Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium czysto i schudnie lecz z hydrauliką jak dla mnie przekombinowane i pod zlewem jak to kiedyś nie puści to lepiej by był ktoś w domu bo ja tego nie ogarnąłem


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś już w jaki sposób przeniesiesz ten zbiornik za rok w docelowe miejsce? Restart czy masz jakiś pomysł online?Z tego co widzę na zdjęciach stelaż stoi bezpośrednio na ziemi..

A propo "online" - rozwiniesz jakoś myśl w do czego ma Ci służyć ten UPS? tzn co i przez ile chcesz nim podtrzymywać i co ile wymieniać do niego zestaw baterii?

Paweł

Przeniosę za pomocą "restartu" . . . innej opcji niema. Stelaż stoi na gąbce poliuretanmowej, a ta z kolei na piance epoksydowej czy cos takiego...tak samo jest pod akwarium...

Miałęm już awarię prądu, przez co 90% zwierzakó mi padło i nie mogłem doprowadzić zbiornika do łądu potem. Dlatego zamontowałęm zasilacz któy trzyma 27 godzin na napięciu 250W (bez świetlówek, same podstawowe sprzętu, typu odpieniacz, cyrkulator i obiegówka...) więc można zawsze jeszcze coś uratować. Producent daje gwarancje na baterie 5 lat.

Przeniosę za pomocą "restartu" . . . innej opcji niema. Stelaż stoi na gąbce poliuretanmowej, a ta z kolei na piance epoksydowej czy cos takiego...tak samo jest pod akwarium...

Miałęm już awarię prądu, przez co 90% zwierzakó mi padło i nie mogłem doprowadzić zbiornika do łądu potem. Dlatego zamontowałęm zasilacz któy trzyma 27 godzin na napięciu 250W (bez świetlówek, same podstawowe sprzętu, typu odpieniacz, cyrkulator i obiegówka...) więc można zawsze jeszcze coś uratować. Producent daje gwarancje na baterie 5 lat.

A i będzie rónież kamera online skierowana na akwarium, więc z kazdego zakątka świata mam podgląd na solniczkę;-)

akwarium czysto i schudnie lecz z hydrauliką jak dla mnie przekombinowane i pod zlewem jak to kiedyś nie puści to lepiej by był ktoś w domu bo ja tego nie ogarnąłem

Ja też tego już nie ogarniam, dlatego jak wpadną w moje łapki nowe wkłady filtracyjne, nastąpi zmiana organizacyjna na bardziej professional pod zlewem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisales ze jest rewizja, ale ja jakos nie moge sie doliczyc 5 rur w kominie:(

Generalnie wszystko sie zapowiada niezle , tylko nie wiem czy nie wolalbym poczekac rok i zrobic w miejscu docelowym


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Silver200 a po co by miało być 5 rur? 2 powroty, spływ i rewizja


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy ten red 5000 obskoczy cztery loc-liny czy nawet dwa jak piszesz wcześniej ,a nie wspomnę o stratach jak będzie dmuchał na drugi koniec akwarium

i czy możesz mi wyjaśnić po co ci czujniki do dolewki w kominie a nie przy pompie powrotnej?


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy ten red 5000 obskoczy cztery loc-liny czy nawet dwa jak piszesz wcześniej ,a nie wspomnę o stratach jak będzie dmuchał na drugi koniec akwarium

i czy możesz mi wyjaśnić po co ci czujniki do dolewki w kominie a nie przy pompie powrotnej?

Red Dragon 5000 jest na jedną rurę, natomiast druga pompa EHEIM obecnie racująca w drugim zbiorniku jest na kolejną rurę:-)

To jest czujnik, zgadza się, ale kontroli wysokości wody, a nie dolewki...

@Silver200 a po co by miało być 5 rur? 2 powroty, spływ i rewizja

Dokładnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na dwie pompy jak podajesz te rury zrzutu ci nie obrobią (zbyt wiele krzywizn na spadku to bardzo hamuje wode )albo będzie leciało i spływem i rewizją i brak jakiejkolwiek regulacji ,znam bo tak ma kumpel RD 10000 i rury 40 zajęte obie brak regulacji i ciągły ma chlupot wody ale jest uparty i pompy nie zmieni a wystarczyła by 6 lub 8 tyś


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę popłynoleś z kasa za UPS ...

co do obiegu ja mam Jebao ze sterownikiem, i jest w końcu cicho, poprzednio miałem tunze silience i dostawałem szału. http://www.amazon.co...m/dp/B00INTDJDA

Wracając do UPS, na co ci wersja online ? Ja mam APC-smart 3000 za 400 zł + battery pack za kolejne 400 zł i trzyma pół dnia obieg i cyrkulacje.

Ktoś pytał co ile baterię będzie trzeba wymienić. Co 5 lat chyba że kupi się wersje z mniejszą pojemnościa ale dłuższą żywotnościa to do 9 lat.

