Skocz do zawartości
polecki

Oblepia mi wszystko dookoła nićmi :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam prośbę, pomóżcie zidentyfikować czorta a w sumie dwa,

co bym obok nie postawił koral czy coś innego małż,

to zaraz zaatakowane jest nićmi białymi

zabiło mi to już dwie piękne akry, jedna poszła na szczepy i może odżyje,

czy wywalić tą skałkę do sumpa czy do kosza i co to takiego

i czy może można to usunąć ze skałki ?

pomóżcie bo na reefleksie nic nie mogę zależeć

DSC 0078

DSC 0071


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to ślimak osiadły, możesz mu zakleić domek masą do przyklejania korali. Wtedy zdechnie.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Mariusz to ślimaki osiadłe.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem,

czyli skałka won ?

czy zostawić w sumpie ?


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalne zostaw, zalep klejem do korali otwór z którego wypuszcza nici to zdechnie


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaklejone :)

zobaczymy jak będzie dalej

thx za pomoc


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio takie coś może zabić korala?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego korala? Chodzi o ślimaka osiadłego


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego sporo,i nigdy żadnej acry nie zabilo ,jedynie co to jak wypuści nici to drażni spsa który jest obok ale nic po za tym,wylapuje z toni jedzenie i sobie żyje nie przeszkadza mi,i żadnych korali nie zabija.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wiem dlaczego moj rhodactis oraz jedne zoa nagle zaczely znikac ....

na szczescie siedzi na malym kawalku skaly wiec won z nim !


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tego trochę :( i zoasy mają ciężko, ale jakoś sobie radzą, słabo co prawda :(. U mnie zaklejanie nic nie dało. Przenoszą się, albo są inne. Nie zakleisz rurek, których nie widać :( - u mnie to walka z wiatrakami, którą sobie odpuściłem... Śledzę podobne tematy, bo liczę, że ktoś przez przypadek odkryje jakieś żyjątko, które ma je w menu...


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, :welcome:

zaklejalem po 10 dziennie i jednak pomoglo :thumbup:

Moje korale moze nie zdychaly, ale w tym "oplecionym" miejscu tracily tkanke. Na nitkach osadza sie pelno detrytusu (po to sa) i w takich miejscach potrafia zacienic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, :welcome:

zaklejalem po 10 dziennie i jednak pomoglo :thumbup:

No może, jak inne, gorsze problemy przestaną mnie nękać :), to może wrócę jeszcze do zaklejania ;)


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o tracenie tkanki, wyjechałem na urlop wracam a Akra cała oblepiona i biała dlatego twierdze ze zabija korale :(

Wysłane z mojego iPad AIR przez Tapatalk


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaryn jest bardzo pomocny w walce ze ślimakami osiadłymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne badziewie jak u Ciebie... Średni odstęp co 2 cm .To jest bardzo denerwujące bo rozsiewa się wszędzie. Walczyłem z wirkami i zastosowałem Selafert Flatworm Exit wirki wszystkie padły i wszystkie te ślimaki. Naprawdę środek dobry. Zbiornik z LPS i miękkie ( grzyby). Ps tylko stosuj się do instrukcji stosowania. Jak nie masz polskiej to mogę podesłać.

Miałem identyczne badziewie jak u Ciebie... Średni odstęp co 2 cm .To jest bardzo denerwujące bo rozsiewa się wszędzie. Walczyłem z wirkami i zastosowałem Selafert Flatworm Exit wirki wszystkie padły i wszystkie te ślimaki. Naprawdę środek dobry. Zbiornik z LPS i miękkie ( grzyby). Ps tylko stosuj się do instrukcji stosowania. Jak nie masz polskiej to mogę podesłać. Pozostałość tych "rurek" usuwałem ręcznie. Teraz rozgwiazdy, ślimaki mogą spokojnie czyścić skałę. Wcześniej było to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też były i zakejenie zdecydowanie pomogło problem wyeliminowany bez chemii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było sporo , zacząłem im utrudniać życie odłamując systematycznie i w tej chwilinie widzę pajęczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też były i zakejenie zdecydowanie pomogło problem wyeliminowany bez chemii

no wiesz w 250 litrów skały mało ( a co z rurami bo i tam to siedzi ) ... nie wiedzę sytuacji w 1000 lub więcej litrów bawić się tak w zaklejanie... Salifert kosztuje ok 50 zł i w godzinę ( może dwie)nie ma już problemu.

U mnie było sporo , zacząłem im utrudniać życie odłamując systematycznie i w tej chwilinie widzę pajęczyn.

Odłamując usuwasz tylko muszkę która odrośnie. Nie ma opcji że rozwalisz ślimaka w 100% ( przeniesie się przez wodę podobnie jak ukwiały szkliste) Wróci prędzej czy później... No ale mogę się mylić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejenie w tej ilości , to też nie wchodzi w grę , a coś jednak powinieneś zrobić.

Cyrkulacja skierowana w jeden kąt akwarium najlepiej w stronę przelewu lub komina i łamiesz osłonki które gromadzą się w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ich dużo... A planuję przesiadkę, czy moczyć w czymś skałę jak będę przekładał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ich dużo... A planuję przesiadkę, czy moczyć w czymś skałę jak będę przekładał?

polecam to co ja zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek a co z rybami,krewetkami, slimakami itp. które są nam potrzebne przeżyły?

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.