Skocz do zawartości
Zbyszek39

prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nazywam się Zbyszek i mieszkam w pobliżu Białegostoku. Dotychczas nie uczestniczyłem aktywnie na forum, jedynie się przywitałem i parę razy podpiąłem, najczęściej z drobnymi pytaniami do innych postów. Dzięki czytaniu forum uzyskałem bardzo dużo cennych wiadomości niezbędnych dla początkującego. Moja przygoda z akwarium morskim zaczęła się z końcem 2012 r. od zakupu pierwszego upragnionego Reefmaxa. Ok. 3 miesiące temu zrobiłem przesiadkę na nowe większe akwarium: 250 l + 80 l sump (odpieniacz Deltec apf 600, oświetlenie ATI 4x39 W, pompa obiegowa Tunze 3000 l/h, pompa cyrkulacyjna Tunze 2500 l/h . Do założenia nowego akwarium wykorzystałem 10 kg starej żywej skały i 10 kg skały suchej wymoczonej przez przeszło miesiąc w wodzie z filtra RO, oraz 20 kg nowego żywego piasku . Miesiąc temu zaczęły się pojawiać na skałach nowe formy życia przypominające przybrudzoną watę z ciemną stopką przy skale. Bardzo proszę o pomoc przy identyfikacji i radę jak pozbyć się niechcianych gości. W załączeniu linki do zdjęć.

Dziękuję i pozdrawiam.

http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_3047/gallery_7521_3047_380347.jpg[/img]

http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_3047/gallery_7521_3047_476071.jpg[/img]

http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_3047/gallery_7521_3047_1565132.jpg[/img]

Edytowane przez Zbyszek39 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafał,

Bardzo dziękuję za pomoc przy wklejaniu zdjęć.

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gloniki, ktore pokazuja sie przewaznie w nowych, niedojrzalych akwariach. Wskazuja na niedokonczony proces dojrzewania lub slabe "zabezpieczenie" techniczne zbiornika (swiatlo, slaby odpieniacz, kiepska cyrkulacja itp.).

W dojrzewajacych akwariach, po pewnym czasie i przy dobrych parametrach zejda same.

Warto zwrocic uwage na regularne podmiany wody, nieprzekarmianie (tu poziom NO3 i PO4 duzo powie), mozna je wyrywac, wprowadzic konkurentow pokarmowych (korale, gabki, glony wyzsze, dsb, refugium), krabiki, slimaki, jezowce, ryby jedzace glony.

Nie wiem jakie masz parametry, ale poza nimi, jak napisalem, swiatlo (slabe) i cyrkulacja (slaba) moga miec wplyw.

Na Twoim miejscu, po sprawdzeniu najwazniejszych pieciu - szesciu parametrow i ewentualnym doprowadzeniu ich do pozadku, oraz zwiekszeniu przynajmniej dwukrotnie cyrkulacji, nie robilbym nic wiecej tylko odczekal.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Stani za cenne rady. Parametry wody wydaje mi się, że są dobre:

NO3 - 0

PO4 - 0

Kh - 7,6

ph - 8,2

Mg- 1450

W akwarium pływają 2 błazenki, dodatkowo są jeszcze: 1 krewetka, 1 ślimak i 1 krabik oraz bardzo mała osada korali. Woda jest chyba nawet wyjałowiona, piasek jest idealnie czysty. Miałem niedawno 3 pokolce, które zanim zdechły na ospę, zjadły glony zielone, natomiast tych które są na zdjęciach nie ruszały. Więc pozostaje mi cierpliwie czekać aż akwarium dojrzeje. W najbliższym czasie dokupię jeżowca.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.