Skocz do zawartości
Monika

Termostat do sterowania chłodzeniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby podpowiedzić jak przerobić termostat akwa. do sterownia chłodzeniem? Jakie modele dostępne na rynku sie do tego nadają i co zmienić?

Dzięki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania ogrzewaniem zbiornika używam sterownik temperatury EUROSTER z czujnikiem zewnętrznym do ogrzewania podłogowego. Gdy następuje potrzeba chłodzenia zbiornika zamiast grzałki podłączam chłodziarkę i przełącznikiem ustawiam tryb pracy na chłodzenie. Działa idealnie. Sterowniki znajdziesz na stronie www.euroster.pl. Koniecznie musi być z czujnikiem zewnętrznym, aby można go było umieścić w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie termostat RT20 i przelutuj styki na przekazniku - koszt ok 25zl


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja. :Satisfied

Przekaznik to najwiekszy element na płytce. Przeźroczyste pudełko z widocznymi stykami i "latającą blaszką" koloru złotego. Po stronie tej blaszki przekaźnik ma 2 nóżki (dla dodatkowej orientacji po drugiej ma trzy ;)). Do jednej z tych dwóch nóżek jest przylutowany kabelek. Trzeba go odłaczyć i podpiąć do drugiej. Ot, cała filozofia.


2x50 litrów - słodkie 90 litrów - słone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki D.P., muszę skombinować kogoś z lutownicą (chyba padnie na szwagierka)

PS. Bracia i szagrowie to podstawa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba podziękowania są lekko na wyrost. :/

Ja opisałem przekaźnik z RT-2, bo myślałem, że Marx to zero przez pomyłke strzelił. Do tej pory RT-20 kojarzyło mi się tylko z bronią. A tu proszę... Termostaty takie też są. Ciekawe czego jeszcze nie wiem. :Satisfied


2x50 litrów - słodkie 90 litrów - słone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.