Skocz do zawartości
Tomasz Kuliński

Zetlight NANO 1702

Rekomendowane odpowiedzi

witam. To chyba nowa lampa, brak opinii na jej temat. Również jestem zainteresowany w/w lampą,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lampa spoko, ładnie świeci, choć włączałem ja na sucho do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Jestem średnio zadowolonym posiadaczem tej lampki ;) Zależy co chcesz trzymać i jaki planujesz cykl oświetlenia.

Wieczorkiem prześledzę wątek "Nano Tomka" :) Jeżeli planujesz używać tej lampki zgodnie z pierwszym postem to czeka Cię ręczne zmienianie natężenia. Nie polecam, po jakimś czasie robi się nużące. Chętnie zrobiłbym sobie taką diy :)

Plusy:

- ogólnie mówiąc ładnie świeci

- dużo możliwości ustawień natężenia barw (biały/niebieski)

- ostatnie ustawienie "ręczne" jest zapamiętane po wyłączeniu (można podpiąć timer)

Minusy:

- średnio dokładne wykonanie (szpary między elementami, nie da się wypoziomować i jest przekrzywiona w lekko w dół)

- brak możliwości podpięcia bardziej zaawansowanego sterowania

- jak dla mnie mało niebieskiego światła w stosunku do białego (kwestia gustu, ustawienie na full)

- "pilot" ma zasięg 30cm i nie zawsze łapie :) ręce mi opadły

- kabel zasilający nie ma mocowania do obudowy i dynda przy lampie (łatwo go zamoczyć)

Niby producent poleca do kostki x35 ale nie da się równomiernie oświetlić akwarium.

Śpieszyło mi się z zakupem i dałem sobie makaron na uszy nawinąć. W tej cenie drugi raz bym się nie skusił. No i 11 wat to jednak trochę mało.

Edytowane przez adiC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wielkie sorki pomyliłem lampy, posiadam Zeilght 1201, wszystkie opisy wyżej dotyczą własnie tej lampy. Sorki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

11W? Ja tam się nie znam, ale do 40x40x40 mam dwa Aquaele, które mają 24W i jestem pełen obaw czy to wystarczy. Na razie zbiorniczek sobie dojrzewa na spokojnie, więc nie panikuję bo i tam mało świecę, ale ... na 11W bym się nie porwał. Nawet bym nie podchodził do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11W? Ja tam się nie znam, ale do 40x40x40 mam dwa Aquaele, które mają 24W i jestem pełen obaw czy to wystarczy. Na razie zbiorniczek sobie dojrzewa na spokojnie, więc nie panikuję bo i tam mało świecę, ale ... na 11W bym się nie porwał. Nawet bym nie podchodził do tego tematu.

Aquaele to świetlówki t5 tu mowa jest o diodach LED a to znacząca różnica

W Trzmielu mają zamontowane w akwarium 42l i bardzo dobrze sobie chwalą tą lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aquaele to świetlówki t5 tu mowa jest o diodach LED a to znacząca różnica

Ja mam Aquaele ledowe. 24W na Ledach. 4x6W LED dokładnie. (2xmarine +2xActinic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy sterownik Zetlight ZN1004 obsługuje lampę Zetlight NANO 1702 ?

A pofatygowałeś się kiedyś i patrzyłeś kiedykolwiek przed zakupem na coś takiego jak strona producenta? ... nawet na allegro jest info jakiej serii lamp dotyczy sterownik ;) Minimum wysiłku, naprawdę ;) A odpowiadając na pytanie - Zetlight 1702 ma wbudowany sterownik i nic do niego nie podłączysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.