Skocz do zawartości
MCKOP

Moja nanorafa.

Rekomendowane odpowiedzi

cze pierwsza konstruktywna uwaga: brak rewizji w kominie :) jak ci sie przytka to woda na podlodze :)

a tak w sumie OK :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu krytykę...

Przecież nie ma się do czego doczepić :)

Mnie intryguje - ile skały tam wsadziłeś?

I napisz coś o pompach perystaltycznych za 90 zł z UK...

Generalnie bardzo przyjemny baniak, sporo życia jak na 112 litrów. Kongratulejszyns :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki - dopiero teraz doczytałem - 20kg LR.

Zaczyna mi się wydawać, że jednak najlepszą skałę w Polsce oferuje AM.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniaczek ok, zastanawia mnie tylko ilosc glonow na skalach przy takim odpieniaczu na ten litraz, pracujcym reaktorze i mikserze. moze za mala cyrkulacja, za malo skaly?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filavandrel : spływ wody do sumpa to kawałek rurki nawiercony w bardzo wielu miejscach na różnej wysokości - raczej nie ma możliwości by się wszystkie przytkały. Poza tym mam do górnej krawędzi mam wystarczający zapas - nawet jesli odpływ by się przytkał to cała woda, która zostanie wypompowana z sumpa się zmieści. Jedyny problem to to, że pompa główna będzie chodzić"na sucho". Również w sumpie jest wystarczający zapas miejsca ( gdyby wyłączyli prąd czy coś ).

@kraszan: Dzięki! 20 kg, ale widze, że już doczytałeś :)

@Szymon : mnie też zastanawia. I nie bardzo wiem czemu nie chce ustąpić. Cyrkulacja myślę, że wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to wina filtra ro?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może. Glon występuje jedynie na skałach dołożonych jakiś czas temu ( nie były od początku ). Dam im jeszcze trochę czasu, jak nie to wymienie RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniaj calego, sprobuj wymienic tylko kolumny i membrane. przy takim sprzecie i sprawnym ro, nawet bez di, powinienes miec skale czysta lsniaca pachnaca


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

piszesz:

"Pompa powrotna to Aquael PFN-2500. Miała być tymczasowo ale jakoś tak już zostało. Jest trochę słaba ale z drugiej strony akwarium ma 112 litrów więc w czasie godziny i tak przepompowuje całą objętość ok. 10razy." - a ile bys chcial, 20 razy? :) 10x to IMO w zupelnosci wystarczajaco, wiekszosc ma jeszcze mniej.

Druga sprawa: reaktor bez kontroli pH.... hmmm ja bym sie bal, IMO jest to dosc niebezpieczne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon: Pisząc o wymianie to właśnie miałem na myśli :)

@AquaManiac: Fakt,10x to całkiem, całkiem ale podobno cyrkulacji nigdy za dość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraszan :

I napisz coś o pompach perystaltycznych za 90 zł z UK...

Jakies namiary na sklep poprosze - cena mocno zastanawiajaca :)

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceena extra 90 zł. też bym chciał!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacaj trochę słaba. Ja do swojej setki dałem Marea 3200. Czyli 32 razy


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShrekPL : Pompy kupione na angielskim Ebay`u ( nowe ) za kilkanaście funtów ( nie pamiętam dokładnie )- jedna wyszła ok 80-90zł. Firma bliżej nie określona. Sprawdzałem przed chwilą - aktualnie nie są wystawione ale ten gość miał ich trochę więc pewnie się pojawią. Na godzinę wykonuje ok800obrotów tłocząc ok3l.

@AquaManiac: Zgadzam się. pHkomp w planie ale aktualnie mam pilniejsze wydatki.

@mario-sz: sumując przepływ wody ( pompa główna + cyrkulacyjne ) wychodzi ok 2400l/h - myśle, że przy zbiorniku 112l to wystarczy ( 21,4x ). Zapomniałem dodać, że za skałą jest schowana jeszcze jedna pompka ( też ok 500l/h) wymuszający cyrkulację za i pod skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzieki - daj namiary na nick kolesia jesli mozesz !

