Skocz do zawartości
MMirekJ

Co to sa "zwierz" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj, jak zajrzalem do akwa to na szybach spostrzeglem z 5 takich "zyjatek" !

Czy to jest jakis Slimak czy co, pozyteczny czy wychwytac i wywalic ?

~AlMastar chyba nie Masz Mi za zle ze zapozyczylem Twoja fotke ? :)

http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&pic=3376

:):con:blush


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jakaś strzykwa, jeśli tak to zdania są na ten temat podzielone .... no ale niech się wypowiedzą też bardziej doświadczeni


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nie jest jakiś nagoskrzelny, u mnie podobne "wtrąbiły" sinularie od środka...

pozdrawiam

Tomek

PS: jak sam tego nie wprowadziłeś do zbiornika i nie jesteś pewien co to jest to ja bym nie ryzykował


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to pióro morskie?

Rośnie w dnie i wygląda całkiem podobnie.

W Aquaqescie w Łodzi mieli po chyba 40pln/sztuka.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to podejrzanie wyglada na slimaka nagoskrzelnego ktory wpitala miekkasy. ja mialem takiego na litophytonie - przez te farfocle na grzbiecie byl praktycznie nie do zauwazenia. zauwazylem dziada dopiero kiedy mi lodyge prawie zezarl na 5 strzykw czy pior na raz nie masz co liczyc :) tyle szczescia to tylko Barty ma :).


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to slimak wcina sinularie i chyba inne mięksy w necie znajdziesz go jako synularia slug czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli slimak ma na ciele wypustki podobne do polipow jakiegos korala to istnieje b. duze prawdopodobienstwo ze sie tym koralem zywi :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka takich:

982-ślimak.jpg

Twoje są trochę podobne. Moje niestety padły chyba z głodu - nigdy nie widziałem ich na koralach. Bardzo ładne zwierzę. Wolałbym mieć takiego ślimaka niż np.sinularię czy cladiellę, która w pewnym momencie staje się w akwarium chwastem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same chwasty zjadły mi sinularię! Też ich miałem z 5 szt. Zobaczyłem je dopiero jak zacząłem oglądać korala co z nim się dzieje, że zanika?! I odkrycie mnie zwaliło z nóg! W środku siedziały!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bratbo: u mnie było tak samo: z dnia na dzień wyszedł jeden ze środka sinularii a w środku były ich tabuny. szkoda sinularii, ładna była. co ciekawe nic po niej nie było widać, że coś jej dolega. te łobuzy to skryci zabójcy

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A Ja wlasnie sie zastanawialem co sie stalo mojej Clavullari,przed kilkoma tygodnaimi fajna,bujna i na calej skalce rozlozona,a dzisiaj zostala juz tylko taka marna garstka,a przerzedzona ze ..:):):)

A jak sie tak dobrze przyjrzalem przez chwile to spostrzeglem, ze na tym pozostalym kawalku Clavullari siedza sobie te "slimaki" i chyba objadaja sie ,ze hej :/

Narazie nie zauwazylem zadnych innych negatywnych objawow w akwa,inne kolarowce OK, narazie !!!

Co robic?Chwytac te stworki i do klozetu czy co?

A moze istnieje jakis ich naturalny pogromca?

Pozdrawiam.

:con:con:con:(:)


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I co Mam z nimi robic?

Dzisiaj znowu "Je" widzialem :):(:)

:con


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co wywalić jak masz sumpt to do niego jak nie to oddaj za darmo.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kto dobrowolnie taka plage sobie na łeb przyjmie ? Adrianek juz sie tu nie pokazuje ....


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

tylko kto dobrowolnie taka plage sobie na łeb przyjmie ? Adrianek juz sie tu nie pokazuje ....

ponoć juz olewa se akwa...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie sie konczy"zarlo" "tym"slimakom i wlasnie sie Zastanawiam na co teraz sie przerzuca ? :) SarCo, Xenia, Cladiela, Grzybki , a moze zgina z glodu ? :yes:yes:yes

A moze Ktos chce "resztke Clavularii, doslownie resztke na skalce, gdzie jeszcze aktualnie sie goszcza slimaki " ?

:con


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - to dziadostwo wpieprza sinularie !

Moja była ładna przez 3 miechy i nagle zniknąła w ciągu dwóch dni... To badziewie na 101% przywędrowało w sinularii z Botii (Jałoś miał dokładnie to samo).

O ja głupi !!! Mialem to w ręku i wrzuciłem spowrotem do głównego tanku... Takie ładne, różowe.. myślałem ze to strzępy sinularii i że jeszcze odżyje... F%$k !


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.