Skocz do zawartości
akwarystka

Zoa Pox Pomocy!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra :( Jestem załamana z dnia na dzień zaatakowało w naszym zbiorniku zoa pox czego nigdy wcześniej u nas nie było. Zaraziły się praktycznie wszyskie zoasy w zastraszająco szybkim tempie. Poczytałam o tej zarazie zarówno na naszym forum jak i zagranicznej stronce dotyczącej zoa i innych forach. Na razie wszystkie skałki zarażone jeśli tylko były możliwe do wyjęcia zostały pierwszy raz wykąpane w kranówce i sporym stężeniu płynu lugola. Moje pytanie brzmi jak odkazić cały system z tego patogenu aby w przyszłości inne zoa tego nie złapały ani ponownie te odkażone. Czy pomoże zastosowanie ozonu? Czy lepiej zastosować kwarantanne wszystkich zoa w osobnym małym akwarium? Co z tymi co jeszcze są zdrowe ale narażone na zakażenie, boję się je kąpać zapobiegawczo bo to są akurat ozdoby całej kolekcji a nie wiemy jak metody walki podziałają na zoasy, może im zrobić osobną kwarantanne?.Bardzo proszę o pomoc bo mam sporą kolekcję zoa i to jest cios w samo serce a to moje ukochane cukierki :( Z góry dziękuję za wszelką pomoc i rady.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Justyna,

spróbuj przetłumaczyć na bingu :

http://nanoriffe.de/...źrchte-zoa-pox/

Jest tam o kąpieli w jodzie i kwarantannie z H2O2, może też trochę temperaturę w górę ...

Powodzenia !

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furan-2 ,ale gdzie to kupic w Polsce nie mam pojecia.

Najlepiej udaj sie do weterynarza,moze bedzie mial odpowiednik tego leku.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to zastosować i gdzie to można dostać ten Bactocaps-F Zoolek? W zwykłym zoologicznym?

Ciekawa ta strona co Andretti podał niestety translatory tak kaleczą że rozumiem piąte przez dziesiąte a sama niestety znam tylko podstawy, niestety nigdy nie byłam zwolenniczką tego języka. Może ktoś mógłby mi streścić w paru słowach jak zastosować to H2O2 w moim przypadku.

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak na tych stronkach już byłam i czytałam. Na jednym z tematów znalazłal zastępstwo dla Furan-2. To Ichtiofuran Plus firmy Zoolek. Tylko teraz muszę go gdzieś dostać.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ichtiofuranu już nie kupisz, teraz to sie nazywa jak kolega wyżej wspomniał bactocaps-f firmy zoolek, a do kupienia w każdym większym zoologicznym


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie obdzwonilam wszystkie znane zoologiki i nigdzie nie mają tego na stanie:(


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj u źródła: http://www.zoolek.pl/


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok relacjonuje postępy... Obecnie po pierwszej rannej kąpieli o 9 rano w kranówce z jodem nie jest źle, zoaski zaczynają się powoli otwierać-jedne mniej inne więcej, jutro planuję kolejną kąpiel. Co sądzicie o zastosowaniu gentamecyny, która działa również bakteriobójczo jeśli chodzi o kąpiel? Stosowano ją nie raz w akwarach słodkowodnych przy rybich chorobach bakteryjnych? A druga rzecz czego użyc do odkażenia wody w całym zbiorniku? Lampa UV czy ozonator?

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.