Skocz do zawartości
volf

duża ryba do 60L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wyprzedaży drobnicy z mojej 60 tki planuje zasiedlić ją jedną dużą rybą.Sprzedawca w sklepie twierdził że są ''nieruchawe'' gatunki 15/20 cm nadające sie do takiego litrażu, ale nie pamiętał ich nazwy. Proszę o jakieś propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja nie znam takiej ryby. Dla nawet bardzo mało ruchliwego 20 cm zwierza 60tka to zdecydowanie za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze wlasnie na swoja dolewke I za wyjatkiem wezy ogrodowych, to mi nic do glowy nie przychodzi :D

Bez jaj. Wez miare I odmierz te 20cm przykladajac do szkla


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dużego błazna :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś doskonałego!

New-hot-selling-electric-submersible-water-robofish-robot-dolphin-whale-Swimming-toys-for-kids.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledź by pasował ( moze byc w oleju )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego litrażu…. z dużych ryb to bedzie najlepsze zafoliowane zdjecie żarłacza !!

Nie świruj kolego z takimi eksperymentami

Pierwsza rzeczą jaka powinien miec w przykazaniach morszczak to "nie znecaj sie" !!!!

Akwa za male nawet na 2 blazny !!!

"zainwestuj" w ladnie prezentujące sie miekkasy i jak cos wróć do "drobnicy" w liczbie max 3

Są przepiękne i ciekawe malutkie rybki ktore specjalnie trzyma sie w takich malych zbiornikach by latwiej je obserwowac a one czują sie w takim dobrze !!!!


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś temacie był odnośnik do kalkulatora obsady rubnej według niego w moim mogę trzymsć tylko 3 ryby w wielkości do 5 cm ile ryby mają miejsca na rafie a ile u nas pokolce mają terytoria do 20m2 a niektórzy je trzymają w reefmaxach i to nawet prawie dorosłe osobniki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta Świrka wydaje się dość ciekawa,ale ja pisałem o jednym osobniku a one wyglądają na zgraną parkę więc odpada. Jeśli ktoś ma na zbyciu niewielką murenę w niebieskim odcieniu to zapraszam na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze ktos ci wybije z glowy twoj pomysl i wbije jakis racjonalny.

poki co jak widac nic nie skutkuje

W akwarium Gdynskim maja chyba nadwyżke muren bylem ostatnio moze ci dadza

taka 50 cm bedzie spoko , mniejsza w sumie od tych metrowych

…murena w 60l …. rece opadaja

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysuszona na koronę do akwarium będzie jak znalazł :thumbup:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pasek - dobre :)

@volf - zastanów się, to co chcesz zrobić jest delikatnie mówiąc głupie. Nie bądź sadystą i pozwól tym i tak wymęczonym zwierzętom trochę pożyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że duża ryba taka jak napisałeś 20 cm, to tam nie będzie miała się nawet jak obrócić. Akwarium 60 litrów, więc pewnie długość około 60 cm, no to będzie mogła dwa razy machnąć ogonem, żeby przepłynąć z końca na koniec. Zdecydowanie powinieneś wrzucić coś małego ;).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marking oczywiście w celu upewnienia właśnie rozmawiałem ze sklepem i zapewniono mnie że niema najmniejszego problemu z utrzymaniem małego egzemplarza mureny. Postarają się o taką przy najbliższej dostawie. Jeżeli urośnie,co jak mnie zapewniono potrwa dłuższy okres,nie będzie problemu z odsprzedażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w słodkowodnym też można trzymać pielęgnicę pawiooką w akwarium 50 litrów, tylko po 1 ryba szybko rośnie, po 2 ma naprawdę mało miejsca, po 3 to że studenci mieszkają po kilka osób w kawalerce wcale nie oznacza, że jest im w niej tam dobrze ;). Zrobisz jak zechcesz, ale moim zdaniem pomysł nie jest zbyt dobry, życzę powodzenia.

