Skocz do zawartości
kanio10

Pierwszą solanki czas zacząć :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie starych jak i nowych forumowiczów :-) Mam na imię Łukasz i od dzisiaj zaczynam w praktyce swoją przygodę z akwarystyką morską ;-)

Na początek wybrałem sobie kostkę gotowej rafy a mianowicie Aquael Nano Reef 30l. Sprzęt w środku standardowy czyli:

1.Zbiornik 30 x 30 x 35 cm

2.Oświetlenie Duo - 2 x 11W

3.Filtr zewnętrzny kaskadowy Versamax

4. Pompa cyrkulacja Hydor Koralia 900 (w trakcie transportu)

5. Grzałka 25w Aquael (zamowiona)

6. Żywy piasek Nature's Ocean Bio-Activ Live Samoa Pink 4,54kg

7. Żywa skała około 4kg

8. Sól Aquarium Systems Instant Ocean

9. Termometr

10. GroTech Areometr

To tyle ze sprzętu. Co do obsady nie mam jeszcze pojęcia co będzie w środku na pewno kilka ładnych korali oraz 2-3 małe rybki + oczywiście ekipa czyszcząca :-)

Zbiornik miał być zalany dzisiaj w południe ale wystąpił problem ze skala którą zamiawialem od forumowicza drogą PP (temat opisany w identyfikacji). Czekam teraz na skalę aż troszkę nasączy się solanką, układanie skały i zalewam wodą która mam już przygotowana :-) zdjęcia będą wieczorkiem :-)

Wszelkie pomocne uwagi mile widziane no i kibicować bo w kupie siła ;-)

Edytowane przez kanio10 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chętnie będę obserwował temat. Ja wystartowałem na początku sierpnia.

Powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Obawiam sie ze 30L na "2-3 małe rybki" to bedzie za mało

Poczytaj to

i to

Pozdrawiam

Mimo wszystko spróbuję przynajmniej z dwiema rybkami :-) widziałem na żywo jak i na tym forum nie jeden zbiornik z podobną ilością który tętnił życiem nie przez miesiąc ale rok czy dwa.

free2b - widziałem Twój temat - kibicuje od początku :-)

Edytowane przez kanio10 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy ryby w 30l ? Jedynie z tej strony http://www.dhgate.com/product/robo-fish-aquatic-toy-pet-fish-robot-battery/162236921.html

Ja mam trzy w 200 l

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

błazen, salarias fasciatus + krabik Calcinus tibicin jaka krewetka i starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salarias fasciatus w tak małym akwarium zdechnie z głodu, odradzam. Błazenki jak najbardziej one i tak mało pływają po akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

salarias fasciatus w tak małym akwarium zdechnie z głodu, odradzam.

jak nie będziesz karmił - to zdechnie

mój "mordziaty" jak wrzucam mrożonki czy płatki to jest pierwszy w kolejce

możesz zostawić tylko daj jaką cyrkulacje (jak nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego źle? Od samego początku nie mogę Cię kolego zrozumieć. Było mnóstwo tematów na tym forum z takim litrzem i z taką obsadą i z powodzeniem dają radę i tętniące zyciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia salarias fasciatus lubi mieć humorki. Moja początkowo żywiła się tylko i wyłącznie tym co urosło na skałach lub szybach. Później jak już prawie przymierała głodem i mocno wychudła, nagle przerzuciła się na mrożonki, i było dokładnie tak jak piszesz silvia. Dodam, że zawsze podtykałem jej spiruline/tabletki glonowe - nie była zainteresowana. W pewnym momencie z mrożonek przerzuciła się na piasek, dosłownie. Przez kolejne tygodnie nie widziałem, żeby jadła co innego jak piasek. Później znowu były mrożonki, a teraz już od kilku miesięcy jedyne co je i na co czeka to tabletki glonowe ze spiruliną. Za tą rybką nigdy nie trafisz. Poza tym Salarias uwielbia zabawy i potrzebuje do tego sporo miejsca inaczej jest w stanie zamęczyć niektóre koralowce (np. u mnie co jakiś czas atakuje Turbinarię, lub Fungię - tę ostatnią bije ogonem, a tą pierszą obgryza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanio mi tez pisali, ze sie nie da, ze zle podchodze do tego a nawet ktos napisal, ze nie jestem akwarysta, bo trzymalem dwa blazenki w 30l.

Mialem je z pol roku nie wygladaly na nieszczesliwe, chore itp.

Sprzedale je tylko dlatego, ze mi sie po prostu znudzily.

Teraz mam garbika a beda dwa.

Mam tez spsy i lpsy, gdzie pisano mi, ze padna szybko.

Niektore mam juz rok z przyrostami. Chce jeszcze zaznaczyc, ze nawet od tych prawoe dwoch lat nie mierze zadnych parametrow - nawet zasolenia!!! (Oj sorki mierze kh za pomoca testu zooleka czasami).

Reguralnie podmieniam wode i jakos sie kreci.

Wiec spokojnie powoli i dobrze bedzie.

Ja uwazam, ze dwa blazny w takiej kostce dadza rade. Moje to i tak plywaly caly dzien w rhodactisie;), tylko na jedzenie ruszaly sie po akwarium.

Powodzonka


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mast w sumie to opieram się tylko na obserwacji mojego osobnika - nie rozrabia (nie podgryza korali) , glony traktuje jako sałatkę po posiłku a przepada za ... solowcem

jedynym "minusem" jest to że przekopuje i przemeblowuje "swój ulubiony zakątek" :) jak położę tam np. muszlę czy kawałek skałki to poleży .. ze 3 min i już ją gdzieś wynosi :p - to nasza ulubiona zabawa

Ja uwazam, ze dwa blazny w takiej kostce dadza rade. Moje to i tak plywaly caly dzien w rhodactisie;), tylko na jedzenie ruszaly sie po akwarium.

Powodzonka

bo dadzą - byle nie naładować za dużo skały - moje dwa siedzą cały czas w ukwiałach - jak ruszą na 20cm po żarcie - to jest święto

oczywiście moje siedzą w 60l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też w 30l. Miałem 2 blazny, krewetke,kraba i 2 ślimaki i wszystko było ok. Rybki cały czas siedziały w ukwiale, wszystko mi pięknie rosło, parametry były ok. Polecam do kaskady siporax i będzie git, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze ze są tez i tacy ludzie na forum który widzą w tym sens :-) w takim razie jutro zalewa baniak i czekam na dojrzewanie :-) oczywiście będzie też fotodokunentacja ;-)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Aaa i właśnie co polecacie jeszcze do kaskady? Bo siporax to już wiem do jednego koszyka a drugi?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie zastanawiałem się nad tym odpieniaczem i nie wiem... wiele osób pisze ze wkłada do kaskady siporax jeszcze jakieś filtrację do drugiego koszyka i na tym plus oczywiście podmiany śmiało wystarcza jak na ten litraz

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze ze są tez i tacy ludzie na forum który widzą w tym sens :-) w takim razie jutro zalewa baniak i czekam na dojrzewanie :-) oczywiście będzie też fotodokunentacja ;-)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Aaa i właśnie co polecacie jeszcze do kaskady? Bo siporax to już wiem do jednego koszyka a drugi?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Do drugiego mozesz dac phosguard i purigen i grzałka tez wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węgiel i rowa phos lub ten z AF i reszta miejsca to siporaks

a co do obsady to moim zdaniem uważaj żebyś się nie nie przejechał z ta ilością bo możesz sobie tym baniak załatwić ;/

ale życzę powodzenia :)

do takej kosteczki to 3 rybki ale pokroju trimma cana lub gobiodon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.