Skocz do zawartości
Kevlar

Zgon Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogło być przyczyną zejścia ślimaka Turbo? Wieczorem sobie poszedł pod skałkę. Rano po włączeniu oświetlenia był miej więcej w tym samym miejscu. Po powrocie z pracy (przed godziną) zastałem ślimaka w tym samym miejscu. Postanowiłem sprawdzić co z nim. Podnoszę go a on się nie porusza (wystaje go z muszli coś ok. milimetra - bez oznak życia) czyżby padł. Jeśli tak to co mogło być przyczyną. Może pistoletowa? Proszę o radę dla nowicjusza.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze spi a ty go juz pochowałeś?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To one śpią tak schowane w muszli? Może śpi? Mam je dopiero od tygodnia więc może zadaję głupie pytania.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kupiles starego dziadka ? slimole nie zyja zbyt dlugo...


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym spaniem to zartowalem.mi tez 2 slimury padly nie wiem dla czego zeczywiscie moze stare nieraz sie trafia


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One chyba dłużej jak 2 lata nie żyją (mogę się mylić). Jeśli trafiłeś dziadka to i żywota u ciebie dokonał.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozróżnić dziadka od młodzieniaszka? Bo bedę chciał dokupić jeszce ze 3 sztuki a nie mam zamiaru zakładać domu starców czy hospicjum.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moge wbic sie z OT? Czy krewetka pistoletowa jest w jakis sposob zagrozeniem dla slimakow? Z tego co do tej pory czytalem to pistoletowa jest dosc pokojowa - to nie modliszkowa ktora jest maszynka do zabijania.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że modliszkowa? Jeszcze nie znam całego składu mieszkańców skały. Jedno wiem na pewno - po zgaszeniu światła pstykanie mam do samego rana.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest gdy człek nie ma doświadczenia. Nie wiem co się dzieje. Niby takie mało wynagające zwierzątko a tutaj klops.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pry modliszce raczej juz nie znajdziesz zwlok do identyfikacji. w dobrej skale strzela czesto i gesto, to taie malutkie pistoletowe ktorych raczej na oczy nie zobaczysz. jak zaczna ci znikac bez sladu mieszkancy wtedy mozesz podejrzewac modliszke


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się ślimakowi i jakby się co jakiś czas poruszał ale zwinięty nadal. Może ożyje albo go starość dopadła.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kevlar weź tego ślimaka wyjmiz z wody i powąchaj, od razu będziesz wiedział czy żyje. U mnie też padały ślimaki i też nie wiem czemu. Większość akwarystów pewnie nigdy sie nie dowie.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kevlar :

.. nie mam zamiaru zakładać domu starców czy hospicjum.

aoe patrz jakie takie akwa jest proste w prowadzeniu :p wystarczy zamiast jodu lac dziennie Geriavit :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze ozyje


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzysiek l :

ja mysle ze ozyje

No cóż nie każdemu pisane życie wieczne......

Tak więc nie zrażaj się kiedy nie ożyje.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sutuację, Turbo szedł sobie po szybie i nagle zaliczył zgon - spadł prosto na dno. Postawiłem go normalnie, ale już koleś się nie poruszył. Na następny dzień wyjąłem delikwenta z wody - śmierdział rozkładem, więc go wyciepałem. Podejżewam zawał:p Ale równie dobrze może być to wstrząs gdy nagle uświadomoł sobie sens swojego zycia... serce mu nie wytrzymało i padł:p

Miałem go w akwarium 6 miesięcy i nie mogę wykluczyć, że stary dziadek z niego był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mógł wziąć pod uwage że za niego zapłaciłeś !!!!! i powinien to jakoś odrobić a nie puszczać się z szyby.

W końcu nawet ślimaki jakiś poziom przyzwoitości powinien obowiązywać!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kiedyś wlazł pod ukwiała. Nie wiem, jak to zrobił, ale leżał na "plecach" :p "nogami do góry" :p i co próbował się wysunąć to trafiał na macki ukwiała. Pewnie ta zabawa trwała już długo, bo po przesunięciu go w inne miejsce siedział, jak sparaliżowany, po czym ni stąd ni zowąd zdechł.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimaki generalnie zyja krotko i wbrew pozorom sa to dosc wrazliwe zwierzeta.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slimaki to samobojcy ja regularnie wyciagam moje z panela jak leza i smaza sie pod t5 na suchym ladzie ale jeszcze zaden w ten sposob nie padl.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem, że jeden z 5 które posiadam od 2 dni siedzi nad lustem wody. Wczoraj go ściągnąłem niżej, ale ten się uparł. Może to ten samobójca o którym pisze Krzysiek :), a tak poważnie czy to normalne?


tomekbiel@o2.pl pisz z dopiskien nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.