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że sklepy to nie są najlepsi doradcy w taki sprawach. Dla nich to biznes, zależy im na sprzedaży. Owszem odkupią od Ciebie zwierzaka z powrotem, ale za 50% ceny jaką zapłaciłeś i sprzedadzą ponownie drożej komuś innemu. Niestety kondycja samej mureny nie będzie tutaj dla nikogo priorytetem, a szkoda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duza ryba =duza przemiana meterii,a to oznacza ze system filtracyjny w tak małym akwarium może nie wyrobić.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie ogarniam czemu się tak uparłeś jak osioł na wielkie ryby -.-

Wszyscy mówią Ci dobrze a Ty tego nie chcesz przyjąć do wiadomości, cóż życzę powodzenia z tą mureną, jak filtracja nie wyrobi i wszystko padnie to nie pytaj potem na forum co się dzieje.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyd mi za połowe waszych wypowiedzi. Rozumiem że bulwersujące są takie pomysły. Natomiast kolega prosi o pomoc w wyborze, a nie robienie sobie z niego "jaj". Zaproponujcie konkretne gatunki jakie uważacie za słuszne do takiego baniaka. A wybór pozostawcie Autorowi tego postu. Przekżykiwanie nic tu nie da, zrobi co uważa za słuszne.

Pozdrawiam Marcin.


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zasugerowali tylko mniej subtelnie ze... niema takich ryb...

by Lumia 925

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyd mi za połowe waszych wypowiedzi. Rozumiem że bulwersujące są takie pomysły. Natomiast kolega prosi o pomoc w wyborze, a nie robienie sobie z niego "jaj". Zaproponujcie konkretne gatunki jakie uważacie za słuszne do takiego baniaka. A wybór pozostawcie Autorowi tego postu. Przekżykiwanie nic tu nie da, zrobi co uważa za słuszne.

Pozdrawiam Marcin.

To on robi sobie z nas "jaja" z tą rybą 20 cm , a co niekórzy dali się podpóścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest pisane normalnie, że nie ma jak takich większych ryb a odpowiedź to "w sklepie mi powiedzieli, że jednak mogę", dalej piszemy że nie można, ja tam jaj sobie nie robiłem żadnych, dałem tylko porównanie do studentów :). Jak znasz geremek7 jakieś gatunki 15-20 cm do takiego akwa daj przykład sam :), jako przykład zostały podane błazenki, ale kolega pozbył się drobnicy i chce duże ryby :), chętnie bym pomógł co do wyboru gatunku, ale nie znam takiego niestety.....


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuje bo się robi nieprzyjemnie.Zmieniam często ryby bo lubię zmiany,zaczynałem od 2 garbików,potem były 2 babki,potem potem 2 błazny.Obecnie jest 1 błazen dla którego extra założyłem 30L-bo jest śmieszny i zostaje. Postanowiłem dla odmiany spróbować z jedną większą rybą do pustej 60tki. W sklepie poinformowali mnie że nie ma najmniejszego problemu bo są ryby /brak nazwy/ do 15/20 cm,które praktycznie stoją w miejscu i się nadają. Dlatego pytam o nazwę gatunku. Niektóre wypowiedzi tzw.''specjalistów morskich'' tylko mnie bawią więc sobie darujcie. Co do małej mureny,polecono mi ją w sklepie bo cyt.jest chuda i dużo miejsca nie zajmie. A tak poza tematem- niezły burbon wasze zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz duże ryby ? Kup duże akwarium ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają, ja też chcę duże ryby, ale nie porywam się z motyką na słońce, a tak bardzo podoba mi się rekin, który kosztuje raptem 350 złotych..... Nie ma warunków, nie ma dużych ryb, a szkoda....... Volf uwierz mi, że gdyby była taka możliwość sam bym wsadził coś większego, a co do mureny, to dodatkowo raczej łatwo Ci jej utrzymać nie będzie, zwłaszcza w takim akwarium.

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.