Skocz do zawartości
Iga

Herbtana czy ozon? Przy ospie

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzilo o to ze nikt nie powiedzial kolezance o bakteriach przy takiej metodzie wyjalowienia zbiornika. Czasem to znaczy w moim rozmieniu co drugi dzien dodac odpowiednia ilosc bakterii w zależności do pojemności zbiornika.

Kiflu dzieki za wyjasnienie nie musialem tyle pisac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie bez zmian. Ważne że ryby nadal jedzą i raczej sobie nic z tego nie robią. Powoli wracam do temperatury 25 stopni. Herbtana odstawiona, odpieniacz pracuje UV też a ozon w nocy. Zobaczymy. Dziękuję za pomoc i wsparcie.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są straszne mutacje ospy i bardzo ciężko sie pozbyc tego świństwa, ja leczylem fmc ale bez efektu dopiero ozon mi pomogl. Jak nie masz korali to mozna wspomóc leczenie fmc, kiedyś wystarczala jedna dawka tego leku a teraz porobily sie takie mutacje, ze nic moze nie pomoc jak u Akvariusa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpliwe żeby ozon pomógł, stawiam na fmc.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy praktycznie brak ospy, cała obsada dała radę. Jedynie na Hepciu wieczorem parę kropek. Ryby jedzą normalnie, nie chowają się w zacienionych miejscach. Skracam czas pracy UV i dozowania ozonu. Zobaczymy co dalej?


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy praktycznie brak ospy, cała obsada dała radę. Jedynie na Hepciu wieczorem parę kropek. Ryby jedzą normalnie, nie chowają się w zacienionych miejscach. Skracam czas pracy UV i dozowania ozonu. Zobaczymy co dalej?

Iga za mocno nie skracaj. Niech UV ka chodzi do tygodnia po całkowitym ustąpieniu obiawów. Żebyś nawrotu nie miała. Ponadto szykuj się na odbudowę flory bakteryjej w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iga za mocno nie skracaj. Niech UV ka chodzi do tygodnia po całkowitym ustąpieniu obiawów. Żebyś nawrotu nie miała. Ponadto szykuj się na odbudowę flory bakteryjej w akwarium.

rafik73 ma całkowitą rację, zniknięcie kropek z ryb nie oznacza wyleczenia.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija kolejnych parę dni i oznaki ospy praktycznie niewidoczne. Ryby nie ocierają się i nie kryją w cieniu. Zobaczymy co dalej?

Edytowane przez Iga (wyświetl historię edycji)

550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie jezenia,kupiłem dwa tygodnie temu cztery rybki w tym pseudo idolka do którego chciałbym się odnieść.Mianowicie na drugi dzień po zakupie zauważyłem u niego jakby bladobiałe pęcherzyki,znajomi mówili że to jakaś tam stresówka,dwa dni i minie.Ale nie mijało,w między czasie zauważyłem u błazenka to samo.Stwierdziłem że to ospa i zacząłem na forach szukać obiawów by się upewnić.Niestety żadnych ocierań o skały,chowanie się,mętnych oczu czy brak apetytu nie stwierdziłem.Do wczoraj...pseudo idolek od rana siedział między skałam,ciężko oddychał i niemiał apetytu.Dziś rano odszedł na wieczną rafę... :no Myślałem że takie obiawy trwają kilka dni i zdąże zareagować.Błazenek nadal ma białe plecy,pływa,szaleje,zjada wszystko no i w końcu zaczą siadać na ukwiały,pewnie swędzi go....gdyby nie tragedia to byłby dobry sposób na błazny tóre niezwracają uwagi na ukwiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.