Skocz do zawartości
Grzesj

oferta kupna akwarium 650l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

mam oferte kupna akwarium 670l (prostakatne zz scietym bokiem) wraz z szafka i sprzetem:

- Aqua Medic Mv Controller + sonda AB-200.05

-Aqua Medic pompa dozujaca SP3000

-Aqua Medic Light Computer

-Tunze 7240.25 Driver

-Aqua Medic reactor Kr1000

-Aqua Medic nl300

-Tunze 3130 Odpieniacz bialek

-2 xTunze pompa cyrkulacyjna

-Tuinze single Controller 7091

-2 x Aqua Medic Denniballs

-1x eheim pompa 10l/m

-1x eheim pompa 20l/m

-1x Eheim Powerline 200

- Aqualine 10000

-sump 70 Byly wlasciciel chce je sprzedac za 300eur za wszystko. Pytanie czy sie oplaca? jak widac sprzet co niektory to wiekowy mimo iz firmowy. Wszystko funkcjonuje. Wszystko stoi w piwnicy od 5 lat

Drugie pytanie to mieszkam w wyremontowanej kamienicy i nie wiem czy mi strop wytrzyma ?

Co wy na to? Kupowac czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko funkcjonuje. Wszystko stoi w piwnicy od 5 lat

Jedno wyklucza drugie. Decyzję musisz podjąć sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz powiedzieć, że szkło wezmiesz gratis w ramach pomocy opróżniania piwnicy ( spoina sylikonowa już stara, na sucho stoi w piwnicy - warto byloby rozkleić i skleić na nowo)

a za sprzet... to ciezko na sucho określić jego stan techniczny sprawdzić mozesz czy sprzet składowany jest jako wyplukany w czystej wodzie, czy gnije tam posklejany solą

zastanow sie wiec dobrze, czy okazja czy klopot sobie bierzesz na glowe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszukał innego zestawu, ze względu na długość zbiornika który nie był użytkowany, lepiej dopłacić i mieć pewne niż potem płakać nad rozlanym mlekiem.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z tego co widzę to mieszkasz w kamienicy(jak ja zreszta) ale mieszkasz w Niemczech ?

Ja od 10-12lat mieszkam w kamienicy typu stare budownictwo i boje sie postawic cos co ma wiecej jak 400l. Po prostu podloga tego nie wytrzyma u mnie, ale w twoim przypadku udałbym się do sfer wyższych i zapytał o projekty, bo jednak trochę litrow jest. Prawdopodobnie z tego co pamietam to przy scianie nosnej powinno sie stawiac(dobrze mowie ? Bo cos mi sie miesza, jak cos to prosze mnie poprawic)

A co do reszty to nie godom bo poprzednicy ladnie odpowadaja :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jakby wziasc sam sprzet w tej cenie?? nie jest tego sam

sprzet wart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie wziąść tylko wziąć :)

2. jeżeli kupisz to za 300 euro i będziesz chciał sprzedać to nie stracisz [przy założeniu, że wszystko działa]


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestem w kropce :/ chyba zaryzykuje i wezme sam sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te pompy obiegowe i cyrkulacyjne to jakie to modele?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz dokładnych modeli?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena 300 euro jest ceną wstępną to zaproponuj 200 , jeśli nie to poczekaj tydzień jak nikt nie kupi to się ponownie odezwij.Pamiętaj ,że z punktu widzenia handlarza, bo tak się powinieneś przedstawić przy niepewnym sprzęcie nic nie zarobisz, więc tez ryzykujesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem, zobaczylem, i ....nie kupilem. Jak zobaczylem na zywo te akwarium to sie przezegnalem. Akwarium wazy ok 170kg. 4 osoby musza je niesc. Szafka i sump to waga dodatkowa. Jakbym je zamontowal u siebie to tzreba liczyc ok 1 tony na 1.11 m kwadratowym. Belki mam drewniane. Nawet nie bede pytac wynajemcy. Zaoferowalem kupno samego sprzetu za 250€. Sprzet zadbany, w pudelkach. Jedyne na dwoch pompach byly jeszcze naloty od soli na obudowie. Gosc ma przemyslec sprawe i sie odezwac. Teraz musze zainwestowac w max 400l wraz ze stelazem. Zrobie to w PL na zamowienie ze szkla OptiWhite. Narazie jade na swoim 130 XXL cube. :)

post-23218-0-98544400-1408687477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to z własnej praktyki wiem, że po długim przesuszeniu często się zdarzają przebicia na kablach. Rozsycha się wejście kabla do bloku żywicy, lub ulega uszkodzeniu izolacja kabla, która twardnieje w miejscu gdzie kabel miął kontakt ze słoną wodą. W najlepszym wypadku kończy się wybiciem bezpieczników. Miałem tak już na kilku rożnych urządzeniach, które poleżały nieużywane przez dłuższy czas. Kolejny problem jaki może się zdążyć to zniszczenie wirników. Są one niby szczelnie zalane plastikiem ale zdarza się że później na sucho potrafią przyrdzewieć w środku co objawia się napęcznieniem wirnika i jego blokowaniem podczas pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.