Skocz do zawartości
lisek_92

Nowy filtr RO Di a tds nie wskazuje 0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

wczoraj zamontowałem nowy filtr http://filtrwody.pl/...ERALIZATOR-/122

zmierzyłem tds i za membraną wskazuje 60 natomiast po żywicy 2-3.

membrana jest dobrze zamontowana, uszczelka dobrze się ułożyła. Czy jak bym dołożył jeszcze jeden wkład z żywicą to by pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak do wymiany jak wczoraj podłączyłem i wszystko nowe było.

kranówka pokazuje 350 na tds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem wszystko czyli prefiltry membranę i żywice a tds na końcu pokazywał 1-3. Okazało się ze jest nie skalibrowany

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tds kupiłem w tydzień temu, spróbuję od kumpla pożyczyć miernik i sprawdzić jego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak do wymiany jak wczoraj podłączyłem i wszystko nowe było.

kranówka pokazuje 350 na tds

Jak długo woda szła przez filtry, bo jak nowy filtr to nawet z godzinę trzeba czekać, aż TDS dojdzie do 000?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw - kalibracja miernika ale z tym bym poczekał... masz za duże wskazanie przed żywicą i tutaj moje pytania:

1. Wypoczyłeś wcześniej węgiel??

2. zanim podpiąłeś membranę osmotyczną to czy puściełeś w kanał wodę tak przez około 30 minut aby wkłady przepłukać?

3. zawsze jak zaczniesz puszczać wodę przez filtry to musisz poczekac kilka litrów i je wlać ale nie do akwarium :)

I nic Ci nie da dodatkowe DI bo zostanie zapchane przez wodę na nią idąca - bardziej pożyteczną rzeczą byłoby mieć dwa wkłady do filtracji mechanicznej - np.: jeden przed węglęm taki 5 mikronowy, potem węgiel a potem 1 mikronowy potem osmoza i dopiero DI


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak płukałem bez membrany ok 20min trochę syfu poleciało ,później podłączyłem membranę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak płukałem bez membrany ok 20min trochę syfu poleciało ,później podłączyłem membranę

to tylko wg mnie, tylko dwie stałe mechaniczne dadzą radę tak jak pisałem i co miesiąc/dwa zmieniać pierwszą mechaniczną w zależności od jakości wody i będzie dobrze


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą wyciągnąłem membranę i włożyłem jeszcze raz, efekt:

woda po ro: 025

po di cały czas: 002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kroczek dobrze pisze,że powinieneś założyć drugi prefiltr mechaniczny po węglu a przed membraną ponieważ daje to o wiele lepsze parametry wody wchodzącej na membranę a co za tym idzie ma ona mniej do roboty,oraz znacznie wydłuża jej żywotność bo nawet po wypłukanym węglu może się zdarzyć,że będzie syfił dalej a to właśnie ma ten dodatkowy wkład wyłapać aby na membranę nie poszło nic większego jak 1mikron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą wyciągnąłem membranę i włożyłem jeszcze raz, efekt:

woda po ro: 025

po di cały czas: 002

to może i być coś nie tak z kalibracją ale tu rada zanim to zrobisz sam:

1. potrzebny będzie laboratoryjny termometr z zakresu 22 - 27 - zakładam że nie masz innej temp u siebie

2. wlewamy do menzurki płyn do próby - czekamu ok 30 minut zakładając że i tak był już w tym pomiesszczeniu

3. mierzemy temp

4. umieszczamy miernik TDS i zgodnie z załączoną tabelką ustawiamy miernik na ZERO - pamiętaj 0,1 celcjusza to zmiana wartości TDS załączonego płynu ponieważ on jest dla temp 25 a każda zmiania w dół czy w górę zmienia wartość ustawienia

p.s.

nie wierzę że masz aż tak złą wodę więce uważam że to wina filtrów przed DI - tam woda musi być w miarę czysta bo żywica też nie pochłonie wszystkiego


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.