Skocz do zawartości
marking

Jak z przeniesieniem 30 litrów do 54 litry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po powrocie z Grecji wzięło mnie na akwarium morskie, do tej pory niektórzy powinni mnie kojarzyć z serwisu internetowego Akwarystyk, czy też jako hodowcę Malawi (dawniej 375 litrów Malawka).

Słona przygoda rozpoczęła się od kupna Aquael 30 litrów kostki nano, która działała od 3 lat, zakupiona wraz z życiem, w tym są 2 amphipriony dorosłe, które już 2 razy miały ikrę.

Według mnie lepiej byłoby trochę zwiększyć im to co mają, więc teraz pytanie, czy jeśli przełożę kaskądę i grzałkę, a do tego oświetlenia 2X11W dołożę drugie takie samo (już zakupione) z drugiej strony większego akwarium, aby pokrywało praktycznie jego całość (mowa o tym akwarium 54 litry jeśli dobrze pamiętam), wymiary dokładne podam po powrocie do domu, lub jutro rano, to wszystko będzie funkcjonowało nadal prawidłowo? Jako załącznik dodam foto zakupionego przeze mnie solnego zestawu.

W Malawi czy innym słodkowodnym sam bym sobie poradził i chętnie pomogę innym jakby mieli pytania, w solnym akurat jestem laikiem.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź

Mariusz Król marking

post-23960-0-57188400-1408361166_thumb.jpg


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz śmialo robic przekladke.

ps:jak byś potrzebował trochę zywej skaly to wal na priv,mam troche na zbyciu,samej skaly jak i z miekasami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, że najpierw zalać nowe akwa świeżą solanką? a następnie niech pare dni sobie dojrzeje ze skałą np i nowym piachem? :) a dopiero przekładka całkowita? :)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz czy czasem nie byliśmy sąsiadami ;-) ?

Mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrób swiezej solanki w wiaderku,potem zrob przekladke i uzupelnij akwarium świeżą solanką.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jak już robisz przekładkę to dla błaznów daj chociaż 100 litrów.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jak już robisz przekładkę to dla błaznów daj chociaż 100 litrów.

Popieram.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja tez mialem kiedys ten zestaw i za soba przesiadke na wieksze. Ja wszystkie zwierzeta wraz ze skala przenioslem na chwile do wiadra z solanka zlana ze starego akwarium. Potem przeplukalem piach solanka z tego syfu co sie w nim znajdowal i fru do wiekszego akwarium. Na koncu jak uzeplnilem nowy zbiornik przygotowana solanka i czekalem az grzalka zrobi swoje. Jak sie woda ustala to wszystkie zwierzeta razem ze skala wrzucam do nowego akwa ... no i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :). Jesli Karol W. to chyba tak ;).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, zgadza się, ;-) widzę, że i ciebie wzięło na morskie, fajnie. Ja też proponuję, żebyś rozważył większe, osobiście jestem zwolennikiem kostek.

Mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wieksze na razie brak miejsca choc sam wiesz ze u mnie z chwili na chwile potrafi stanąć kilka i calkiem sporych ;)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Najważniejsza w akwarium morskim jest żywa skała lub inny materiał, na którym żyją bakterie. Reszta w tym woda, korale i ryby to dodatek. Najważniejsze jest zatem to czego nie widać.

Piach możesz moim zdaniem wywalić. Ja u siebie wywaliłem cały piasek bo tylko syf się w nim gromadził. Moim zdaniem jedyny zastosowaniem dla piasku jest DSB z tym że trudno utrzymać stabilne DSB...

Sprawa wygląda dokładnie tak samo jak w akwariach słodkowodnych z tym że tu dbasz o skałę lub ceramikę, na której żyją bakterie a w słodkim akwarium dbało się o podłoże i gąbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki :)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem identyczna przesiadkę w kolejności

- przelanie 2/3 wody

- przełożenie skały

- przelanie reszty wody (prawie)

- przełożenie piachu

- dolanie świeżej solanki

W zasadzie bez żadnych problemów, tylko piasek słabo wypłukałem i zrobiło się lekko mętnie.

Piasku nie wyrzucaj (w końcu to żywy piasek) tylko go dobrze wypłucz w słonej wodzie tak długo aż będzie klarowna.

Jak ci szkoda soli morskiej to możesz użyć kuchennej w podobnym stężeniu.

Skały dołożyłem po ok 4 tygodniach, z działającego zbiornika więc też się obyło bez niespodzianek.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do soli pójdę do zoologicznego i kupię chyba po prostu solankę gotową, to chyba niewielki wydatek, tym bardziej że potrzebował będę około 40 litrów, te 14 dam z działającego zbiornika.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.