Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na czym polegała ta awaryjność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Widze ze na zbiorniku do dolewki masz tylko jeden odpływ.

A nie myślałeś o jakiejś rewizji ?, troche stres że sie przeleje.

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było jakiś mały otwór z dolewki puścić jak pisał Adrian - taką rewizję hehe. No i pływaki do dolewki chyba lepiej do sumpa. Jeszcze jakby akw. było przezroczystym silikonem klejone to bajka. Ogólnie ładne i dość duże akwarium będzie.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie piknie, nie widziałem przelewu z dolewki ale git. Tylko komin okleić i tył (jak dla mnie) i cacy :)

KIBICUJĘ


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacnie się zaczyna :thumbup:

Jeśli chodzi o obieg, to uważam że z tej listy najlepszy wybór to chyba Red Dragon, zastanowił bym się jeszcze nad deltec'iem ale one niestety tylko zewnętrzne.

Na dolewce też mam tylko jeden odpływ przelewowy, tak jak piszesz - nie ma się czy zapchać.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Dragon jest w kosmos drogi - 1500 zł a wydajność 4500 litrów, natomiast tunze 1200 zł i AŻ 11000 litrów MEEEGA wypas (oczywiście wg. producenta) a New Jet 8000 litrów za jakieś 600 zł !!!! no ale głownie chodzi o cichą pracę i jakość :) Deltec raczej odpada, jakoś nie jestem przekonany do tej marki... no co sądzicie ? help :)

Jeżeli chodzi o obklejanie to się muszę zastanowić jeszcze...mogłem zbiornik zamówić z szybą ofoliowaną (?) ale jak mi się znudzi niebieska albo czarna szyba to co wtedy ? a tak to zawszę folię z tyłu mogę nakleić w kwiatki np :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz wymiary szkla i sumpa? jaka lampa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać od lewej do prawej sumpa? Coś dużo tych rur:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to puścić na dwóch pompach? Komora pompy to ta przy dolewce po prawej stronie sumpa?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dwie pompy ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dwie pompy ?

właśnie,po co?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie,po co?

właśnie właśnie po co? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jedna padnie to druga uruchomi się z automatu ;) komora pompy po lewej stronie :) :)

Kupiłem jednak New Jet 8000 + Eheim jakiś tam z obecnie działającego zbiornika (niepamiętam modelu); Teraz stoję przed wyborem odpieniacza- co sądzicie o

Royal Exclusiv Bubble King Supermarines 250 ?

Edytowane przez akfarium (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą 2-gą pompą to 1-szy słyszę. Jak jedna padnie to masz cyrkulacje, a jak prądu zabraknie to i tak wszystko Ci siądzie. Szkoda generowania kosztów, myślisz że pompa zanurzona w solance i nie pracująca nie zużywa się? No to w błędzie jesteś, dla mnie to zbędne działa.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jal jedna siadzie, to druga wyciagasz z kartonu I zastepujesz pierwsza, jezeli juz tak chcesz kase wydawac..

BK200 SM moim zdaniem wystarczy, ale jak masz mozliwosc to bierz 250 I bedziesz napewno zadowolony (tylko gabaryt juz inny)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz rozumiem po co tyle rur ale koncepcji na dwie pompy nie rozumiem:) Inna sprawa - nie za małe masz te rurki na powrocie? Wyglądają na jakieś 20mm, pompy 8000lph na tym raczej nie puścisz, a jak puścisz to z dużymi stratami - zobacz masz dwa kolanka po 90 stopni, łatwiej byłoby (i ciszej) pociągnąć tam silikonowy wąż.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zasilacz UPS (który waży 60 kg niestety...) który trzyma 24h przy napięciu 200 W czyli akurat dla pompy obiegowej i jakiegoś cyrkulatora. Rurki mam o średnicy 25 - od pompy do akwarium ( ŁUKI 90*) i 40 - z akwarium do sumpa ( KOLANKA 90*) mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to ostatnie kolanko na powrocie bez sensu rura w poziomie też niepotrzebnie, lepiej dać pod lekkim skosem i wąż gumowy od pompy.Rury zalecałbym czymś złapać bo tak zwisające luźno to trochę strach a wypadki się zderzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam próbowałem z rurą od pompy i kiepa... wąż sprawdza się zdecydowanie lepiej - mniejszy opór dla wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to ostatnie kolanko na powrocie bez sensu rura w poziomie też niepotrzebnie, lepiej dać pod lekkim skosem i wąż gumowy od pompy.Rury zalecałbym czymś złapać bo tak zwisające luźno to trochę strach a wypadki się zderzają.

Rury nie są jeszcze nawet posklejane... więc też strach ;) Wszystko będzie działać kilka dni na kranówce aby ustawić czujniki i ewentualnie poprawić rurki tak więc luz chłopaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat obserwuję :queen::thumbsup:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.