Skocz do zawartości
Tweety8888

Ciągłe dojrzewanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Biedny tylko 10cio cm hepcio. W tym "trojkacie" chyba stoi w miejscu...

Podejrzewam, że nie w takich zbiornikach sie te hepatusy "ukrywają'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty będą. Mam zamiar zrobić oddzielny temat o moim baniaku. Mam nadzieje że coś kiedyś będę mógł pokazać ciekawego.

A to są jakieś stare strzelone tel.

Jeśli chodzi o hepatusa to wg mnie ma się dobrze. Jest bardzo aktywną rybą. Nie chowa się i tez nie stoi w miejscu.

post-11756-0-73386900-1407019696_thumb.jpg

post-11756-0-90441700-1407019709_thumb.jpg

post-11756-0-04578500-1407019721_thumb.jpg

post-11756-0-69799000-1407019733_thumb.jpg

post-11756-0-59824300-1407019747_thumb.jpg


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym gównie Hepatus,ja pierdziele ludziom to juz upał na głowe mocno wali,weś se kup szczeniaka rotwailera i wsadz go do klatki dla chomioków(bo przeciesz jest mały i sie mieści) na całe zycie, to jest to samo, co hepcio u Ciebie w akwa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek , widać upał wali na głowe ,ale nie tylko tym ludziom .... wyluzuj troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie wyluzowac jak sie patrzy na takie praktyki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium faktycznie nie dla hepatusa ale to nie ma nic wspólnego z tematem wiec powstrzymajcje się już z tym offtopem.

Jeśli chodzi o temat tak jak napisali koledzy wcześniej popraw cyrkulację - w tego typu zbiornikach bardzo ciężko ją dobrze ustawić szczególnie jak używasz do tego pompy przeznaczonej do innych celów. Poza tym jeżeli po zamieszaniu całego piachu Po4 Ci się nie podnosi to chyba czas kupić nowe testy albo nauczyć się je robić bo w takie bajki ciężko uwierzyć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli po4 mierzone salifertem,to faktycznie te 0 mało realne,wez troche wody z akwarium i pojedz do sklepu niech Ci zrobia test na po4 Hannką.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi naprawdę jest ciężko uwierzyć ze ten zbiornik ma 4 lata i tylko kilka grzybkow w nim rośnie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym gównie Hepatus,ja pierdziele ludziom to juz upał na głowe mocno wali,weś se kup szczeniaka rotwailera i wsadz go do klatki dla chomioków(bo przeciesz jest mały i sie mieści) na całe zycie, to jest to samo, co hepcio u Ciebie w akwa.

Pianek jeśli ty masz gówno zamiast akwarium to sorry. Nie wydaje mi się że ktokolwiek kto ma swoje akwarium twierdzi że ma gówno. Ale widać ty jesteś inny.

jeśli chodzi o hepatusa. Mój zdaniem ma się dobrze. A w niedalekiej przyszłości jak się przeprowadze i nauczę się utrzymać zbiornik w bd. Kondycji to zmieniam akwarium na większe.

Jeśli chodzi o ścisłości to ten zbiornik nie ma 4 lata tylko 1.5 roku. Przed tym miałem juwel 180 vision.

A jest mało korali bo po ospie jak utrzymywał em temperaturę 30° przez ponad 2 dni to korale niestety padły.


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i jestem na etapie zakładania a poniekąd "zasalania" słodkowodnego zbiornika.. ale zakładając zasolone akwarium CZYTAM CZYTAM ... to forum, inne forum, ksiązki, staram sie to jakoś w głowie zaplanować ( choć moze błędnie, oby nie ;)) staram sie z kims spotkać kto już takowe akwa ma i jakiś czas prowadzi, zobaczyć jak to działa bo jednak tyci rózni sie od słodkiego zbiornika!!

Moze i ja coś z tego oglądania do siebie przygarnę, bo nie ma jednej, jedynej słusznej receptury na prowadzenie udanej małej rafy...

jeśli chodzi o hepatusa. Mój zdaniem ma się dobrze. A w niedalekiej przyszłości jak się przeprowadze i nauczę się utrzymać zbiornik w bd. Kondycji to zmieniam akwarium na większe.

Jeśli chodzi o ścisłości to ten zbiornik nie ma 4 lata tylko 1.5 roku. Przed tym miałem juwel 180 vision.

