Skocz do zawartości
Norx

jak pozbyć się pęcherzyków po odpieniaczu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś podłączyłem odpieniacz zewnętrz (haqos ps 300)i mam problem....jak pozbyć się pęcherzyków powietrza które mi z odpieniacza wylatują?

Wygląda to tak jak an zdjęciach

Czy pompa nie jest zbyt blisko wylotu z odpieniacza?

post-22475-0-41097400-1403201952_thumb.jpg

post-22475-0-35666100-1403201957_thumb.jpg

post-22475-0-50014900-1403201958_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem iż pęcherzyki dostają się do akwarium z powrotu odpieniacza? Na zdjęciu wyglądają na bardzo drobne więc najprawdopodobniej są zassane z wnętrza odpieniacza przez powrót. Niestety nie znam tego modelu ale tak nie powinno być. Możesz spróbować wydłużyć rurę powrotną do akwarium może się zatrzymają wewnątrz niej. Lub szukaj problemu w miejscu gdzie woda jest zasysana do rury powrotnej. Czy w jej pobliżu są bąble?

P.s.

Dwa filmiki jak ten odpieniacz pracuje, może zauważysz jakieś różnice w ustawieniach.

Edytowane przez mbrylski (wyświetl historię edycji)

6295_6477.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pęcherzyki nie są dobre dla korali.

Dziwne, że aż tyle dostaje się ich do akw.

Może spróbuj zmiejszyć ilość powietrza jeśli masz taką regulację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A može musi trochę pochodzić?

Zdjęcia są zrobione mniej więcej jak z 20min chodził, potem musiałem go wyłączyć by dziś doszczelnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem w kz. wylot z odpieniacza jest zbyt blisko pompy która pcha wode z sumpa do akwarium. obróć odpieniacz tak aby jego wylot był skierowany 180% od owej pompy.

powinno być lepiej. a jeśli to nic nie da to musisz w sumpie na szybie grodziowej przed pompą zamontować gąbkę taką jak w napowietrzaczach do słodkowodnego i to ci na 100% wyeliminuje problem.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi pochodzić trochę rozumiem ze to nowy odpieniacz. Daj mu trochę czasu a napewno bąbelki znikną. W większości odpieniaczy tak jest ze do momentu kiedy zacznie cokolwiek wywalac do kubka będzie uwalniać pęcherzyki powietrza

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby to było przyczyną "nowego odpieniacza". Miałem kilka i żaden tak nie miał. Na zdjęciu drugim widać wyraźnie że pęcherzyki dochodzą do samego dna. Na filmie nr1 w 18s widać dno odpieniacza który jest prawidłowo ustawiony i tam ich nie ma. Moim zdaniem wyreguluj przepływ powietrza jeżeli masz taka możliwość.


6295_6477.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły zaworek do napowietrzacza mógłbym wykorzystać?

Jeszcze pokombinuje by wlot pęcherzyków skierować do góry,a nie poziomo jak terax jest.

No i jeśli nie będzie piany choć trochę to chyba zmienię pompę(narazie jest oryginalna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.