Skocz do zawartości
kamil_k12

tridacna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.zakupiłem wczoraj małże, aklimatyzacje robiłem powoli po przełożeniu do głównego zbiornika otwierala się normalnie reagowala na ruch a dziś rano patrzę a tu pusta muszla.Jest to możliwe ze cos w nocy ja zjadło?bo innego wytłumaczenia nie widze.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, jakis krab to mogl byc.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie ze to ryby bo w nocy nie sa aktywne a rano wcześnie już nic nie zostało z małży.ale: hepatus, doktorek, 2 babki, anthiasy chromis scopas i magnifica, jeszcze jest jedna krewetka czyszczaca i debelius.

krabów nie mam poza jednym malutkim calcinusem chyba.

Edytowane przez kamil_k12 (wyświetl historię edycji)

120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że jakiś wieloszczet opędzlował Ci tridacne bo z obsady rybnej którą wymieniłeś to żadna z rybek nie gustuje w małżach, więc jeśli nie masz żadnej innej obsady to podejrzanym jest jakiś dzikus, a ja bym stawiał właśnie na wieloszczeta albo kilka ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo często zdarza się, że małż nie jest odcinany od podłoża do którego przyrósł a jest odrywany - w tym momencie małż jest zabijany.

Prawdopodobnie wsadziłeś do akwarium już trupa - przed całkowitym zejściem otwierają się najbardziej.

Wieloszczety czy inne kraby zjadły jedynie padlinę.

Przerobiłam kiedyś to samo.

(Teściowa się wściekła jak następnego dnia chciała zobaczyć prezent od siebie i zastała pustą muszlę:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloszczety sa na pewno ale czy to ich sprawka.Co do odcinania od podłoża to nie wiem bo małża była kupowana z hurtowni z Holandii i wygladala ladnie, nie otwierala się jakos strasznie mocno.delikatnie raczej.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma raczej szans by standardowy krab albo wieloszczet były w stanie dobrać się do zdrowej małży nawet jeśli jest niewielka.

Odchowałem kilka sztuk od małych rozmiarów i siła z jaką potrafią się przyczepić do podłoża i zamknąć jest naprawdę zadziwiająca.

Pod warunkiem że jest zdrowa i nie została uszkodzona podczas transportu lub wyciągania ze zbiornika.

Koledze nie wiadomo dlaczego małże się wywracają, stawia je do pionu a one znowu na bok i tak sobie leżą odsłonięte już od lat i żaden wieloszczet ani krab ich nie kasuje.

Pzdr

Edytowane przez tdew (wyświetl historię edycji)

BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawalo się ze wszystko z nia ok a rano taki zonk.boje się kolejna kupic...


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku dni posiadaczem 20 cm tridacny, dziś podniosłem ją aby wybrać zalegajacy syf. Podnosząc zauwazyłem chowające się w nia 2 wieloszczety.... I teraz pytanie jak je usunąć ? żeby mi nie uszkodziły małży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma raczej szans by standardowy krab albo wieloszczet były w stanie dobrać się do zdrowej małży nawet jeśli jest niewielka.

Osobiscie dzisiaj przyłapałem kraba pustelnika na posiłku z wczoraj zakupionej małży dobrał się do niej od spodu.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skąd ja masz?

Czy byla odcieta czy oderwana od podloza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu, w sklepie super reagowała na światło, podobno była już od 2tygodni w zbiorniku, czy była odcięta czy oderwana to nie wiem bo sprzedawca przywiózł mi ją do domu, stope miała w dobrym stanie nie było widać uszkodzeń czy jakiś farfocli/śluzu, po aklimatyzacji w moim akwa też ładnie reagowała na ruch - nawet ręki w akwarium, stała na skale, rano krabik zaciągnął ją w róg akwarium i konsumował od spodu, małża była zamknięta.

sklep:

2253171_2015-04-1516.38.22.jpg

transport:

2253169_2015-04-1519.21.25.jpg

akwarium:

2253170_2015-04-1520.20.18.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tridacny lubią wodę i oświetlenie dobrej jakości.

Z tego co widać na zdjęciach to ani w sklepie ani u Ciebie nie zastała "czystej" wody.

W sklepie również nie jest otwarta jak należy.

Obawiam się, że kupiłeś krabikowi drogą kolacje w postaci zdychącej tridacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie chodzi o to, kto ma rację tylko mialam taki sam przypadek.

Tridacne najlepiej kupić na podstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.