A jest mało korali bo po ospie jak utrzymywał em temperaturę 30° przez ponad 2 dni to korale niestety padły.

A Ty prowadząc słone akwa od 4 lat, nawet masz problem z tak podstawową sprawa jak z cyrkulacja, oświetleniem teraźniejszego akwarium a planujesz jeszcze większy zbiornik...

Nie żebym był złośliwy, czy miałbym taki zamiar!!!

Ale poczytaj , pomyśl, zaplanuj a będzie na pewno mniej rozczarowań a więcej radości z zakładania i prowadzenia nowego zbiornika :) :)

Edytowane przez oliwer74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega ma problem, a w wątku znalazłam tylko wypunktowane co robi źle i o czym nie ma pojęcia. ani hepatus,ani poziom fosforanów nie mają wpływu na to że baniak nie chce zaskoczyć. Tu trzeba całosciowego podejscia do problemu.

Ja mam podobny problem z ReefMaxem. Tu akurat wiem co było przyczyną. Ciągle coś jakoś się psuło to światło to pompa, to dolewka i tak na okragło.

Akwarium potrzebuje stabilności parametrów. Nawet takich głupich jak temperatura, godziny świecenia,czy dolewania wody.

jak również powolnego zwiększania obsady. Tu mamy stosunkowo dużo ryb, mało skały i bardzo mało korali.

Ja bym zaczęła sprawdzanie od zasolenia. Najlepiej gdzieś w sklepie refraktometrem. i nie jeden raz a kilka w odstępach parodniowych. Jeśli jest stabilne i prawidłowe to wtedy mierzyć pozostałe parametry - Potem temperatura ile wynosi wieczorem, w południe, wcześnie rano.

No i cyrkulacja- do tak trudnego kształtem baniaka to wg mnie tylko pompy ze sterowniekim. najlepeij trzy, ale może być tylko jedna sterowana.

No a potem mozna myslec co dalej...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się kłócić bo to nie ma sensu. Po prostu zapytałem. I parę osób odpisało. Mam nadzieje że to jest ten problem. Jutro postaram się uruchomić mój stary wave maker ( zasilacz padł)

Jeśli chodzi o światło to dołożę jeszcze jedną t5 24w i stare wymienię na nowe z inny barwami. Teraz mam

2 x 10k

2 x 20k

A chce wymienić na

2 x 22k

2 x 20k

1 x 10k

Chociaż zastanawiam się też nad.

2 x 22k

1 x 20k

1 x 15k

1 x 10k

Wiem że to ciągle jest mało wat. Ale nie zależy mi na szybkich przyrostach korali.

Dzięki Tamara oby więcej takich forumowiczów jak ty!

Tak się składa że mam refraktometr. I wiesz to może tez być problem tego zasolenia. Bo nie mam automatycznej dolewki. Brak miejsca. Dolewam wody tak co 2- 3 dni. Ale zasolenia nie skacze mi więcej niż 1 kreska. Myślicie że to tez może być ten problem?


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze największym problemem dla tego zbionika jesteś Ty sam,i moim zdaniem nie będziez miał sukcesów bo poprostu nie umiesz prowadzić zbiornika tak jak należy,chodzi mi tutaj o podstawy.Sorry ale Tamarze tutaj nie masz za co dziękować bo jej post też tutaj nie daję ci odpowiedzi i lekarstwa na to jak prowadzić zbiornik z koralmi i rybami.Jedyne lekrstwo jakie widzę to zaczęcie od nowa na dobrze dobranym sprzęcie tym podstawowym jakim jest p.Automatyczna Dolewajka.

Pzdr i bez urazy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz uważam idziesz źle w drugą stronę - nie przesadź z tym światłem - kup nowe i tyle a ta moc lamp to przesada - kup Aqua Medic Reef Blue x 2 a do tego Giesemann Lagoon Blue + Giesemann Aquqblue PLUS a jak dołożysz jeszcze jedną to Giesemann Aqua Pink.

