Skocz do zawartości
tomi1140

Jaki dozownik do balinga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ja mam grotecha i nie nie chwale sie tym w stopce:)hehe

Uważam,że to dobry sprzęt:

Łatwy w obsłudze,

Warty swojej ceny,która nie jest niewiadomo jaka.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się chwale :)

Wysłane z mojego iPad AIR przez Tapatalk


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to on nie ma kalibracji? nie wymieniałeś w międzyczasie węży?

GHL ma kalibrację, ale przecież co jakiś czas każde urządzenie dozujące wymaga sprawdzenia i mnie wyszły kwiatki z odchyłem na poziomie nawet 20%.

Węży nie wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GHL ma kalibrację, ale przecież co jakiś czas każde urządzenie dozujące wymaga sprawdzenia i mnie wyszły kwiatki z odchyłem na poziomie nawet 20%.

Węży nie wymieniałem.

jak najbardziej masz rację, wystarczy że na chwile kalibracji że ciaśniej rolki się kręcą.

wniosek z tego płynie jest taki że należy każdy sprzęt sprawdzić co jakiś czas.

Ja tak kiedyś porównywałem kalibrację różnych pomp, tego samego producenta, to różnica między kalibracjami ma ok 1/20 w dozowaniu to dawało różnicę 0.1ml lecz nie 20%

na wszystkich 4 pompach tak miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co tam jest napisane o niczym nie mówi, dlaczego ponieważ nie wiem czy na początku dozownik dobrze dozował, być może miał już kalibracje na początku nie właściwą, nie wiem ile dozownik przepompował płynu od początku, dozownik raczej będzie miał tendencję spadkową, z tego względu że w silniku są panewki które od czasu do czasu należało by przesmarować, jakimś olejem sylikonowym, i inną rzeczą że są to silniki szczotkowe. Inną przyczyną tego stanu może być spadek wydajności zasilania (uszkodzenia sprzętu żaden producent nie uniknie, jest to sprzęt elektroniczno-mechaniczny, a uszkodzeniu może ulec wszystko od zasilacza po samą pompkę).

te przyczyny które opisałem powyżej mogą wpłynąć na pracę każdej pompy która jest oparta o silniki szczotkowe, niestety 90% dozowników dostępnych na rynku, zresztą w większości pompy mają od tego samego producenta http://kamoer.com/en/prolist.asp?fid=47,

inna sprawa jest z silnikami krokowymi, krok jest krokiem, ale cena samej pompki kilkukrotnie droższa, elektronika jest troszkę więcej zaawansowana. Nie wiem jak z głośnością, bo te silniki krokowe którymi się obecnie posługuje w innych urządzeniach do najcichszych nie należą, zresztą nawet można na nich melodie zagrać :)

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu pompy po zakupie wszystko było wykalibrowane, rozrzuty były minimalne. Ta pompa pracowała około 9 miesięcy kiedy ponownie ja kalibrowałem. Z czystej ciekawości sprawdzę jej wykalibrowanie po roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sie tak przejmujecie kalibracja ? Jeszcze nigdy nie kalibrowalem...

Jesli dodaje cos w ilosci np: 350 ml/dobe i po tygodniu sie okazuje, ze parametr spada, to podwyzszam dawke na np: 355 ml. Jest mi zupelnie obojetne, czy dozownik podal 350 czy 300...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu pompy po zakupie wszystko było wykalibrowane, rozrzuty były minimalne. Ta pompa pracowała około 9 miesięcy kiedy ponownie ja kalibrowałem. Z czystej ciekawości sprawdzę jej wykalibrowanie po roku.

problemem jest to że nie znamy przyczyny tego stanu rzeczy, czy faktycznie coś się uszkodziło w dozowniku, czy czasem któryś z was nie podmienił przypadkowo zasilacza w dozowniku, dziś mamy w domu prawdziwą kablotekę różnych przewodów i zasilaczy, wiele z nich pasuje do wielu urządzeń, bynajmniej sama wtyczka, a czy prąd-owo są takie same?. W dłuższym okresie czasu, można przypadkowo podmienić zasilacz i nawet nie będziesz o tym wiedział, w przypadku wielu urządzeń nawet tego nie zauważysz, ponieważ będą tak samo dobrze pracowały, niestety pompy są bardzo czułe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sie tak przejmujecie kalibracja ? Jeszcze nigdy nie kalibrowalem...

Jesli dodaje cos w ilosci np: 350 ml/dobe i po tygodniu sie okazuje, ze parametr spada, to podwyzszam dawke na np: 355 ml. Jest mi zupelnie obojetne, czy dozownik podal 350 czy 300...

Stani nie każdy jest luzakiem, ja tam zawsze coś do przemyślenia muszę sobie wykombinować :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sie tak przejmujecie kalibracja ? Jeszcze nigdy nie kalibrowalem...

Jesli dodaje cos w ilosci np: 350 ml/dobe i po tygodniu sie okazuje, ze parametr spada, to podwyzszam dawke na np: 355 ml. Jest mi zupelnie obojetne, czy dozownik podal 350 czy 300...

jakiś sens to ma, wiadomo przy ballingu to się jak najbardziej sprawdzi bo konsumpcja w zbiorniku się zmienia i tak należy kontrolować parametry wody co jakiś czas i dawki korygować, a co z innymi preparatami, które dozujesz w określonych dawkach na baniak? np wódeczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.