Skocz do zawartości
przemek86

cos sie dzieje w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

w moim baniaku chyba dzieje sie cos zlego :/ wsumie chyba cala ekipa czyszczaszcza slimakow odeszla zostal jeden parametry wody caly czas sa w miare takie same ostatnie pomiary

Ph 8

KH 9

NH3,NH4 niewykrywalne

No2 niewykrywalne

No3 - 5

Po4- 0,5

Ca - 400

Mg 1470

zasolenie 1,023

temp 25

co dziwne tylko problem jest ze slimakami myslalem ze wykonczyla je krewetka modliszkowa zniknely tez 2 kraby mitrax podejzewalem ja bo teraz mieszka w sumpie i meczy caly czas kraba z 2 razy wiekszego od siebie, ale to chyba nie jest jednak to bo w sobote kupilem do mojego baniaka 2 slimaki trochus i babilonia do tego pierwsza rybke (nemo i garbika sila wyzsza z kobieta gorzej jak z dzieckiem icon_e_smile.gif ) no ale parametry niekturzy maja gorsze i ryby wpuszczaja do dzis rybki czuja sie bardzo dobrze plywaja nie boja sie nie widac zadnych znakow zeby im bylo zle drugi slimak odrazu zakopal sie pod piach ale tez sie przemieszcza czyli zyje ale trochus wczoraj zrobil sie czarny i chyba juz po nim jezowiec, rozgwiazda i wezowidlo caly czas maja sie dobrze tylko nie wiem co sie dzieje z tymi slimakami ewentualnie co moge kupic zamiast slimakow zeby wyczyscily akwa bo troche sie robi tragedia nie panikuje ale juz baniak ma 2 miesiace a glony sa mega nie bylo zielonych glonow wogole tylko fioletowo brunatne czy to normalne ? co mam robic?? akwarium zalane 53 dni temu 400l 32kg zywej skaly ze sklepu 18kg zywego piachu jedna podmiana wody 60l z funkcjonujacego akwarium

post-23665-0-48473400-1405451034_thumb.jpg

post-23665-0-92387600-1405451040_thumb.jpg

Edytowane przez przemek86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki odpieniacz tam masz?

Jaki jest wynik wody RODI po TDS?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz deltec sc1455 a co do wody to mam nowa osmoze ale bez zywicy mieszkam w holandi podobno nie potrzebna jest zywica zwykla osmoza wystarcza, mam taki miernik byle jaki pokazuje 5 ale nie wiem czy mozna mu wierzyc na dniach bede zamiawal miernik zeby bezposrednio pod osmoze podpiac taki jak na zdjeiu mial ktos cos takiego ? tak przy okazji zapytam

post-23665-0-72031700-1405452239_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okrzemki mogą być po brudnej wodzie...ślimaki długo aklimatyzowałeś?to delikatne zwierzaki.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że baniak ma "już dwa miesiące" - tak naprawdę ma on dopiero dwa miesiące i to nie całe.

Węgiel dla Ciebie, węgiel do sumpa, mocna cyrkulacja i relaks....... no i napisz coś więcej o baniaku, czym dmuchasz, czym świecisz itp.

PS: na fotach cyjano na piachu i chyba okrzemki na skale


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banaik ma wymiar 130x50x60 + sump wedlug moich obliczen 400l w obiegu

pompa cyrkulacyjna jebao RW-15 ( polecam ) ale w moim akwa robi kociol, chodzi prawie na najnizszych oibrotach (mega cicha)

siwatlo jak narazie to zwykle t8 4x54W

obsada : jezowiec, rozgwiazda piaskowa, zostaly 2 slimaki : babylonia i chyba trochus , wezowidlo i od soboty plywa nemo i garbik niebiesko zolty

co do aklimatyzacji mysle ze nie popelnilem bledu najpierw 15 min okolo potem 45 min wezykiem dolewanie wody kropelkowo z rybkami kupilem te 2 slimaki babylonia zyje rybki maja sie dobrze a slimak chyba pada ledwo sie rusza i sie zrobil czarny razem byly aklimatyowane

mam wegiel ale wszyscy odradzaja wkaladania go, tez o tym myslalem wkoncu powinien wywalic dziadostwo z wody ile mam go trzymac z tego co wyczytalem to do 8 dni tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węgiel doustnie na wstrzymanie, podnieś zasolenie do 1,025 możesz dać sera silicate clear na redukcję krzemianów , zimne piwo z lodówki tylko nie do baniaka a do gardełka i dużo cierpliwości. Mnie się akwarium ustabilizowało po około roku, życzę szczęścia i czytaj forum :baby:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to zebym byl niecierpliwy pytam tylko bo czekam na te zielone glony hehe a tu 2 miesiace i nic sa fioletowe najbardziej mnie zastanawiaja te slimaki bo zginelo mi ponad 20 sztuk dokupie nastepne i co jak padna , wsumie moja ekipa czyszczaca opierala sie na slimakach a teraz d*pa jeden jezowiec i 2 slimaki nie zawojuja mi akwarium, co polecicie do 400l akwarium na ekipe czyszczaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie czas na ekipę czyszczącą to sobie ją wpuścisz... na razie, jak na forum obok napisano, brakuje ci wiedzy, wiedzy i jeszcze raz wiedzy...

Poza tym, zielone nie zawsze musi przyjść, ale może przyjście wtedy gdy się tego w ogóle nie będziesz spodziewał.

No i podstawowa sprawa, którą musisz zrozumieć lub chociaż (w ostateczności) zaakceptować: dwa miesiące to PIKUŚ.... :devil:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze 2 miesiace to pikus nie chodzi mi o to tylko parametry sa stabilne na tyle ze mozna juz wprowadzac zyjatka tak?? wszedzie tak jest napisane i tak tez wiekszosc doradza( rob systematycznie testy jak sa stabilne po miesiacu mozesz wprowadzac ekipe czyszczaca) wiec kiedy mam ekipe wpuszczac? za rok? kiedy według ciebie bedzie czas? wiedza przychodzi wraz z dojrzewaniem akwarium i z kazdym problemem zwiazanym z nim po to jest forum zeby sie dopytac i przedstawic swoj problem prawda, nikt sie fenomenem nie urodzil a juz napewno nie ja :p heheh dlatego sa pytania dla niektorych byc moze banalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone może i nie musi przyjść obyś tyko nie żałował. :thumbsup: Dbaj o systematyczne podawanie bakterii no i DI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.