Sprawdzaj zasolenie tak aby mieć 1023/1024 - oczywiście nie mierz w akwarium bo tam jest zbyt duży ruch wody - znaczy powinien być :) a u Ciebie go brak więc zwiększ cyrkulacje - wracając do zasolenia to nabierz więcej w jakiś pojemnik czysty i w nim zmierz jeśli używasz salimetra wyłączając oczywiście dolewkę - wtedy spokojnie będzie wiedzieć jak jest naprawdę. Jak to będziesz stabilne trzeba pomyśleć nad podawaniem odpowiednich "ulepszaczy"


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie akwarium jest jak badanie katastrofy lotniczej albo alergii. Zwykle żaden z powodów POJEDYNCZYCH nie jest przyczyna katastrofy, ale kilka na raz nawet zupełnie niewinnych, już tak.

sama chciałabym prowadzic akwarium systematycznie i prawidłowo.Staram się ale...

Np wczoraj. Zasada jest taka. wszelkie elektryczne rzeczy sa powyżej sumpa i w miejscu,gdzie by nie nie kapało w razie przecieku. I tego sie trzymam.

Regulator temperatury ma wiszace dwie wtyczki-jedna do wentylatirów, druga do grzałek. Oczywiscie jest daleko od komina i na odpowiedniej wysokości. Tylko obok wnajdują się węzyki do balinga. Końcówka wezyka się zatkała i węzyk spadł (pewnie dlatego) przy samym mocowaniu z dozownika.

Jakoś pociekło po węzyku i jakos dostało sie do zasilacza wiatraczków.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego?

Aqua medic reef blue

Giesemann actinic pere

2x Giesemann aquablue plus

Edytowane przez Tweety8888 (wyświetl historię edycji)

Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze do sprawy oswietlenie podchodzisz troche ze zlej strony. Nad tym zbiornikiem powinno byc go wiecej. Rury aktyniczne lub rozowe moga byc przydatne do osiagniecia jeszcze ladniejszych kolorow sps-ow. Ty masz miekkie i do tego b. slabo doswietlone, takze stosujac 4 rury, moze daj na przod jedna niebieska a reszte biale (ok. 15 tys.K) ? Rur 24W powinienes miec dla miekkich przynajmniej 6-8.

PO4 dostarczasz wraz z pokarmem. Do tego ryby ten pokarm wydalaja. Przy slabej cyrkulacji, resztki nie laduja w sumpie tylko rozkladaja sie w zbiorniku glownym.

Dwie Tunze 6025 bylyby do cyrkulacji bardziej odpowiednie, choc to koszt.

Jesli masz 3 rybki, to moze ten odpieniacz wystarczy. Narazie wyglada na to, ze nie daje rady.

Mysle tez, ze opisujac parametry, mozna sie spodziewac podobnego podejscia do jakosci odpowiedzi. Jesli piszesz, ze pH jest 7 to od razu szukalem, jakie testy stosujesz, poniewaz ten wynik nie jest wiarygodny. Ciezko jest pomoc, gdy takie wyniki powtorzyly sie w sklepie a Ty w to wierzysz. Lepiej zmienic testy i mierzyc samemu i to regularnie co tydzien, zapisujac w tabeli. Wtedy bedziesz wiedzial, jak sie cyklicznie co 3 miesiace zmienialy. Narazie nie wiemy nic, bo nam nic nie powiedziales. Mozesz tu uwierzyc kolegom - parametry maja wplyw na kondycje akwarium. Jesli sa zle, lub swiatlo jest za slabe, lub cyrkulacja, lub podmiany, lub odpieniacz, skala, piach i wiele innych, to widac po zbiorniku. To, ze dla Ciebie wystarcza swiatla, bo korale widzisz lub ze cyrkulacja wydaje sie ok. bo woda sie rusza, jest niewystarczajace. To koralom ma sie podobac.

Akwarium poprawi wyglad, gdy utrzymasz dobre, stale parametry przez kilka miesiecy. Do tego potrzebne sa wiarygodne testy.Warto tez utrzymywac regularne podmiany wody (mysle, ze przy tym slabym odpieniaczu robilbym 10% tygodniowo).

Wszystkie potrzebne informacje mozesz wyszukac na forum. Takich zbiornikow jest duzo, wiec wystarczy zgapic ich setup.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego?

