Skocz do zawartości
cop909

profilux 3.1 ex aktualizacja firemwere + ustawienia t5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takowy profek. Komplet z dotykowym ekranem touch. Próbuje zaktualizowac w profku firmwere ale za kaźdym rezem w czasie instalacji z laptopa do profka wyskakuje mi komunikat błędu połączenia. Nadmienię że profka odpalam programem na kompie i ustawiam bez problemów. Z profkiem łączę się za pomocą kabla usb. Jedyny mankament jest taki że na drzewku sprzętu w profiluxie nie widzę ekranu dotykowego..nie mogę ustawić w nim tapety itp...może ktoś z warszawy pomoże chętnie na browca zaproszę.

Pozatym mam problem z ustawieniem t5 jako światła ściemnianego....coś kombinuję i niby wychodzi ale nie do końca...tj świeci z mocą ustawioną np 10% ale jak time wskakuje na wyższą moc to świetlówka nie rozjaśnia się...no coś pomieszałem i nie wiem do końca o co biega.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w środku jest zwora do programowania wyłączasz zasilanie zakładasz zworę załączasz zasilanie masz program do ładowania firwara i ładujesz . ja to robiłem w nowym zakupie tydzień temu i poszło gładko


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś nie dało się profka softować na usb tylko przez RSa.

Co do świetlówki, sprawdź czy masz dobre sterowanie na Lxx ustawione

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało, bo ostatnio program wgrywał mi kolega w jednym z morskich sklepów. Na pewno otwierał profka bo coś tam nie szło. Teraz tak, nie będe miał problemów ze zlokalizowaniem tej "zwory"? Rozumiem, że po otwarciu kompa mam założyć tę zworę, zaktualizować firem. i później ją zdjąć, czy zostawić "awartą"?

co do świetlówek, są podłączone kablem netowym pod odpowiednie wejście. komp steruje światłem, tylko z tym rozjaśnianiem problem był....

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jedna i od razu zauważysz bo jest założona na jedną nogę . jak zaktualizujesz i powie tobie loader że poszło ok to wyłączasz prąd ściągasz zworkę , załączasz prąd i działa . tylko pewnie będzie cły profek na nowo do ustwienia


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profek na pewno do ustawienia bedzie bo z rok temu jak aktualizowalem tez wsio pokasowało. Zrobie zrzuty ekranowe i ustawie albo zapisze ustawienia na kompie a potem je wgram bo chyba tez tak mozna. Dobra po robocie dzis zadzialam. Jeszcze jedno. Po zdjeciu tych nóźek zawleczek niebieskich otworze profka bez problemu? Czy tam sa moze jakies zatrzaski jeszcze?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzaski - wkrętakiem trzeba odchylić


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to też nic nie da. Aktualizacja na nowy firmware 6.07 powiodła się dopiero przez FR.

http://www.google.pl....69837884,d.ZGU

Tu wszystko opisane.

A, i wyeksportuj ustawienia na wszelki wypadek. Potem je przywrócisz.

U mnie ustawień nie skasowało.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przez przewód...no zobaczę. spróbuję najpierw z opcją zwierania a jak nie to podskoczę do kolego, który zajmuje się na codzień tym sprzętem, a może lepiej go do mnie zaproszę.....odłączać wszystko, światło, pompy itp coś mi się nie widzi.

Dziękuję za porady...jeszcze została opcja ustawień światła, później się tym pobawię


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, normalnie przez USB, tylko musisz otworzyć profka, złączyć zworkę, włączyć programowanie i szybko przycisnąć przycisk na płycie profiluxa (obok zworki). Potem rozłączyć zworkę, wyłączyć profka i gotowe.

W ProfiluxControl w File, masz pierwszą opcję - Transmit All Settings From Profilux to File - czyli eksport ustawień. Potem robisz import - Trasmin From File to Profilux i już. (ja na wszelki wypadek zrobiłem zdjęcia ustawień)

Jak przycisku nie ma, to ponoć trzeba wyciągać i wkładać wtyczkę do kontatku.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, będzie chwilka to rozłupie profka i będę się męczył....dzięki jeszcze raz chłopy za pomoc!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno zaktualizowałem Profilux-a 3.1.N Ex bez otwierania i zakładania zwory oryginalnym kabelkiem USB.

Z pamięci wyglądało to tak:

1. Uruchomiłem ProfiLuxControl

2. Połączyłem przyciskiem Connect

3. File> Firmware-Update Profilux

4. Na ekranie pojawiło się pytanie czy chcę aktualizować i nie należy go jeszcze potwierdzać

5. Na sterowniku pojawiło się to samo pytanie i tam należało potwierdzić

6. Teraz potwierdzenie na komputerze i ładnie się aktualizuje.

Oczywiście ustawienia się nie zachowały.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 6.06 tak sie dalo, na 6.07 juz nie.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fire wgrałem (niestety ustawienia pokasowało ale miałem zrzuty ekranowe i raz dwa było jak poprzednio) i za pomoc bardzo Wam dziękuję

Jeszcze 2 pytanka

1. Jeżeli mógłby któryś z Was przesłać mi zrzuty lub dokładnie opisać o co biega z ustawieniem T5 jako ściemnialnych (mam sunpower ale stateczniki dim i współpracują z kompem)

2. Co z tym dotykowym touchem...? wgrałem fajera jak touch był podłączony a dalej nie widzę go w menu sprzętu na drzewku jak odpalę profka.... czy trzeba coś dograć..?

aaaa, jeszcze jedno. Nie wiem czy to normalne ale musiałem kalibrować sondy....się rozdupcyły :) po wgrania fajera

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisałem, zrób eksport ustawień???

Z T5 Ci nie pomogę, ale z Touchem i listwami, to musisz je aktywować bezpośrednio z profka w następujący sposób:

Enter -> System -> Configure PAB -> Assign Devices i "zakrzyżykować" to co jest podłączone, czyli wszystko. Dopiero po tej operacji urządzenia będą widoczne w PLC. Pozdrawiam.

Mateusz, u mnie przy normalnej aktualizacji, wyświetlała się opcja, żeby nie trzeba było klikać na profku YES. Profek mimo to nie aktualizował się w żaden sposób, błąd połączenia i tyle. Nawet myślałem że go położyłem, bo nie chciał się odpalić po wyłączeniu. Udało się dopiero sposobem wyżej opisanym, a ustawienia zostały, co ciekawe.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arduan, sprawdziłem i mam wersję 6.06, więc możesz mieć rację.

Zaraz wezmę się za aktualizowanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na złość, pojawiła się wersja 6.08, no tydzień po tygodniu taka zabawa, to mi się nie chce. Poczekam na nową wersję.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam wersję 6.07, bez otwierania i zakładania zworki. Zrobiłem dokładnie tak jak napisałem wcześniej, więc warto spróbować.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisałem, zrób eksport ustawień???

Z T5 Ci nie pomogę, ale z Touchem i listwami, to musisz je aktywować bezpośrednio z profka w następujący sposób:

Enter -> System -> Configure PAB -> Assign Devices i "zakrzyżykować" to co jest podłączone, czyli wszystko. Dopiero po tej operacji urządzenia będą widoczne w PLC. Pozdrawiam.

zrobione, dzięki !!!!

zostało światełko i tyle


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.