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikołaj :

..za kilkanaście funtów ( nie pamiętam dokładnie )- jedna wyszła ok 80-90zł. ....

.....sumując przepływ wody ( pompa główna + cyrkulacyjne ) wychodzi ok 2400l/h - myśle, że przy zbiorniku 112l to wystarczy ( 21,4x ). ......

Cześć

Akwarium fajne ale brakuje mi tu troszke piasku (nie musi byc duzo ale calkiem inaczej akwarium wygląda (to jest moje zdanie )

Za blisko pod szyby jest skała (też moje zdanie)

Dużo życia w akwarium (korale ,gloniki oraz inne zwierzaki)

Pompy mogą być faktycznie słabe (nie wszędzie docierają)

Ja mam 144l z czego akwarium ma około 108l (reszta panel)

było 2 pompy + obiegowa 1000l/h + 1300l/h oraz obiegowa 1200l/h (razem daje około 3500l/h)

i nie było za dobrze zdecydowałem sie dokupić jeszcze jedną 1100l/h co daje już około 4600l/h

A czemu nie jedną większą np. 3200 ??

bo jedną pompa nie da takiego efektu jak falownik lub dwie pompy ustawione w inną stronę.

I oczywiście to jest moje zdanie tylko że takie rozwiązanie też ma swoje minusy :)

- akwarium wyglada jak "graciarnia"

- więcej ciepła

- moga sie zwięszyć rachunki (wiecej pobierają W)

Da sie do tego przyzwyczaić lub można jakoś też to ukryć.

1144-przed dodaniem skaly.jpg


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Akwarium fajne ale brakuje mi tu troszke piasku

...Zablisko pod szyby jest skała (też moje zdanie)

...Dużo życia w akwarium (korale ,gloniki oraz inne zwierzaki)...

...akwarium wyglada jak "graciarnia"...

-----------------------------------------------------

Nad piaskiem się zastanawiam ale do czasu wykończenia glonu nie chce robić gwałtowniejszych zmian, a piasek podobno bywa problematyczny.

Zgadzam się - skała jest za blisko szyby ( utrudnia to np jej czyszczenie ).Niestety poprostu akwa jest zbyt wąskie więc nie bardzo dało się inaczej.

Dużo życia - to akurat mine cieszy :)

"graciarnia" -> właśnie tego chciałem uniknąć. Próbowałem dołożyć jeszcze jedną cyrkulacyjną po przeciwnej stronie ale wg mnie za bardzo szpeciła.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikołaj :

-----------------------------------------------------

Nad piaskiem się zastanawiam ale do czasu wykończenia glonu nie chce robić gwałtowniejszych zmian, a piasek podobno bywa problematyczny.

Zgadzam się - skała jest za blisko szyby ( utrudnia to np jej czyszczenie ).Niestety poprostu akwa jest zbyt wąskie więc nie bardzo dało się inaczej.

Dużo życia - to akurat mine cieszy :)

"graciarnia" -> właśnie tego chciałem uniknąć. Próbowałem dołożyć jeszcze jedną cyrkulacyjną po przeciwnej stronie ale wg mnie za bardzo szpeciła.

pzdr.

Piasek tak jak piszesz

- zawsze można dodać i nie musi być tego dużo

ja dałem naprawdę sporo ale jakoś da sie to utrzymać w czyści.

Co do czyszczenia ja mam ten problem z boku ;(

Myśle że nieraz lepiej dodać jedną pompeczkę i czekac aż arośnie glonami wapiennymi niż by w akwarim szpeciły glony na skałkach.

Ja już u siebie od ponad 3 miesięcy od zamontowania wszystkiego nic nie przestawiam tylko czyszczę i wywalam syfy.

Oraz częste czyszczenie panelu gdzie sie troszke syfu zbiera czego nie widac aż tak dobrze jak sie patrzy od przodu :)


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.