Skocz do zawartości
Duch

Norymberga 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Coś dla Was morszczaki :p

Norymberga_trailer.jpg

Część druga...troche o solniczkach.

Na targach było sporo morszczyzny - zarówno zbiorników jak i sprzętu (w zasadzie to zbiorniki miały po prostu przykuć uwagę zwiedzającego do stoiska :p )

Największą popularnością cieszył się chyba poniższy zbiornik. Gatunki tam pływające można liczyć w dziesiątkach a wszystkich ryb, krewetek i innych zwierząt było conajmniej 200. Szczególnie okazale prezentowała się ławica srebrnych rybek w czarne pasy (widocznych na dwóch poniższych zdjęciach), które cały czas zajmowały jeden fragment zbiornika i stały niemal w miejscu.

nor_011.jpg

nor_008.jpg

Poniżej widać jeden z czterech narożnych(ćwiartka koła) zbiorników o pojemności około 600l. Wszystkie stały na bazie koła i tworzyły jeden potężny zbiornik

nor_009.jpg

Dość ciekawe było stoisko firmy TUNZE na którym punktem centralnym był tzw. Wave box czyli duże akwarium gdzie umieszczono system "falowania". Cała masa wody w zbiorniku była w ruchu niczym fala na rafie poruszająca się od jedengo do drugiego końca akwarium. Szyby były dość grube prawdopodobnie po to aby wytrzymać naprężenia powstające podczas ruchu dużej masy wody. W pobliżu stało kilka mniejszych zbiorników prezentujących nowe pompy cyrkulacyjne do wywoływania prądów Turbelle nanostream (widać na miniaturce). Bardzo ciekawa konstrukcja w kształcie kuli o średnicy 7cm montowaną w gnieździe pozwalającycm na obród w dowolnym kierunku (coś jak przegób kulowy). Jeden z modeli miał moc jedynie 8W ale za to wytwarzał przepływ 4500l/h. Najmocniejsze pompy miały po 30000l/h przy dwukrotnie większych gabarytach

nor_010.jpg

Nie wiem co to było ale wyglądało imponująco. Prawdopodobnie systemy bardzo wydajnej filtracji ponieważ w tym zbiorniku po prawej pływało około 80-100 welonów wielkości 20cm a woda była krystalicznie czysta.

nor_012.jpg

Jeszcze pare fotek...

nor_013.jpg

nor_014.jpg

nor_015.jpg

Dość ciekawe było oświetlenie nad przedostatnim zbiornikiem firmy ELOS. Było tam masa elektroniki oraz ruchome płytki/przysłony zmieniające natężenie oraz kolor światła w akwarium - wyglądało to dość imponująco a całość wyglądała niemal jak sprzęt Hi-Fi dla koneserów :p

Zbiorników z morszczyzną było sporo ale najładniejsze akwarium widziałem poza targami. W chińskiej restauracji, w której jedliśmy raz kolację stał gigantyczny zbiornik rafowy o wymiarach około 600x120x120cm. Niestety nie miałem wtedy aparatu :p.....

Było tam około 800-1000kg skały oraz korale(zarówno miękkie jak i twarde) wielkości akwarium 100l :p. Pływały tam tylko duże ryby z raf(około 15-25cm) oraz chyba dwie niezwykle kolorowe płaszczki. Z tego co się dowiedziałem zbiornik kosztował 50000 Euro :p


---------------- Pozdrawiam Norbert ADB2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatkało mnie :szok:szok

super akwaria jak wygram w totka to se też takie postawie :p


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zbiornik z pierwszego zdjęcia powalił mnie z nóg :p


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej ranfordi .Mam włąśnie taka.Hectori ma zółte pasy .


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok akwaria super, no ale panowie wiele sie nie róznia od waszych, galeria na nano-reff robi wrazenie.

:p


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wypadły nasze rodzime firmy ?


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wypadły nasze rodzime firmy ?


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

Pokazuje mi się komunikat: Zostałeś wyrzucony z tego forum Skontaktuj się z webmasterem lub administratorem forum w celu uzyskania dalszych informacji.

U was też taki objaw ? Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wchodził na to forum . Jak się można skontaktować z adminem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licze na to ze Przemek narobil mnostwo zdjec i sie z nami niedlugo podzieli :p Ja sie niestety nie wybralem i zaczynam powoli zalowac bo chyba bylo warto...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Działa , ale przydałoby się więcej morszczyzny.

Tylko że ja nie jestem morszczakiem i mało mnie ona interesuje :p...jestem zielarzem :p i dla mnie najważniejsze było to co związane z roślinnością i techniką roślinną, fotki solniczek robiłem tak przy okazji więc musicie czekać na "swojego" człowieka :p


---------------- Pozdrawiam Norbert ADB2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wielkie brawa bo foto-sprawozdanie pierwsza klasa !


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Duch to akwarysta przez duze A, ostro sie udzielal jak zagladalem z racji posiadania trofeusow na forum slodkowodne. a to co robi robi konkretnie, zielone tez jest ok;) pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam tu zaraz dam "zielone"! :p

Nie ma jak to akwarium "holenderskie" co?

Kto jeszcze poza morszczyzna lubi "holendry"? Przyznac mi sie tu zaraz! :p


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie i szanuje. Bardzo i stale :p

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duch baaardzo dziękujemy za konkretne fotosprawozdanie, mimo że morszczyzna tak jak napisałeś nie leży dokładnie w centrum twoich zainteresowań, ale przyznasz chyba, że słone zbiorniki zrobiły na tobie wrażenie :wink


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.