PS. Jeśli ktoś szuka UPS to zostało mi kilka sztuk. (taki mały offtopic)


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Silver200 a po co by miało być 5 rur? 2 powroty, spływ i rewizja

Mają być 2 spływy i 2 powroty;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega się wcześniej źle wyraził ale chyba mu chodziło o to ze jeden ze spływów będzie rewizją która zresztą widać po lewej stronie komina.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę popłynoleś z kasa za UPS ...

co do obiegu ja mam Jebao ze sterownikiem, i jest w końcu cicho, poprzednio miałem tunze silience i dostawałem szału. http://www.amazon.co...m/dp/B00INTDJDA

Wracając do UPS, na co ci wersja online ? Ja mam APC-smart 3000 za 400 zł + battery pack za kolejne 400 zł i trzyma pół dnia obieg i cyrkulacje.

Ktoś pytał co ile baterię będzie trzeba wymienić. Co 5 lat chyba że kupi się wersje z mniejszą pojemnościa ale dłuższą żywotnościa to do 9 lat.

PS. Jeśli ktoś szuka UPS to zostało mi kilka sztuk. (taki mały offtopic)

Wersja On-line - chodzi o zasadę działania (płynne przełączanie)

czyli na dwie pompy jak podajesz te rury zrzutu ci nie obrobią (zbyt wiele krzywizn na spadku to bardzo hamuje wode )albo będzie leciało i spływem i rewizją i brak jakiejkolwiek regulacji ,znam bo tak ma kumpel RD 10000 i rury 40 zajęte obie brak regulacji i ciągły ma chlupot wody ale jest uparty i pompy nie zmieni a wystarczyła by 6 lub 8 tyś

Zalewałem zbiornik wodą i wiem jak to działa - po prostu cicho, nic nie chlupocze, niema żadnych skoków poziomu wody, regulację oczywiście mam i ją widać gdzieś na wcześniejszych zdjęciach...

Może kolega się wcześniej źle wyraził ale chyba mu chodziło o to ze jeden ze spływów będzie rewizją która zresztą widać po lewej stronie komina.

Dokładnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, to przy 29k za ups i pienidło, bk kosztował "śmieszne" 4k :D

Projekt na bogato, to lubię :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że ma być na bogato, tylko na "niezawodnie" :-)

Będę miał troche sprzętu do sprzedania z poprzedniego zbiorniczka, ale niema tam jakiegoś szału...bo robiłem po kosztach i to mnie bardziej kosztowało, nerwów i potem wkłądu finansowego np osuszanie podłogi bo mi ją zalało etc. ;)

A i ktoś się mnie pytał o litraż, 540 litrów ma akwarium plus jakies 150L sump :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, wtedy płacisz dwa razy. Nerwy, stres.

Po prostu nie stać Cię na podróbki.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - każdy traci pieniądze jak lubi :) - ale nadal nie bardzo wiem po co Ci online'owy UPS - czasy przełączania "zwykłych" sięgają AFAIR kilku ms- żadem z sprzętów akwarystycznych nie zareaguje w żaden sposób na taką przerwę.

W każdym razie życzę Ci abyś nigdy nie musiał go w warunkach bojowych testować.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko aby nie było pytań o zasadność kupna tak drogiego urządzenia... :crybaby: Autor go zakupił aby mieć spokojniejszy i lżejszy sen. Jak my wszyscy.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te 2 pompy obiegowe to chyba domyślam się ,że to "szkoła" jednego z warszawskich sklepów który takie rozwiązanie uważa za jedyne i już...... . Sprzęt na ostro ale kto bogatemu zabroni jak to mówią. Co do Dc 6000 to wcale nie są takie ciche mam od kilku dni i denerwuje mnie te wydobywający się świst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dc 6000 ? A co to jest ? Wole mieć dwie podłączone w przypadku kiedy jedna padnie to druga będzie śmigać. Zabezpieczam sie z każdej strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie Twoje obawy szczególnie kiedy często się wyjeżdża wtedy ma to sens. Chociaż z drugiej strony nie wiem czy ni9e jest to przerost formy nad treścią . Dc to seria pomp Jebao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao DC6000 u mnie jest od kilku miesięcy - ten taki świst jakby turbiny już dawno jej przeszedł. Dotarła się czy co:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumie Twoje obawy szczególnie kiedy często się wyjeżdża wtedy ma to sens. Chociaż z drugiej strony nie wiem czy ni9e jest to przerost formy nad treścią . Dc to seria pomp Jebao.

No niewiem czy aby tak napewno niema to sensu skoro mnie czasem po kilka dni w domu niema a po drugie na zwierzakach nie będę szczędził bo dla samego szkła i fajnego plastiku odpieniacza niezadawalbym sobie tyle zachodu o kosztach nie wspominając...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Jebao nie świszczało, się zrymowało :)


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.