Skocz do zawartości
kgb

Kraby pustelniki - abordaż ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem od jakiegoś czasu jednego Calcinus elegans.

Wczoraj postanowiłem dodać mu kolegę, czyli zwiększyć ich ilość w akwa do dwóch sztuk.

Zakupiłem więc (nieco mniejszego) i wpuściłem do akwa.

Dziś gdy wróciłem z pracy zauważyłem iż pierwszy krab zaczął się dobierać do mniejszego. Wyglądało to tak jakby chciał go wyciągnąć z muszli.

Z ledwością je rozdzieliłem i odseparowałem.

Czy to normalna sytuacja i popełniłem błąd umieszczając dwa w jednym akwa ?

A może to gody, w końcu wiosna ?

Akwa ma 85 litrów jest 9 kg skały.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moje tez tak robily noi efekt byl taki ze mniejszy zginol umnie podejzewam ze chodzilo o muszle bo niesadze zeby tak brutalnie sie parzyly , na drugi dzien ten miejszy lezal wytargany z muszli w czesciach noi jeszcze dychal wiec musialem go dobic zeby sie niemeczyl:sad

chyba ze masz domki na zmiane ?

pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, muszelki w ilości 4 szt leżą i są różnej wielkości. Do jednej się przymierzał ale sobie odpuścił


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też podobną akcje widziałem między calcinusami, ale mniejszy przeżył. Były w akwa od dawna.Mam kilka calcinusów i więcej takich akcji nie widziałęm. Sciganie wielkiego ślimaka i owszem.Na wszelki wypadek pare muszli się przyda .Ja miałem wtedy akwa spore 430 a teraz jest 540 więc miejsca więcej by sobie w droge nie wchodziły.Większy atakował mniejszego więc albo agresja albo zaloty .


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem muszle jak mi sie wydawalo to byly w sam raz ale tez wchodzil do nich ale mu cos niepasowalo moze sobie do gustu nieprzypadli:wink wczesniej stawali naprzeciw siebie i patrzeli sie jak sroka w kosc noi skonczylo sie jak wyzej pisalem

tutaj male zdjecia z walki o muszle ktora i tak im nieprzypasowala981-cimg0383.jpg

tutaj juz sie odwiedzali981-cimg0372.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mia?em dotychczas levimosal'a dokupi?em calcinusa a na drugi dzie? patrze pozamieniali sie ?omy muszlami :p

P.S u Was elegans te?jest taki nie?mia?y i w dzie? go prawie nie wida


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsunąłem mu nowe muszle i nic, zagląda i tak jak by szukła swojego kolegi. Na dodatek przyczaił się w skłace czego nigdy nie robił i jak coś się koło niego poruszy to wypełza. Czyli chyba jednak wojna. Będę musiał chyba komuś oddać nowego. A zdjęcia faktycznie przedstawiają taką samą sytuację która u mnie miała miejsce.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze Elegansy sa najbardziej agresywne ze wszystkich pustelnikow, u mnie bylo dokladnie to samo.

Mam Pagurites Cadenati, Calcinus Latens, Clibanarius Tricolor i pare innych ktorych nie udalo mi sie zidentyfikowac ale tylko Elegansy robily takie numery, Latensy czasami tez ale tylko kiedy walcza o muszle a tym Elegansom to szczerze mowiac nie wiem o co chodzi :p


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem jak to jest z Elegans'ami, ale u mnie mam 5 Laevimanus'ow i burdy oraz tluczenie sie jest na porzadku dziennym, zazwyczaj gdy przychodzi do zbierania resztek po karmieniu innych zwierzat. I jak do teraz zaden z nich nie ucierpial.

Co do muszli - na poczatek polecam wrzucenie sporej ilosci - tak aby mogly sobie cos bez konfliktu dobrac.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może im wrzucić kilka muszli z jakuzzi i dvd to im się spodobają :p

Sorry! Taki głupi żart mi wpadł do głowy.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raffy :

ja mia?em dotychczas levimosal'a dokupi?em calcinusa a na drugi dzie? patrze pozamieniali sie ?omy muszlami :p

P.S u Was elegans te?jest taki nie?mia?y i w dzie? go prawie nie wida??

moje przez tydzien byly takie ze juz nawet pisalem na forum czy to normalne ze ich w dzien niewidac ale potem caly dzien moglem sie nimi cieszyc {do wojny oczywiscie}

tak ze na poczatku sa france niesmiale i laza tylko noca

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.