Skocz do zawartości
xroksana22

filtr Aquarius 75 RO

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wczoraj przyszedl zamówiony filtr Aquarius 75 RO ten z korpusami, zaczelam go rozkrecac korpusy ani drgną nawet po uzyciu klucza, ale w korpusie z membraną byla wilgoć i widoczne krople wody czy sklep Global Water Sp. z o.o

Daleka 7, 41-253 Czeladź

sprzedał mi używny filtr czy tak ma być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mogłem rozkręcić kolumny dem przy użyciu klucza i kolan - użyłem imadła i klucza.

Co do gotowych filtrów to nie wiem- Jak kupuję membranę , pilnuje by była w szczelnej foli. Jak nie jest ,odmawiam zakupu.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę ze była używana.. raczej sprawdzona czy komplet jest szczelny. Membrana już w korpusie była ?

A komplet z DI (demineralizacją) ?

Edytowane przez oliwer74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze sklep nie ma obowiązku wysłac zafoliowanej membrany abym ją sama założyła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem komplet w innym sklepie. Po dostawie na adres pl I wysylce calego sprzetu (bylo tego troche) do IE po jakims miesiacu zaczalem otwierac paczki...

Filtr byl nowy etc. Di osobno foliowany I wszystkie dodatkowe filtry na wymiane tez. Natomiast w oryginalnym zestawie membrana byla juz w pojemniku I rowniez jak u Ciebie nie byla zapakowana w dodatkowe zabezpieczenie. Sam sie zdziwilem, ale wszystko jest sprawne I nie mialem zadnych zastrzezen, ze dziala.

Dla przykladu dodam, ze wczesniej mialem filtr od h2o z UK I wszystko w zestawie (wliczajac membrane) mialo osobne pakowanie. Mysle ze kazda firma robi po swojemu...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to wiesz. ale membrana bez wilgoci szybko się psuje ( ?2 tyg?) Jak była mokra to jeszcze nie najgorsza sytuacja, sprawdź TDS, czy jest w porządku.

Na zdjęciu w erybce membrana na zdjęciu tego zestawu leży na nim zafoliowana. Może myśleli, że nie umiesz zmontować RO i chcieli klientowi życie ułatwić, ciężko wróżyć.

Może ktoś, kto ma ten zestaw, się wypowie...

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli membrana była w środku korpusu to już wg mnie mały błąd dystrybutora/producenta tego zestawu. Nawet jeśli była wilgotna w korpusie to producent zestawu nie wie kiedy filtr będzie zalany.

Twój zestaw już jest podłączony do wody ?

Bo w montażu jest mały błąd( wg fotek ze strony Global, tez tak miałem) są najpierw filtry mechaniczne a następnie węglowy. A powinien być węglowy miedzy mechanicznymi.

Z tego co widziałem na membranie i czytałem, odkładaja sie drobinki węgla i zmniejszają wydajność jak i skracają żywotność membrany.

Edytowane przez oliwer74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek o tym był, robią tak z tego powodu, że filtr węglowy uważają za bezpyłowy czy jakoś tak.

http://nano-reef.pl/...c-wkladow-w-ro/ jest nawet zdjęcie zestawu Aquariusa.

Ja jak każdy niedowiarek płukałem swój filtr węglowy bez membrany, przed podłączeniem całości.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tym sklepie i wszystko było zmontowane i gotowe do użycia, jeśli była woda to tylko dlatego jak już ktoś napisła cały zestaw był testowany pod względem szczelności. Podobnie się ma z zakupem pralek i zmywarek są testowane przed wysyłką z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zestawem wydaje sie byc wszystko ok po przeplukaniu wkladow przez 20 minut na TDS wynik in: 1-7 out 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.