Skocz do zawartości
thomas kay

UPS zakup

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mądry po szkodzie, niestety nie przed szkodą postanowiłem zakupić UPS, jakiś nie duży.

Ponieważ nie mam sumpa musiałby utrzymywać tylko 2x cyrkulacja i filtr przelewowy czyli w sumie pobór 16W ( przynajmniej według producentów).

Światło, grzanie i odpieniek mógłby przez te kilka godzin nie pracować, myślę że katastrofy by nie było.

Więc skoro pobór taki mały to fajnie by było żeby dawał radę podtrzymać przez jakieś 10 godzin, może nawet dłużej. Wychodzi 160W więc UPS jakieś 200-300VA. Dobrze kombinuje? bo z elektryki jestem noga.

Trochę czytałem w necie na ten temat i wychodzi na to że przydałoby się coś z 3 gniazdami i sygnałem dźwiękowym kiedy pracuje(ściszalnym).

Ale co to jest ta czysta sinusoida na wyjściu?

Czy w temacie UPS są jacyś wiodący producenci, ktoś znajomy mi podpowiedział że ważniejsze w tym zestawie jest to kto wyprodukował akumulator a nie sam UPS?

Wielkość wygląd bajery nie ważne bo budżet ograniczony.

Podobno warto poszukać modelu w którym można samodzielnie wymieniać akumulatory co by komuś za serwis nie płacić?

Może ktoś kto zna się w temacie pomoże mi pójść na łatwiznę bo już naprawdę dzisiaj po porannej surprise nie mam weny.... do niczego.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa ups firmy volt koszt przystępny do tego akumulator żelowy 45ah i całość podtrzymuje obieg i falownik przez 7 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

UPS to nie jest problem - używany można kupić nawet za 1 zł. Problemem jest akumulator. Jeżeli chcesz żeby na awaryjnym zasilaniu pracowały urządzenia o łącznej mocy 160 W to musisz kupić akumulator o dużej pojemności. Jeżeli użyjesz akumulatora który dostarcza prąd o napięciu 12 V to do zasilenia urządzeń o łącznej mocy 160 W będziesz potrzebował ok 14 A na 1 godzinę czyli inaczej mowiąc w warunkach idealnych akumulator o pojemności 14 Ah powinien wystarczyć na 1 h.W rzeczywistości powinieneś przyjąć że akumulator o pojemności 14 Ah wystarczy ci na 30 minut.

Standardowy akumulator "samochodowy" ma ok 50 Ah czyli 1 taki akumulator powinien ci wystarczyć spokojnie na 100 minut lub dłużej.

Trzeba jeszcze brać pod uwagę to, że akumulatory się zużywają i co ok 2 - 3 lata trzeba je wymienić.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup APC Smart-UPS ma sinus na wyjściu, jeden akumulator 7Ah w środku drugi z boku i powinno te 16W 10h utrzymać. Ewentualnie jeden akumulator 18Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz żeby na awaryjnym zasilaniu pracowały urządzenia o łącznej mocy 160 W to musisz kupić akumulator o dużej pojemności.

Może źle się wyraziłem, łączna moc urządzeń to 16W x 10 godzin planowej rezerwy to 160W.

Kup APC Smart-UPS ma sinus na wyjściu, jeden akumulator 7Ah w środku drugi z boku i powinno te 16W 10h utrzymać. Ewentualnie jeden akumulator 18Ah.

a coś tańszego? nawet za cene krótszej rezerwy?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na czasie to obserwuj allegro, ja kupiłem 420 za 60zeta z przesyłką jest teraz 300 za 57zeta z przesyłką tylko nie ma "zimnego startu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bardzo mi się już nie śpieszy i tak za parę tygodni będę musiał akwarium zdemontować i zalać ponownie i dopiero wtedy bym ups podłączył. a zimny start to?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimny start umożliwia start UPS'a w momencie gdy nie zasilania z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup APC Smart-UPS ma sinus na wyjściu, jeden akumulator 7Ah w środku drugi z boku i powinno te 16W 10h utrzymać. Ewentualnie jeden akumulator 18Ah.

nie ma opcji aby 14 Ah wytrzymały 10 h - nigdy nie ma skuteczności 100% maks który można liczyć to 70% a często jest mniej - aby wiedzieć ile wytrzyma UPS firmy APC polecam na stronie APC znaleźć swój lub podobny i zobaczyć na wykresie który jest przy każdym urzędzeniu


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w grę wchodzi tylko taki z "zimnym startem"


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w grę wchodzi tylko taki z "zimnym startem"

to jest potrzebne ale sinus jest na wyjściu ważniejszy. Jeśli myślisz o APC to z używek są najpewniejsze tylko aby miały nowe akumulatory


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie kompletowania sprzętu pod mojego morszczaka i również brałem pod uwagę problem braku prądu.

Myślę że to urządzenie może być pomocne:

http://allegro.pl/aw...4375327984.html

Biorąc pod uwagę że pompa+2 cyrkulatory to około 60W to prądu starczyło by na około 12godz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.