Aqua medic reef blue

Giesemann actinic pere

2x Giesemann aquablue plus

Aqua Medic Reef Blue - ok i jeśli ona to do tego 2x Giesemann aquablue plus + Giesemann Lagoon Blue ale przede wszystkim musisz zwiększyć cyrkulacje może tak jak proponował Stani dwie Tunze 6025 lub idąc dalej i nawet pod kątem możliwości regulacji itp Jebao WP-10 x 2 lub to samo z Blau Wave Montion 4000 x 2 - to jest to samo :)

p.s.

Stani proponowałem Aqua Pinka właśnie po to aby wyciągnąć te kolory :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel, pink podciagnie kolorki, jesli pozostale oswietlenie bedzie wystarczajace. Dla korali, aktynika i pink beda (prawie) stracone i do wzrostu pozostana dwie biale po 24W na 200 l wody...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani oczywiście że masz racje :) jeśli dokładanie świetlówek ma się przeciągnąć a dołożyć je trzeba tak samo jak zwiększenie cyrkulacji to dlatego podałem powyżej takie rozwiązanie: Aqua Medic Reef Blue; 2x Giesemann aquablue plus + Giesemann Lagoon Blue

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to ze parametry są stałe. Będę teraz częściej robił testy w sklepie i porównywał z moimi.

Podmiany robie co tydzień 25l czyli jest 10%

Jeśli chodzi o odpieniacz to wydaje mi się że do 200l jest ok. Ale mógł by się ktoś jeszcze wypowiedzieć na ten temat.

Jeśli chodzi o światło to dołożę jeszcze jedną rurkę.

3 białych nie dam bo będzie za biało w akwa. Teraz mam 2 biale i mi się średnio podoba. Skoro mówicie że aktynika nie to sobie odpuszczę.

A ten zestaw co proponuje KRUCZEK jest ok nie będzie mega biało w baniaku?

Pawel, pink podciagnie kolorki, jesli pozostale oswietlenie bedzie wystarczajace. Dla korali, aktynika i pink beda (prawie) stracone i do wzrostu pozostana dwie biale po 24W na 200 l wody...

Stani tzn. Że wg ciebie niebieskie światło w ogóle się nie przyczynia do rozrostu korali?


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć białe i jasne światło :) - ta niebieska od Aqua daje naprawdę sporo światła bo to 15K jest a Lagoon od Giesmanna ma 17K i wpada w niebieskie już więc uważam że będzie ok jeśli chcesz mieć więcej niebieskiego. Ja u siebie mam zestawienie w takich parach 2 x Aqua Medic Reef Blue potem włącza się 2 x Aqua Medic ReefWhite 15K a na koniec na 6h dziennie 2 x Lagoon tylko że ja mam wszystkie 39W :) i powiem Ci że jest mega różnica przy włączaniu się kolejnych par a jak wszystkie chodzą i wyłączę niebieskie to jest MEGA różnica - tak więc na bank nie będziesz miał za biało a Twoje życie dostanie to na co czeka czyli światło

p.s.

wydaje mi się że Staniu bardziej chodziło o to że świetlówki aktyniki nie mają już znaczenia takiego bo to co mają zrobić robią niebieskie i wsadzanie ich więcej jak i Pure powoduje że masz "ładniejsze" kolory ale zacząc trzeba od tego że najpierw muszą mieć jasno - znaczy dzień a potem wsadzać dodatki

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie.

Tweety,

nie myl niebieskiej z aktynika.

Chcesz miec fajne akwarium - testuj sam i to co tydzien. W sklepach moga miec kiepskie testy. "PO4 =0" ? "pH = 7" ? Czym oni mierzyli ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał testy red sea.

Zresztą teraz będę robił testy co tydzień zawsze przed podmiana wody. A i ty tak wodę kupuje to będę robił tez testy przez jakiś czas w sklepie, bo i tak tam będę. Wszystko będę zapisywał i porównywał.

Co do światła zamówiłem sobie Jedna rurkę.

Power chrome aquablue plus zobaczę jak świeci. Jak będzie spoko to zrobię taki układ jak proponuje KROCZEK.

dzięki za pomoc


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło to w twoim przypadku mały problem bo i tak nie ma dla kogo świecić,grzybki nie potrzebują go dużo i ryby tez,skup sie na tej skale i cyrkulacji.Jak sie z tym uporasz to sobie w miedzy czasie kombinuj ze światłem,może jakies ledy z kilkoma kanałami dla zabawy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.