Skocz do zawartości
Simon

Co sadzicie o odpieniaczu Dymax LS40????

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie czekam sobie na odpieniacz Dymax :) : http://www.adec.com.sg/products/marine/SawtoothBlade.html . Widzial ktos kiedys toto na oczy i jak to pracuje? Zamowilem model LS40 do 1000l , do mojej 350ki+60 sump i powinien byc chyba wystarczajacy (w planach za okolo 1,5 roku +/- 800l)


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile cos takiego kosztuje gdzie go kupujesz???? czy odpieniacz jest zpompa??


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wlasnie przyjechal, ale go nie testuje bo reszta przesylki uszkodzona - pobite swietlowki w obu lampach T5 a po reklacmacjach ze tyle czekam (3 tygodnie po platnosci) na 2 czesc przesylki (lampa hqi + odpieniacz) przyslali mi uzywana lampe hqi zamiast nowej i jeszcze sie burza ze musieli po nia na ekspozycje jechac a zamiast 8 pobitych swietlowek dostalem 6 i mam sie ugryzc - nie czytaja moich emiali. Na dodatek nikt sie nie spytal czy chce uzywana lampe hqi, czy wole czekac jeszcze z 3 tygodnie tylko wzieli i wyslali stara!

Odpieniacz mozna dorwac na ebayu angielskim i niemieckim, wysylaja w sumie na cala europe ale przesylka troche kosztuje (jakies 80zl z ubezpieczeniem) za to jak bierzesz pare rzeczy to zazwyczaj wysylaja w 1 paczce w tej samej cenie. Czasem w 2 (jak teraz) i placisz x 2.

Pompa jest dolaczona - 2500L marki Dymax troche sobie zre bo na boxie ma az 50W. Konstrukcja wyglada dosc solidnie, jest tylko mozliwosc regulacji wyplywu wody z odpieniacza. Nie ma zadnej instrukcji nawet 1 strony tylko na pudle pare suchych informacji.

W sumie wylicytowalem go za niecale 200zl + przesylka. Maja opcje 'kup teraz' za okolo 550zl. Widze ze odzewu na posta nie ma, wiec bede 1 testerem. Moge niestety go tylko do Prizma porownac. Choc jak zmienilem baniak z jakis 40l na 350 to prizm zaczal szalec i bardzo ladnie sie pienic, az jestem w szoku. Wczesniej to myslalem ze to straszny badziew teraz pozbyl sie przydomka straszny :)


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jest igla on ma zwezke venturiego zamontowana jaka wydajnosc tej pompy simon


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiwalski

Simon :

Pompa jest dolaczona - 2500L marki Dymax troche sobie zre bo na boxie ma az 50W.

IMO zamiast zwezki podlaczylbym ta pompe tak jak pod igle. bedzie wiecej piany. Chociaz zwezka tez moze sie sprawdzic. Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie ze to cos w stylu Beasta. Dziwilo mnie 1, ze sa w 6 rozmiarach a z tego co wiem to Beasty sa 2? Nie jestem specem ale te odpieniacze maja 2 serie - jedna ze zwezka : http://www.adec.com.sg/products/marine/Venturiskimmer.html a druga taka jaka kupilem (wlasnie z czym ? to chyba ma byc igla): http://www.adec.com.sg/products/marine/SawtoothBlade.html

Dodam tylko ze odpalilem, troche glosno chodzi, ale glowno halasu jest gdzie powietrze zasysa (kupie dluzszy przewod). Z piana to trudno na razie powiedziec bo jak znam zycie to paaaru godzin potrzebuje na rozkrecenie sie, babelkow raczej jest troche, moze nie tyle co w prizmie(nawet niezle to to pieni ale na odcinku 10cm?), za to o wiele dluzej sie unosza (odpieniacz ma 60cm wysokosci a wlot od

pompy jest praktycznie u samej podstawy). Jeden problem - strasznie pluje babelkami do wody ale to tez powinno sie troche uspokoic z czasem -na razie dalem gabke troche pomoglo ale nie zniwelowalo.

nowy_zarażony Jaka pompe z igla bys polecil pod model o wymiarach : Ø 120mm, H 600mm , Max.Cap.1000L? Najlepiej cicha i tania, z tym tania to nie do przesady :). Pompe ktora mam do odpieniacza wykorzystalbym jako zwrotna z sumpa i po sprawie :)

Dzieki


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalista w tej dziedzinie. Wywalilbym zwezke i podlaczyl or 2500 z igla. To jest pompa, ktorej uzywa bardzo wiele osob. Or-y podobno sa glosne. Najlepiej gdyby wypowiedzial sie ktos kto ich uzywa przy odpienku.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim flotorze OR 2500 jest glosna przez zasysyanie powietrza ale podpiolem na koncu zamiast oryginalnego regulatora powietrza strzykawke z wata w srodku i znacznie sie wyciszyla. Co do wydajnosci to mam mleko w komorze odpieniacza.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Simon

Konstrukcja podobna do Beasta i problemy jak z Beastem widze :) Na glosnie zasysanie powietrza jest rada - specjalny wyciszacz lub po prostu strzykawka z wetknieta w nia gabka/wata. Gorzej jest z babelkami z odpieniacza. Po kilkunastu godzinach pracy sytuacja sie stabilizuje i jest ich o wiele mniej, ale nigdy nie ma tak zeby zadnego nie bylo. Przynajmniej ja tak w Beascie mialem. Rozwiazanie to jakis rodzaj bublestopa.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te odpieniacze dalej sprzedają. Sa jakies szczególne wyniki bo jestem zainteresowany z uwagi na rozsądna cenę??


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.