Jump to content

kolalysy

Klubowicz
 • Content Count

  379
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  900 mixed reef Apex

Recent Profile Visitors

2283 profile views
 1. Czy możecie podsumować, co ostatecznie warto kupić (mam Clarsea sk5000). Oryginalnie w Clarsea to tam jest chyba wigofil. Na aledrogo są rózne wigofile, ale jak czytam nikt chyba nie testował.
 2. podobno to w Clariseaa to jest wigofil. Czy wystarczy że kupie rolke wigofil np. 30gr i będzie ok. Oryginalna rolka szacuje wytrzyma u mnie max. 3 tyg i to na przepływie ok. 900l/min z podłączonej pompy.
 3. mozecie napisać jak szybko schodzi wam rolka, podając co to za rolka, wielkość akwa i jaka obsada
 4. sprawdzę ile mam rano, wczoraj podłączyłem zewn powietrze do odpieniacza więc może to podniosło. co jeszcze ciekawe, wczytałem w instrukcji do tej sondy nie tylko o tym, ze można uzupełniac w niej płyn ale takze o procesie czyszczenia z osadów, sugeruje to że taka sonda posłuży kilka lat
 5. kupiłem sonde hydromet, pokazuje ok ale nie mam płynu kalibracyjnego. Rozumiem, że do akwa kalibruje na ph7 i ph 9 , a do reaktora ph 4 i ph 7 (w apexie mam trzy wartości referencyjn tj. 4, 7, 9) A propo sond, sondę oryginalną apexa mam juz 3 lata w reaktorze. PH mierzone w akwa Salifertem 8.3 (wiec chyba nie jest źle).
 6. OK tylko zastanawiam się, czy elektroda jest walnięta, czy mam jakieś prądy w akwa które zakłócają pracę elektrody głównej. Z drugiej strony moja elektroda w reaktorze (Apexowa) wydaje się że pokazuje ok i tak nie wariuje. Jeżeli jak piszesz elektroda Aqua trend do d.. to mogę probować reklamować, ale potem będzie zabawa w udowadnianie itp itd. Jeszcze popróbuję poodłączać urządzenia w akwa moze które daje jakieś dziwne prądy które by to zakłócały (nie znam się na tym). Poddaje się, wyłączyłem cały prąd w akwa, dalej odczyt 1.4 ph, chyba coś z tą elektrodą jest. Włożyłem elektrodę do drugiego akwarium (niezależnego) to samo. Czyli elektroda do bani. Chyba rzeczywiście trzeba spróbować tego Hydrometu (cena troche zabije no ale jak ma posłużyć dłużej i lepiej może warto).
 7. ciąg dalszy, rano patrzę a odczyt PH spadł do 1.8 w akwa. Wyjałem elektrodę z akwa, i zmierzyłem odczyn wody z akwarium ale w kubku do którego nalałem wody z akwa. Odczyt 8,04. Wniosek na chwilę obecną, że elektroda wariuje w akwa, bo odczyty poza akwa wyglądają na prawidłowe (jakieś zakłócenia z prądami ?) Znalazłem grzałkę która miałą przebicie tak że czułem na palcach - wywaliłem ją. Niestety odczyt w akwa 1.3. Jakieś pomysły ? Zobaczymy co to da.
 8. OK Koledzy, troche sie wyjaśniło. Przy elektrodzie PH w akwarium miałem przedłużacz, którego odpięcie spowodowało wzrost odczytu na ponad 7,54 i rośnie . Przyzyną był walnięty przedłużacz elektrody.
 9. ok włożyłem tym razem do płynu 10PH, zobaczymy zaraz (poprzednio przy płynie 6,86 pokazywała 6.83 ), po jakim czasie powinno pokazać praidłowy odczyt ? OK coś jest nie tak, w płynie ph10 pokazywała mi 8,53, skalibrowałem, w akwa teraz pokazuje 5,68. Nie wiem tylko czy to elektroda jest walnięta czy też moze byc tak, ze walnięta jest centralka to odczytująca (tj. Apex)
 10. ok , przy czym tę skałe oblałem tak na dosłownie 1 minute, zgniła by też w srodku przez tak krótki czas ? oblałem tylko nie które jej miejsca, nawet zoasu i grzybki gdzieniegdzie przeżyły. PO koralach nic na razie nie widzę żadnych objawów, pokazuje mi teraz 6.27 Mam butle z co2 ale reaktor jest podłączona prawidłowo , działa tak od kilku lat.
 11. Witam, mam taki problem. Akwarium 6 letnie, parametry na chwile obecną (sprzed kilku godzin) KH 7, CA 380, Mg 1300, PH 7 ! ., ORP stabilne od dłuzszego czasu 397, temp 25, zasolenie 34.2 Problem mam od dwóch dni z drastycznie spadającym PH, wczoraj 7.5 dziś nawet poniżej 7 . Podłączyłem powietrze pod odpieniacz z zewnątrz ale dalej spada. Dosypałem kilka godzin temu sody oczyszczonej i ca aby podnieść te wartośći. I nic. Elektrodę ph mam nową Aqua trend na płynie testowym pokazywała dobrze. Wszystko działa przez Apexa. Jedyne co robiłem w ostatnim czasie (miesiąc) w akwa to sukcesywnie wywalałem piasek, oraz włożyłem ok 30 podstawek z cementu portlanddzkiego wymieszanego z piaskiem z akwarium (podstawki były wcześniej moczone). Wczoraj też dwa duże kawałki skały (stanowiące ok 7% całej skały w akwa) oblałem wrzątkiem aby zabić jakieś dziadostwo na nich i skałę włożyłem od razu z powrotem. Po koralach nie widzę aby coś się działo. Od miesiąca mam wysyp dino (nie cyjano bo chemi clean nie zadziałał). Skała w akwa nie jest jakaś stara, kilka lat temu wymieniałem (jakieś 1,5 roku). Jakieś pomysły ? Teraz mi pokazuje 6,12 PH. Jakieś wiariactwo.
 12. Koledzy, przecież tu jest odpowiedz dlaczego nie ma targowiska. Prowadzenie dyskusji w stylu "to nie pomaga akwarystom" itp. itd. jest naiwne. Po prostu trzeba sobie zdawać sprawę, ze to forum jest głównie aby promować określone sklepy, produkty itp. Sprzedaż na targowisku przecież nie jest na rękę chociażby sklepom.
 13. powrót to jeden komin, ta druga wlewa wodę przez rurkę do akwarium. Czyli dwa wlewy, jeden powrót
 14. mi padło 5 pomp obiegowych jebao - działały od 8 miesiecy do 3 lat. Falowników padły mi 3 sztuki przez 4 lata. Obecnie używam obok obiegówki jebao także eheima bo nie chcę ryzykować. Falowników jebao uzywam ale dwa na wszelki wypadek jak jeden padnie.
 15. u mnie też asteriny zjadały zoasy więc kupiłem harlekina i zjadła je, ale teraz znowu się pojawiają. Zastanawiam się czy jakaś ryba (może jakiś wargacz) nie wciągnęła bo młodych asterin.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.