Skocz do zawartości
PrusLee43

Ile wódki do reefmaxa

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy co jem i z kim przebywam...ale ogólnie połówka i gra gitara, humor mi się poprawia :yes


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy refmaxie zacznij od 0k 0,5 ml. Lej raz dziennie i po tygodniu badaj wodę. Głównie interesuje cię po4. Jak testy nie wykażą spadków to zwieksz do 0,8 ml i tak dalej. Jak zacznie spadać stań na ostatniej dawce a później ją zmniejszaj do wartości poprzedniej. Jak zacznie rosnąć będziesz wiedział co i jak czyli ile Twój baniak potrzebuje. Samej wódki raczej się nie leje... Zrób mieszankę 100 ml wódki, 20 ml octu winnego i płaską łyżeczkę cukru. I jak dajesz więcej wódki zwiększasz inne produkty

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz lać wódkę?Bo tego się nie robi bez powodu....


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twój wpis:No trawnik jest chyba efektem dojrzewania i niezbyt rozgarnietej ekipy czyszczacej

Poczekaj aż samo zniknie,podnieś kh,


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo pojawil sie na skale na ktorej byla martwa gabka (takie sa moje podejrzenia) byla w takiej jakby galarecie. A teraz przeniosly sie kepki na inne skaly a w szczegolnosci tam gdzie z piachem sie laczy skala. Kh leje od 3tyg chyba i trzymam na ok 7.3 - 7.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..to bardziej złożone. Ale ogólnie VSV to jedna z metod prowadzenia zbiornika


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ktoś tam mi powiedział żeby narazie dać sobie spokój z VSV i spróbować samej wódki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do metody z wódką czy vsv potrzebny jest porządny odpieniacz,lepiej zbij te no3 podmiankami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lejemy wcale. Jesli masz RM-a pracujacego na fabrycznym (niby)odpieniaczu zrobisz sobie male bagienko,prawdzone emiprycznie (bardziej doswiadczeni koledzy odradzali i mieli racje).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Nie lejemy wcale. Jesli masz RM-a pracujacego na fabrycznym (niby)odpieniaczu zrobisz sobie male bagienko,prawdzone emiprycznie (bardziej doswiadczeni koledzy odradzali i mieli racje).

Edit:O,wlasnie dopiero zobaczylem wpis kolegi Penka :p. Ja w RM-ie miawalem NO3 ok. 20ppm,wyrzucilem patyki z fizelina,dalem siporax do tego dobre bakterie i troche czasu i od ponad pol roku mam NO3 1÷2 ppm :) (przy szesciu rybkach).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje 2ml/doba. Zaczynałem od 0.5ml/doba do 2ml/doba. Jak narazie efekty sa zadowalające. Znikają glony zielone ale nie zapominaj o podmiankach bo tego nie możesz pomijać.Raz na dwa tygodnie 20%.Pozdrawiam i o efektach poinformuje na bierząco...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje od dnia zalozenia tego tematu na poczatek 0,5ml teraz 2x dziennie 0,7ml ze wzgledu na prace i okres wakacji nie jest to regularne wiec czasem pomijalem czasem wiecej lalem w jednej dawce a efekt taki azotany ok. 0,2 glony jak byly tak sa chociaz na moj gust to w odwrocie poczekamy zobaczymy. A odpieniacz faktycznie zwariowal ale wydaje mi sie ze na plus przy duzo mniejszym przelocie powietrza lepiej pieni na poczatku nic nie zmienialem byl ustawiony ze po ok 2 dniach odsysalem 100ml przy wodce na tym samym ustawieniu po 2h 200ml tyle ze prawie przezroczysta woda byla skrecilem i wydaje mi sie ze jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie tematy to mnie telepie , jest milion tematow o wodce jak dozowac itp a tu koles pisze ile wodki do reefmaxa , no k........wa , moderatorzy czy spicie calymi dniami , taki temat leci do kosza z automatu a nie zasmieca cale forum , od dawna nie bylo normalego tematu do pogadania na forum tylko wiecznie problemy a odpowiedzi milion na forum ..........................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co wchodzisz jesli cie nie interesuje? Temat jest tak opisany ze po przeczytaniu nazwy wiesz o czym mowa w nim i latwo wywnioskowac ze nie ma w nim nic zawartego co by cie zainteresowalo a swoje "konstruktywne" posty zachowaj na youtube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co wchodzisz jesli cie nie interesuje? Temat jest tak opisany ze po przeczytaniu nazwy wiesz o czym mowa w nim i latwo wywnioskowac ze nie ma w nim nic zawartego co by cie zainteresowalo a swoje "konstruktywne" posty zachowaj na youtube

