Skocz do zawartości
kamsolik

Kripsol lub połaczenia szeregowe pomp

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze nikt nie ma?

Kupiłem do mojej 700l i sumpa ustawionego w piwnicy( jakiś 3m w górę, ale instalacja 7m) pompę Aqua Nova 20.000l/h.

Generalnie fajna pompa, naprawdę cicha, super soft start, ale z wydajnością podana przez producenta to chyba ma mało wspólnego.

Wcześniej miałem przy sumie zainstalowanym "normalnie' New Jet 6000 i pompa robiła naprawdę niezła zadymę. Miałem ogromny problem w ustawieniu wylotu tak, aby piach nie fruwał.

Teraz przy zmianie pompy i przestawieniu sumpa do piwnicy problemu nie ma. Leciutko dmucha.

Stąd moje pytanie odnoście tego Krispola bo jednak musze kupić coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś stosuje połączenie szeregowe pomp, aby zwiększyć wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jak rozwiązałeś/rozwiążesz ten problem, bo mam dokładnie taki sam dylemat.

Myślałem, że taka pompa Aqua Nowa 20000 wystarczy, bo wg producenta przy podnoszeniu 4m powinna nadal dawać ponad 10000 l/h. Ale skoro piszesz, że jest słabo...

Zastanawiałem się też nad Kripsolem ale nie znalazłem żadnych opinii użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś stosuje połączenie szeregowe pomp, aby zwiększyć wydajność?

W akwarystyce nie spotkałem się z szeregowym łączniem pomp, ale to rozwiąznie jest bardzo często stowanie w pompach łopatkowych do wody, oleju i powietrza. Wadą pomp łopatkowych jest ich małe ciśnienie czyli wyskość podnoszenia i dlatego łączy się je szeregowo. Kupowałem ostatnio pompę głębinową do wody pitnej kóra ma 12 stopni, czyli w jednej obudowie 12 połączonych w szereg wirników.

Może ktoś ma dwie jednakowe pompy i zrobi jakieś pomiary wydajności i zużycia energii.

Sam mam sumpa ok.8m od akwarium tylko że na jednym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z pomp kripsol, pompy prądożerne (jak podaje producent) ale wydajności pompy nie można porównywać z żadną pompą do użytku domowego. Pompa jest naprawdę mocna, spadek wydajności naprawdę jest mały ale niestety pompa jest też dość głośna. Jeśli sump jest w piwnicy to ok ale w innym wypadku odradzał bym tą pompę.

Jeszcze jedna sprawa, pompa aby miała gwarancję musi być dokupiony jakiś "moduł" czy coś takiego co jest dość drogie (koszt niewiele mniejszy niż koszt pompy) a jedna z pomp odmówiła współpracy po ok 8 miesiącach. Fakt że nawet nie miałem czasu jej rozebrać aby zobaczyć co się stało, więc może to jakaś "głupota".


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fabi

Na stronie aquamedic piszą, że pompa posiada 12 miesięcy gwarancji i nie piszą o żadnym dodatkowym module. Możesz rozwinąć skąd masz taką informację?

Ponieważ interesuje mnie ta pompa to chciałem zapytać czy "dosyć głośna" to znaczy podobnie jak chydrofor, czy raczej jak np. kuchenka mikrofalowa?

Chodzi o to czy jak będzie w piwnicy to jest szansa słyszeć ją piętro wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi kiedyś powiedzieli w aquamedicu, ale nie mogę poszukać tego w mailach. Co do głośności pracy wyślij mi maila na pw to wyślę Ci filmik z pracy pompy.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.