Skocz do zawartości
miszak

odpieniacz na zewnątrz akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozecie powiedzieć coś na temat pracy odpieniacza na zewnątrz akwa? Czy możliwy jest taki układ - pompa z wirnikiem igiełkowym w akwarium a odpieniacz na zewnątrz? Widzieliście coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biostar flotor też tak ma, choć zależy co znaczy na zewnątrz akwa


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem:) U siebie w akwarium:) Bardzo dobre rozwiązanie dla tych co nie mają sumpa a w panelu brak miejsca. Na początku trochę strach było pozostawić to bez nadzoru, ale jak się okazało rozwiązanie jest dość bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa jakieś 500l. Odpieniacz Np. Beast 1200P. Nie widziałem go na żywo. Niby może sobie wisiec z boku.

A może Turboflotor??? Zbiornik jest postawiony na murze więc o sumpie nie ma mowy. Miał być panel z boku ale w sumie to dodatkowe koszty i hałas a i tak byłby w nim tylko odpieniacz. Zamaskowanie pompy do odpieniacza w srodku można zrobić i jechać. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo wszystko zostawiłbym odpieniacz w zbiorniku. Osobiście bałbym się połowy wody z akwarium na podłodze po powrocie z pracy.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie przypadki zalania przez odpieniacz? Ja chyba nie słyszałem. A może komuś się coś zapchało jak stał w sumpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były takie przypadki, m.in. z Beastami. Może nie połowa akwarium ale ładnych parę litrów.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu może znasz jakieś szczegóły? Dotyczyło to 400 czy 1200?

Jesli to kwestia kilku czy kilkunastu litrów to można byłoby zrobić dla odpieniacza suchy zbiornik np. 50 czy 100l tak aby zabezpieczyć sie przed zalaniem i po kłopocie. Oczywiście mozna zrobic normalny panel z boku ale wtedy trzeba dokupic pompę obiegową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to sprawa dotyczyła Beasta 400 - swoją droga dokładnie tego egzemplarza, który obecnie wisi u mnie:D. Kwestia wyregulowania i dobrania odpowiednich parametrów (zanurzenie pompy, wysokość zawieszenia odpieniacza na krawędzi akwarium itp.) Muszę powiedzieć, że czasami trochę się boję, ale na sump nie ma u mnie szans, więc lepszego wyjścia póki co brak:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego Beast 1200 miałem przez kilka miesięcy (zanim zrobiłem nowy sump do niego) zawieszonego na krawędzi na zewnątrz akwarium. Nie było żadnego przypadku przelania. Daje się bardzo precyzyjnie regulować.

Nie znaczy to, że nie miałem obaw :p. Zalany wodą staje się solidnie ciężki, ale też ma mocne precyzyjne wykonanie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam biostar flotora i jestem bardzo zadowlony zadnych wyciekow. Dziala idelanie i bardzo wydajnie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, czyli sporo ma na zewnątrz. To jednak nie wszyscy mają sumpy.

@rah a jak w ogóle 1200 się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony, ale zrobiłem nowy sump i teraz siedzi sobie w środku. Niektórzy kombinują z mocniejszymi pompami i daje to lepsze efekty. Na razie jestem zadowolony, ale może jak jeszcze zwiększe obsadę to będę myślał nad jego usprawnieniem.

Generalnie mogę polecić dodatkowo za to, że jest bardzo mocny i dokładnie wykonany, co ma istotne znaczenie przy jego czyszczeniu.

Ponieważ do karmienia codziennie wyłączam pompę to w dyszy przy pompie, gdzie zaciągane jest powietrze narastają osady wapienne, które zmniejszają prześwit, a co za tym idzie wydajność (ilość bąbelków). Trzeba tą dyszkę czyścić co 3-4 tyg.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te skimerki z rafy sa. Szczegolnie mi sie ten podoaba http://rafashop.pl/sklep/product_info.php?cPath=13&products_id=45

Mleko w komorze. Michal a Ty kupiles ktory model??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na boku akwa wisi SeaCalone nie ma żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedSea Prizm tez wiesza sie na zewnatrz zbiornika.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@racław1 jak Ci sie sprawuje seaclone. Ma ich mało użytkowników. A mnie interesuje SeaClone 100. Ciche są?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah - thx - słyszałemm też że do 1200 można podłączyć gdzieś jakiś wężyk tak że pianę można gromadzić w osobnym naczyniu np. na czas wyjazdu - to prawda?

@borys1 - w tej chwili nie i mogę zrobić sump albo raczej panel ale obok akwa. Coraz bardziej jednak kusi mnie odpieniacz na zewnątrz. Wcześniej w sumpie miałem tylko odpieniacz i pompę więc może jednak prościej bez sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore w najblizszym czasie zewnetrzny z reef octopusa http://rafashop.pl/sklep/product_info.php?cPath=13&products_id=26. Dam znac jak dziala. Sa jeszcze wyzsze modele ale mysle ze na mija 300 l bedzie dobry.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miszak - Beast 1200 ma wyprowadzenie w dolnej części kubka na syf i do niego już jest podłączony wężyk. Nie ma problemu, żeby syf zlewał się, gdzieś do innego pojemnika, bezpośrednio z kubka.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario-Sz prawde mówiąc nie mam porównania z innymi odpieniaczami ale na wzór żony jak przywiozłem skałe i wsadziłem do akwa no to nie był ciekawy zapach w pokoju, ale 3-4 dni i już nie było tak, nam się wydawało i to samo z odpieniaczem chciałem zupełną ciszę a tu nic z tego i j/w 3-4 dni i cisza była znajomi mówili inaczej. Więc w chwili obecnej jest dla mnie cichy jak jest w rzeczywistości to nie wiem. Kwiestia przyzwyczajenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.