Skocz do zawartości
domat

Pompa obiegowa z automatycznym ustawianiem poziomu wody w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

Transoptor refleksyjny jest bardzo mały, i można je blisko siebie ułożyć, co do skoku to będzie nie wielki, ponieważ będzie lawirować poziom w pobliżu środkowego czujnika

tak się zastanawiam, czy elektrycznym ściemniaczem światła można by było regulować wydajnością pompy, sprawdzał to ktoś? ja można to z pompami nie było by problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale ktoś tu kiedyś pisał, że moc pompy zminia się zawężając sinusoidę i samym sciemniaczem nie da sie tego dobrze robić. Ale tak jak pisze, jestem prostym budowlańcem a nie niskoprądowym elektrykiem ;-)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno ryzyko, wielkość komina musi być adekwatna do komory powrotu aby nie wystąpiła możliwość braku wody przy przyspieszaniu pompy.

Sprawa czujników - dublujemy czujniki w dolewkach żeby nie przelało itp a do komina chcemy walną kolejne które mogą zawieść.

Dla mnie, to nadal baaardzo śliski temat.

Royal robi odpieniacze które reagowały na poziom wody w komorze ale tam chyba nie stosuje się czujnika tylko ręcznie się to robi - nie znam do końca tematu może ktoś coś wie - jako ciekawostka i ziarnko w piasku.

(tu mam nadzieje, że moderator nie zarzuci mi nabicia postu :evil: )

tu masz sporo racji, im bardziej skomplikujemy system, tym większe będzie prawdopodobieństwo awarii, co do komina i komory powrotu to tym się nie zajmujemy, ono powinno być dobrane w trakcie projektowania, nie zależnie jaki obieg zastosujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zamiast regulować wydajnością pompy lepiej byłoby zastosować zawór z silnikiem regulowany pływakiem w takim rozwiązaniu objętość wody w górnej części instalacji będzie bardziej stabilna natomiast na dole będzie się wahać, dolewka uzupełniać będize czasem częściej czasem rzadziej ale jak ostatnia komora sumpa nie ma 20% objętości całego układu to wahnięcia zasolenia będą niezauważalne dla mieszkańców.

niestety aby to zrobić pomijając koszt automatyki trzeba by zainwestować w zawór za kikaset $...

jeśli chcesz regulować poziom wydajnością pompy to teoretycznie wystarczyłoby zrobić układ sterujący z pływakiem rezystancyjnym (nie on/of tylko zmieniający wartość liniowo) dla dowolnej pompy stało prądowej, ale trzeba się liczyć z faktem że taki układ przy podnoszeniu ma swoją dość sporą bezwładność (zanim po zmianie wydajności pompy poziomy się unormują mija dłuższa chwila) i istnieje ryzyko oscylacji poziomu wody pomiędzy akwa a sumpem - a wtedy będzie na pewno dolewka wariowała bo będzie się załączać na każdej górce pracy pompy, wtedy w komorze pompy dojdzie jeszcze trochę wody i wydajność pompy się zmieni bo ta zależy od różnicy poziomów wody sump(komora pompy)-akwa

trzeba przewidzieć dodatkową logikę odcinającą dolewkę do czasu ustabilizowania poziomów...

chyba najprościej byłoby dać porządny stabilizowany zasilacz do pompy DC oraz zawór precyzyjny na spływie - raz wyregulowane będzie trzymało jak igła do czasu zanieczyszczenia hydrauliki

@AnT - w całym zamieszaniu zakładamy żewszelkie wacnięcia ograniczą się do komory pompy w sumpie i nie będzie ot miało wpływu na pracę odpieniacza

Edytowane przez krk_258 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa jak to jest wykonane, temat wydawał się dla mnie dosyć prosty - czujnik regulujący obroty silnika zamontowany w kominie połączony z pompą na powrocie w supie i sprawę regulacji poziomu wody w kominie mamy załatwioną, jednak temat wydaje się być bardziej złożony.

Cóż, jeśli nikt nie wpadnie na pomysł jak to wykonać pozostanie nam czekać na gotowe rozwiązanie :thumbup:


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu poprostu nie zapytasz u źródła, u osoby od której masz informacje ze taka pompa powstaje i będzie niedługo w sprzedaży!Skoro to jakiś twój znajomy to chyba jednej osobie może zdradzić co z czym sie je.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dystrybutor który posiada informację odnośnie wprowadzenia modelu pompy z taką funkcjonalnością, jednakże nie ma informacji jak to dokładnie będzie zrealizowane(na jakim czujniku).

Gdybym miał możliwość dowiedzieć się na jakiej zasadzie to funkcjonuje już dawno bym to uczynił a tematu by nie było.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.