do mnie piszesz ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moderatorzy usuwali by wszystkie nowe tematy ,które mają jakiś odpowiednik to forum przestałoby istnieć .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos nie umie znalezc tametu o stosowaniu vodka method albo vsv to sorry kolego , nie ma jednej odpowiedzi ile ma lac do swojego baniaka , musi patrzec na baniak i robic testy a nie pytac ile ma lec . jesli nie chcesz czytac , uczyc sie to sorrrryy po co to wogole , jelsi kolega ktory zadaje tamat by napisal .,,,,,,,,,, kurcze caly temat przestudiowalem itp itd ale dalej nie wiem ,,,,,,,,to niech pisze a nie jak tutaj , sorrrrrrry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarystyce morskiej siedzę ponad 12 lat i zazwyczaj lałem solankę . Wódka? A nie lepiej zrobić dobrą podmiankę na dobrej soli i potem wódeczką zalać kielonek , albo dwa.

Miałem jakiś czas temu RM. Myślałem ze zaszczepię nim bakcyla u synów.

Nie było w nim odpieniacza, w panelu tez bez szaleństwa: jakiś węgiel, wata i nic więcej.

Podmianki owszem 20 litrów co 2 tygodnie . Parametry były wzorcowe, sps-y i lps-y rosły.

Nigdy żadnej wódy nie lałem. CO najwyżej przy akwarium ;)


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie VodkoVit jest genialną metodą ale w określonych przypadkach sps nie szkodzi miękkim troche ale z moich doświadczeń najbardziej trzeba uważać na lpsy mi przy kuracji prawie poszła fungia ale ją odratowałem wódka jest też remedium na cyjano na takiego reef maxa lej przez pierwsze 3 dni 2ml i zwiększaj o 1 ml codziennie aż do no3 równego zero potem ciesz się z kolorów korali:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem, że przepis stosowania wódki jest taki:

Rozpoczynamy od dawki 0,1ml na 100l wody w akwarium. Po 4 dniach dawkę zwiększamy do 0,2ml /100l a dnia 7 do 0,5ml / 100l. Z każdym następnym tygodniem dawkę wódki możemy podnosić o kolejne 0,5ml.

Jestem teraz na etapie 1ml. NO2 jak dotąd nie zmieniło się i wynosi około 0,05ppm a NO3 spadło poniżej 10ppm czyli gdzieś o połowę.

Oprócz wódki wlewam dwa rodzaje bakterii: Special blend i Nite-out II.

seahorse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam RM od lutego odpieniacz orginał jest nic nie warty mam teraz hydr jest lepiej ale ta cała konstrkcja jest nic nie warta problem z poziomem wody to jest problem.Azotany wysokie i ciężko zbić fosforany można zbić Rowe ito pomaga ale azotany nawet po laniu vsv też nic nie pomaga jedynie pogarsza jedynie czeste podmiany solanki cis daja ale co tygodniowa podmiana wody albi zewnętrzny odpieniacz coś pomoże.Naprawdę walczę z azotanami wymiana odpieniacza tez specjalnie nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam RM od lutego odpieniacz orginał jest nic nie warty mam teraz hydr jest lepiej ale ta cała konstrkcja jest nic nie warta problem z poziomem wody to jest problem.Azotany wysokie i ciężko zbić fosforany można zbić Rowe ito pomaga ...

Pierwszy post i od razu tyle byków! Nie da się tego czytać kolego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.