiony xr30 albo Razor r420 .

co do obiegówki to mysle o Newa Jet 4500

A cyrkulacja która bedzie dobra??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.