Skocz do zawartości
stryniu

Zoa czy to normalne???

Rekomendowane odpowiedzi

witam od dwóch tygodni zoa otwierały się w 50% od niedawna wyglądają tak jak na fotce.Wcześniej cały bok był pięknie zarośnięty i otwierały się na maksa.Teraz jak widać zanika i nadodatek często nanie włazi jeżowiec.Czy on je wyjada i czy jest szansa uratować to co pozostało?

post-23318-0-56009500-1406975902_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta diadema ze zdjęcia Ci ich przypadkiem nie irytuje albo jakiś inny zwierz? Ewentualnie może coś zmieniałeś w bankami albo kod Ci spadł -czasami tak reagują na niedobór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właził,ale gdy już tak wyglądało i odganiam go z tamtąd ostatnio chyba całą noc przesiedział.Mam jeszcze drzewko z ziolonymi zoa które wcześniej było w 90% a teraz jest 40%.Dokładnie czego mam zamało? dodam że dokarmiam KorallFluid i dodaje Liquid Calcium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiadomo o twoim zbiorniku. Ja stawiam na zbyt brudna wodę, wysokie po4. Ale to jak wróżenie z fusów. Wbrew pozorom zoa są bardzo wraźliwe, szczególnie te rzadkie.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dwie szczepki na dzień dobry straciłem... parametry wody były już ok ale po prostu za szybko wylądowały w baniaku- na początku były fajnie pootwierane a po kilku dniach się pozamykały i powoli poobumierały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt w baniaku pływa 9 rybek,jeżowiec,wężowidło,krab,kilkaście małych ślimaków,małża,do niedawna krewetki.Piasek czybko się zamulał i często czyściłem przytym woda robiła się jak mleko,może to jest przyczyna.

parametry mam takie: testy Salifert

NO2-0

NO3-25

PO4-0.5

PH-7.7

KH-7

CA-450

MG-1260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasolenie?

Jaki duży zbiornik?

Piasek trzeba odmulać a nie wzruszać.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 200l zasolenie 1.025 ale nie wiem czy dokładne bo salimetr zwykły.Mam odmulacz ale i tak musze zruszyć piasek a zanim odmulacz zassa to miał zdąży się rozproszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam czegoś takiego i wszystko co złe idzie z wodą.

http://www.akwarystyczny24.pl/ebi-gravel-cleany-m-odmulacz-365cm-211-102121-|-umozliwia-wymiane-wody-w-akwarium-p-5244.html

Zoasy lubią lekkie bagienko i nie sądzę żeby jakość wody im nie służyła.

Co je stresuje i zjada.

Pooglądaj z latarką po zgaszeniu światła.

Może masz pasażera ba gapę który Ci je wyjada.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na Zoa Pox wstrętne choróbsko dotykające zoasków. Poczytaj necie na temat.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie PO4 - u mnie tak było - przy wysokim PO4 (ponad 0,1) zoa nie otwierały się w pełni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyglądałem się i nie widziałem białych plamek,to chyba nie ospa.PO4 mam takie cały czas nawet po podmiance 20% wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 rybek na 200l to calkiem sporo, masz jakies korale sps i jaki odpieniacz bo nie chce mi sie wierzyc w to po4.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PO4 niewykrywalne i zoa wyglądają podobnie. Tzn, otwierają się ale bardzo wyciągają główki. Na razie wiem, że nie jest to wina małego przepływu (na wprost pompy jest to samo), niedoboru jodu (wyrównałem), czy niedoboru światła (10 centymetrów pod powierzchnią jest to samo). Teraz testuję hipotezę barwy światła (miałem cieplejszą jak ostatnio zoa zachowywały się normalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego masz? Ja miałem i zanim się zorientowałem to padło 75% zoa

post-11756-0-32279800-1407112171_thumb.png


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem hexataenię (six line wrasse) jakiś czas temu, chyba powinna się z czymś takim rozprawić jakby było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy tej rybki wiec nic nie powiem. Ale wiem jedno ze robaczek szkód mi narobił. Ja go zauważyłem jak akwa juz spało. Moze ty tez poszukaj.


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieciłem dziś w nocy i jedyne co zaopserwowałem to macki małego niby wężowidło(niewiem jaka jest poprawna nazwa),które siedziało w szczelinach skały między zoa.Są też małe białe rozgwiazdy które zazwyczaj siedzą na szybie.Już niemam cierpliwości,tym bardziej że za całą 8 kg.skałę wraz z twardzielami,miękasami,tymi zoa no i też pasożytami aiptasie które ciążko zwalczyć,zamieniłem za reefmaxa.

Swiatło niebieskie T8 2x40W i białe 1x40W.Czekam na ledy które są gotowe tylko gość ma zrobić sterownik po urlopie.Odpieniacz Aqua Medic Miniflotor.

post-23318-0-43724700-1407147063_thumb.jpg

Edytowane przez stryniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.