Skocz do zawartości
Constantine

Błazenki a ukwial

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wsadzilem ukwial quadricolor do baniaka , ukwial sie ladnie zalogowal i siedzi w miejscu . Od miesiaca mam dwa małe blazenki i dzis zauwazylem ze jeden z nich ( ten wiekszy ) plywa w odleglosci 3-4 cm od ukwialu ( wczesniej plywal znacznie dalej pod pompa z tym drugim ) . Widac ze ten duzy czuje ukwial bo jak krewetka czyszczaca stara sie wgramolic na ukwiala to blazenek ja strasznie atakuje i odgania ale sam w ukwial nie chce wejsc :) naczytalem sie ze mozna dluuuuugo czekac zanim blazny szczegolnie hodowlane ( takie mam ) sie osadza w ukwiale ale jak widac moj juz wie ze ukwial jest - jestem ciekaw czy sie w niego rozlozy czy tylko bawi sie w straznika ;) jakie macie swoje spostrzezenia ?

Ps. chodzi mi ogolnie czy to normalne ze blazenek broni ukwial ale sam w niego nie wchodzi :)


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nie chciały w ukwiała wchodzić,wtedy zastosowałem terapię szokową ,zacząłem przeganiać samczyka tak żeby nie miał innej drogi ucieczki tylko w ukwiała ,i to poskutkowało ,nieśmiało się w niego chował aż na dobre się w nim zadomowił po paru dniach samiczka poszła w jego ślady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje rok czasu nie były zainteresowane ukwiałem dopiero jak się zaczął dzielić zaczęły mu jedzenie przynosić i zamieszkały w końcu w jednym,na szczęście. Są też dłuższe chwile że samiczka nie wpuszcza samca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tydzień czasu i nic na drugi dzień leżę sobie z synkiem i patrzymy na akwarium i widzimy jak błazenki nagle wpływają do ukwiału

Wiec spokojnie błazenki muszą zaakceptować ukwiał i wtedy wpłyną akceptacja morze trwać kilka dni lub w skrajnym przypadku nawet miesiąc ale będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum, jest temet o ukwiale i blazenkach ,zajzyj tam moze :-) jest sporo wypowiedzi i odpowiedz na Twoje pytanie .Na pewno znajdziesz tam to czego szukasz :-)

PS. Dzieki :-)

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pływają błazenki już cztery miesiące i ukwiały maja gdzieś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj nakarmić rybki podając pokarm w ukwial u mnie to zadziałało. Błazny wyjadały pokarm z quadri i połapaly się ze te macki są niegroźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zanim błazny się skumają o co chodzi to żółtek wszystko zje przepadziwiec jeden :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten większy to samica, ona będzie rządzić w zbiorniku. Czasem błazenki od razu znajdują ukwiał , moim to rok :)

Po drodze zadomowiły się w rohadisach, sarcopytonie aż przyszła pora na ukwiał i tak im już zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najpierw były błazenki, potem ukwiał i dopiero po 2 miesiącach pierwszy z nich wpłynął, następnie zachęcał drugiego błazenka, by zrobił to samo - dodam, że niesamowicie to wyglądało (warto poczekać i zaobserwować jak błazenki robią to "pierwszy raz"). Od tamtej pory nie wychodzą z quadri, czochrają się non stop a od kiedy ukwiał się podzielił każdy błazenek ma swoje legowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w poprzednim baniaku weszły pierwszego dnia do quadri po przenosinach do dużego zbiornika zasiedliły ukwiał po roku czasu

Nie wiem od czego jest to uzależnione


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pół roku totalnej ignorancji nagle - pływają sobie w quadri..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przypadkiem jak przepłyną to wpadają w niego i wiedzą co robić. Ale niestety nie trwa to zbyt długo. Róg akwarium przy tafli wody bardziej im odpowiada :/

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ocierają się o pompę cyrkulacyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj jeden błazenek po pół roku nareszcie dosłownie wbijał się w ukwiał, drugi z kolei jeszcze nie jest dokońca jest przekonany i narazie przypatruje się zabawie przypuszczam że jak dzisiaj wrócę z pracy to i ten drugi będzie w Ukwiale może kolega go przekona:) bo wczoraj wyglądało jakby chciał go zagonic w macki . Niewiem czy kolor ma tu jakieś znaczenie ale jak mam już od dawna zielonego quadricolor to nie było zainteresowania ze strony błazenków natomiast gdy pojawił się czerwony quadri to zaczęła się zabawa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od 3 miesięcy nawet nie były w tej połowie akwarium co jest ukwiał :(

nie przeszkadza mi to jednak zbyt bo ukwiał jest trochę schowany a błazny pływają przy szybie:)


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem wczoraj jak wróciłem po pracy już dwa blazenki, były w ukwiale co bardzo mnie cieszy bo w nim śpią, a przedtem nocą okupowały róg akwarium przy tafli.Martwi mnie fakt że strasznie są nachalne i ukwiał nieraz się musi przed nimi chować miedzy skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Moje dwa lata oswajały się z ukwiałem aż go sprzedałem ;) Siedzą w jednym rogu akwa od momentu wpuszczenia ( trzy lata już tak ) i nic więcej je nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki trzeba było sprzedać. Nie ukwiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje siedzą w xenii i niech się tylko ktoś do nie spróbuje zbliżyć :fish:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.