Skocz do zawartości
Ci3chy

Błazenek podgryza ukwiała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku miesięcy w moim zbiorniku zamieszkał ukwiał Quadricolor. Para błazenków nie zwracała na niego totalnie uwagi aż do wczoraj. Wczoraj zauważyłem że samica podpływa co chwila do ukwiału i podgryza jego brzegi. Ukwiał nie może się rozwinąć ponieważ jak tylko wystawi głowę to samica go podgryza i chowa się z powrotem do środka. Ubytków na ukwiale nie zauważyłem więc ryba chyba nie odrywa od niego kawałków natomiast sama sytuacja mnie niepokoi.

Czy to normalne zachowanie błazenków wobec ukwiału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podgryzają ukwiała cały czas. Samica lubi ssać bąbelki....wygląda to komicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samica lubi ssać bąbelki

- dobre :thumbup:

ale czemu ukwiał jest cały czas schowany, musi się przyzwyczaić do nękania przez rybki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuje podporządkować sobie ukwiał, może niedługo w nim zamieszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może próbuje go w ten sposób nakłonić do przemieszczenia się w inne miejsce? Tak czy inaczej nie wydaje mi się, żeby mu zrobiła krzywdę.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny muszą zapoznać się z chemią ukwiała. Moje też "biorą do b.zi" macki ukwiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mam się czym martwić. Ukwiał jest jeszcze mały więc nie wiem jak one się w nim zmieszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku mieisęcy masz quadri jak napisałeś,wiec aż taki mały żeby dwóch błazenków nie pomieścił nie moze byc.Quadri rosną dość szybko.JAk twój wygląda?jest napompowany czy raczej sflaczały?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku pewnie będą go przestawiać <szczególnie samica> tam gdzie im będzie bardziej pasowało - ja zrobiłem błąd bo od razu z ukwiałem wziąłem kraba i 2 błazny - dopiero jak błazny eksmitowały kraba na skałę to ukwiał się rozwinął i uczepił trwale podłoża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał jest napompowany i raz na tydzień dostaje kawałek krewetki do zjedzenia. Kupiłem go bardzo małego bo był w promocji ale u mnie podwoił już swój rozmiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.