Skocz do zawartości
sivczenko

Czy lać wódkę i stosować Red Sea NO3:PO4-x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , z racji tego że juz dłuższy czas utrzymuje mi sie duże NO3(ok 50) i PO4 (0,5-1) a zalega mi w domu ten preparat postanowiłem spróbówać go dozować. Do tej pory lałem do siebie 4 ml wódki na ok 500l w obiegu. Pytanie czy dozując ten preparat odrzucić dozowanie wódki ??

Jeżeli ma ktoś jakieś doświadczenie z tym preparatem i uwagi to dajcie znać bo trochę się boje lać chemii :(

Dajcie jakieś wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od 4 ml codziennie najlepiej w czterech dawkach zapomnij o wodzce


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od 4 ml codziennie najlepiej w czterech dawkach zapomnij o wodzce

Można wiedzieć jak wyliczyłeś 4ml ?

Zależy od korali jakie masz, ale przy tak wysokim No3-dawki jakie podaję producent to 3ml na 100litrów wody,więc w twoim przypadku 15ml dziennie.Zresztą pełną instrukcje masz na butelce i stosuj płyn według niej.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy No3 50 producent zaleca 3ml na 100L czyli około 15ml u ciebie. Używam tego preparatu długi czas i raczej to co pisze producent się sprawdza.

Na pewno dozuję się go więcej niż wódki, ale moim zdaniem działa lepiej. Szczególnie dobrze na No3, słabiej z Po4. Możesz dorzucić Rowe na Po4 jeśli by sobie z tym nie radził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale ja mam napisane na opakowaniu 2 ml na 100l wody :) o o tych 4 ml to ja pisałem że do tej pory lałem tyle wodki. I czy teraz przy stosowaniu tego preparatu tez mam wódkę lać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten preparat zastępuje vodke :) więc vodke trzeba łac ale do gardła :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.