Skocz do zawartości
mars79

skała po zlikwidowaniu baniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problemik, moge kupic skałe od kolegi który zlikwidował baniak , skała lezy teraz w duzym pudle z woda i ma tylko cyrkulator włączony bez odpieniacza ,Moje pytanie jest takie czy moge włozyc taka skałe do swojego baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dawałem taką skałę do zbiornika na start. 70% martwej skały i 30% takiej żywej skały.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jasne-bierz.

Tylko potem Ty bedziesz likwidował baniak bo nie ogarniesz parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam narazie tylko zywą skałe , tak startowałem a jest ok 21kg i sie boje ze jak wezme okolo 10 kg to sie nie odgonie od plag itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiesz co siedzi w skale z likwidowanego zbiornika ... możesz przez taką skałę mieć same problemy z parametrami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakis sposób zeby to wszystko zagrało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapomnieć o skale, o której nic nie wiesz ... jakie parametry w akwarium miał kolega ? czemu zlikwidował akwarium ? co lał do akwarium?

Jeśli jesteś pewny co do tej skały to testuj może nic się nie stanie .

Jednak ja bym się skłaniał do tego ,że jeśli włożysz ta skałę do akwarium to zaczną się duże problemy.

Wybór należy do Ciebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli Ci sie nie spieszy mozesz usmiercic skale(wysuszyc) potem ja dlugo moczyc w ro z cyrkulacja i podmianami wody i na nowo ozywic.

dlaczego skazywac na smietnik takie dobrodziejstwo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapomnieć o skale, o której nic nie wiesz ... jakie parametry w akwarium miał kolega ? czemu zlikwidował akwarium ? co lał do akwarium?

Jeśli jesteś pewny co do tej skały to testuj może nic się nie stanie .

Jednak ja bym się skłaniał do tego ,że jeśli włożysz ta skałę do akwarium to zaczną się duże problemy.

Wybór należy do Ciebie .

A skała ze sklepu?? Przecież tu też nie wiemy co w niej siedzi?? Podpowiedz w takim razie jaką kupić, bo też mnie to w niedługiej przyszłości czeka:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skała ze sklepu?? Przecież tu też nie wiemy co w niej siedzi?? Podpowiedz w takim razie jaką kupić, bo też mnie to w niedługiej przyszłości czeka:)

Dokładnie tak jest. Sklepy skupują całe zbiorniki i ten co myśli, że na taką skałę "od kogoś" jest osobny zbiornik jest w wielkim błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslałem zeby odlać solanki z mojego baniaka włożyć skałe i cyrkulatorem i poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest loteria ze skałą ... jak sklep będzie uczciwy to poinformuje o tym ,że skała jest odkupiona .

Nie będę Ci doradzał kolego tka3kp jaką skałę masz wkładać do baniaka bo to twój wybór, o mnie za mnie to wkładaj co chcesz . Ja osobiście unikałbym skał z likwidowanych zbiorników do których nie miałbym pewności co tam było lane... i tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło @jarek35 - krótko i na temat. Dzięki.

PS. Sorki za offtop.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no widzę już co niektórzy posiadają wiedze ,kiedyś jak tu zaglądałem na początku ,i ktoś by napisał ,że zakłada na suchej skale to by cię zjedli ,teraz widzę znawcy ,żeby nie kupować skały od kogoś ,no to może jechać do Indonezji lub Bali żeby sobie wybrać skałę ,przestańcie pisać głupoty ,przecież jak kupisz w sklepie też mogą być niespodzianki a chyba oto chodzi w akwarystyce morskiej ,nie ma takiego czegoś, że zakładasz akwarium morskie i nic nie robisz to nie malawi .


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a Ty kolego MAREK75 to jesteś super znawca tematu .... Nie bronię nikomu kupować skał z innych baniaków po prostu ja takiej skały bym nie kupił i tyle ,a kolega jak chce kupować to niech kupuje.

A co do niespodzianek to nie chodzi o życie ,które wyjdzie ze skały tylko o to co ta skała może oddać do wody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a Ty kolego MAREK75 to jesteś super znawca tematu .... Nie bronię nikomu kupować skał z innych baniaków po prostu ja takiej skały bym nie kupił i tyle ,a kolega jak chce kupować to niech kupuje.

A co do niespodzianek to nie chodzi o życie ,które wyjdzie ze skały tylko o to co ta skała może oddać do wody .

Kolego ,może nie jestem znawcą ,ale jak zakłada ktoś akwarium ,to i tak będzie miał dojrzewanie baniaka ,inna sprawa jak kolega chce dołożyć skałę do działającego zbiornika ,to wtedy można bać się o parametry ,i tyle w temacie ,pozdr.


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co te nerwy :) kazdy z was ma ponikad racje i ilu akwarystow tyle pogladow :) osobiscie jakby mi sie nie spieszylo i taka uzywana skala bylaby w korzystnej cenie to chetnie bym ja przygarnal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spoko wszytko jest pod kontrola mi sie nie spieszy z ta skała mogę dokładać po jednej i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skala z likwidowanego zbiornika musi byc beeee? Ja likwiduje zbiornik z przyczyn prywatnych nigdy zadnej plagi cyano czy dino mam mnostwo zycia w skale korale sprzedalem od ręki zawsze pięknie wyglądały, parametry trzymałem w porządku i taka skała naprawdę jest lepsza niż sklepowa mimo faktu ze jest z likwidacji... Wystawie ja na forum we wtorek i troche mnie martwią wasze zdania że z likwidacji się nie nadaje.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to wygląda tak.

Każda skała rafowa jest dobra jest tylko kwestia jej zdolności filtracyjnych.

Jeśli jakiś czas jest w akwarium to część porów zostaje zamknięta przez glony wapienne, inne zapychają się brudem bo nie da się przedmuchać wszystkich niedostępnych miejsc. może lekarstwem jest odłupanie powierzchni zarośniętych glonami wapiennymi i mocne przedmuchanie skały w słonej wodzie.

Wtedy nie zabije się żywych organizmów a przywróci zdolności filtracyjne skały.

Można ją też podzielić na mniejsze kawałki żeby otworzyć jej pory.

Ale to tylko takie moje zdanie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak skały leży wodzie bez światła to glony same znikną

?wtedy skała jest czysta od glonów

Edytowane przez mars79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mars glony to mały problem,...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta skale dostajesz gratis??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.