Skocz do zawartości
Arit

termostat wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem termostat do chłodziarek taki oto:

http://allegro.pl/regulator-temperatury-termostat-40-do-120c-sonda-i4405875361.html

niestety sterowanie przekaźnikiem ma regulację co 1 stopień, więc można ustawić np.: 25 załącz - 24 wyłącz lub 26 zał. 25 wył. Nie ma opcji większej czułości. Mam w związku z tym dwa pytania:

1. Czy wahanie 1 stopień góra dół kilka razy na dobę nie zaszkodzi życiu

2. W którym przedziale ustawić termostat 25-24 czy 26-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od drugiego Twojego pytania.

Ja mam ustawioną temperaturę załączania wentylatora na 26st. Dlaczego nie 24 czy 25st? Bo w takie dni jak dziś (30st na zew.) nie mam szans ochłodzić wody poniżej 26 w ciągu dnia więc po co ustawiać niżej. Za parę dni będzie chłodniej na dworze i wtedy wentylatory zapewne wyrobią się na 25st ale co potem jak na dworze wzrośnie??

Jeden stopień (histereza) to standard i tak nie masz szans na bardziej dokładne chłodzenie. U mnie w zależności od temperatury zewnętrznej i tak rozpiętość waha się między 26-28st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem AM t twin I tez jest ustawienie tylko optymalnej temp. Mam ustawione na 25°C, wiec jak zejdzie do 24 to zalacza sie grzalka, jak 26 to wiatraki. Sam sie nad tym zastanawialem, czy nie ma to wiekszego wplywu na baniak, ale nie zauwazylem nic zlego. Mysle ze nie bedziesz mial takich wahan o 1 stopien gora, dol kilka razy na dobe. Wlaczy sie pewnie raz, moze dwa razy w ciagu doby


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są termostaty z histerezą 0,1 na allegro. Ostatnio płacilem ok 70zł/szt z tym że trzeba je wsadzić w jakieś pudełko i podłączyć gniazdko. Niestety musisz recznie go przestawić czy chcesz grzać czy chłodzić. Fajny i bezawaryjny termostat - sam ich używałem w terrarystyce , inkubatorze a obecnie używam w akwarium. Jedyny minus a może plus to to że zasilany jest napięciem 9-12v.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, mam sporo czasu żeby pokombinować z ustawieniem w tej chwili widzę że jak ustawie 26 start 25 stop to dwa razy w ciągu dnia dobije do 26 stopni i zejdzie do 25. I myślę że w sumie tak by mogło być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.