Skocz do zawartości
rafik350

Pompa do Reef Octopus 2000 internal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje tanszego zamiennika do odpieniacza Reef Octopus 2000 internal - w zestawie miałem pompe bubble blaster HY-2000S

Czy ktoś może wie jaka pompa może pasować?

Z góry dzięki za pilne info

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie pompie stało ?

Kilka razy siadła, rozkręcałem czyściłem i było git

W zeszły czwartek nic nie pomogło rozkręcenie i czyszczenie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudny raczej nie jest, spuchniety raczej też nie

Siedzi u mnie dwa lata z małym haczykiem

Może oddam jakiemus fachowcomi, znasz kogoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na próbę zapiąłem do swojego ro ps 2000 int pompę red dragon mini bubble king 800 i powiem że wymiata. Z tego co wiem to RO trochę przewymiarował pompę akurat w tym egzemplarzu przez co trzeba go płytko zanurzać bo ciężko z suchą pianą.

Możesz spróbować coś słabszego chociaż pompy BubbleBlaster nie są tak drogie jak np RD. Może sprawdź jakąś Aqua Nove z igiełką. myślę że powinna dać radę.

A pompa w ogóle próbuje wystartować czy kompletnie nic się nie dzieje? Pobiera prąd po wpięciu do gniazdka? Sprawdź dobrze tylne łożysko wirnika, czytałem na reef central że jak się zeskosuje to pompa świruje. I warto na pewno dobrze przeczyścic. Ja kupiłem używany skimmer chyba nigdy nie czyszczony bo jak wyjąłem wirnik to za tą plastikową klapką ,od strony silnika rosła 4 cm rurówka :D


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam efekty rozkręcania ?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.